Jump to content

Luka Tranzit Osijek 19.4.2020


osjecanin91

Recommended Posts

On 29. 05. 2020. at 2:09, mali.paja said:

Kolika je dubina Drave na tom mjestu?

 

Plovni put rijeke Drave u RH od ušća u Dunav rkm 0 do Osijeka rkm 22 odgovara zahtjevima IV klase plovnosti, na dijelu od Osijeka rkm 22 do Donjeg Miholjca rkm 82 odgovara zahtjevima III klase plovnosti i na dijelu od Donjeg Miholjca rkm 82 do rkm 198,6 odgovara zahtjevima II klase plovnosti. Na dijelu od ušća u Dunav do nove luke rkm 13 plovni put je osposobljen i obilježen za dnevnu i noćnu plovidbu te na njemu se odvija najintenzivnija plovidba, dok je na dijelu od rkm 13 do 198,6 plovni put obilježen samo za dnevnu plovidbu i na njemu se uglavnom odvija plovidba koja je vezana uz eksploataciju šljunka, pijeska i drvne mase.


Što se tiče brodova od ušća u Dunav do Osijeka za najnižeg vodostaja mogu ploviti motorna plovila, teglenice i barže slijedeće veličine ;


Duljina plovila 80-85 m
Širina plovila    9.50 m
Gaz plovila       2.50 - 2.80 m
Tonaža plovila 1250 - 1450 t
Gabarit ispod mostova  7.00 m
 

  • Thanks 1

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nije baš direktno za ovaj putopis ali je vezano za samu Luku :)

 

 

DESET SATI BIO OTEŽAN PROMET NA CESTI OD ZELENOG POLJA PREMA NEMETINU

 

Kod Nemetina iskliznuli vagoni s tračnica
 
 
1 / 1
Punih deset sati bio je u srijedu otežan promet na cesti od Zelenog Polja prema Nemetinu, a to je prouzročeno iskliznućem dva teretna vagona iz tračnica. Do iskliznuća je došlo kada je teretna kompozicija vlaka krenula prema luci Tranzit, i oko 14.15 sati došlo je do iskliznuća dva vagona teretnog vlaka, točno na prometnici. Dva vagona djelomice su blokirala promet sve do 15 minuta poslije ponoći u četvrtak, kada su vagoni dizalicom uklonjeni s ceste. Kako doznajemo, veće materijalne štete ema. M.Bu.
 

548776.jpg

 

 

Meni djeluje kao da su zaboravili iskliznice maknuti (ne znam čemu služe na tom mjestu kad se svakodnevno koristi)

Link to comment
Share on other sites

18 minuta, osjecanin91 said:

... i oko 14.15 sati došlo je do iskliznuća dva vagona teretnog vlaka, točno na prometnici. ...

Meni djeluje kao da su zaboravili iskliznice maknuti (ne znam čemu služe na tom mjestu kad se svakodnevno koristi)

 

Točno, iskliznuli su na iskliznici, ali u 12:50.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Danas sam se otisao provozati nakon duze vremena do Luke, blago receno da sam zapeo u prašumi. Nevjerojatno da vlak ovdje prolazi svakodnevno...

20220905_113928.jpg.08f9b8e5cf8310b10c80707e1ebd6a21.jpg

 

20220905_113932.jpg.b200c9ee9f405d497e6e4f9b4d6e16a2.jpg

 

20220905_114318.jpg.327ffa387e8cbecf8acdd479e6f7b52d.jpg

 

Ovo na slikama ne izgleda specijalno ali nisam uspio drugo slikat jer sam pokusavao sto prije izaci iz tog siprazja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 sat, osjecanin91 said:

Danas sam se otisao provozati nakon duze vremena do Luke, blago receno da sam zapeo u prašumi. Nevjerojatno da vlak ovdje prolazi svakodnevno...

1. Gdje je to točno?

2. U Ukrajini postoji onaj "tunel ljubavi" koji je još veća prašuma pa svejedno transport drva ide par puta tjedno:-)

Link to comment
Share on other sites

7 sati, Zugspotter Ingolstadt said:

1. Gdje je to točno?

2. U Ukrajini postoji onaj "tunel ljubavi" koji je još veća prašuma pa svejedno transport drva ide par puta tjedno:-)

 

Ima jos jedan kolosijek na kojem se vrsi utovar starog zeljeza, taj je potpuno pod travom a i 2 kolosijeka na koji vlak dolazi kad vrsi manevru u Luku.

 

Ne znam jesi mislio na to ili opcenito lokaciju Luke?

Link to comment
Share on other sites

13 sati, osjecanin91 said:

 

Ima jos jedan kolosijek na kojem se vrsi utovar starog zeljeza, taj je potpuno pod travom a i 2 kolosijeka na koji vlak dolazi kad vrsi manevru u Luku.

 

Ne znam jesi mislio na to ili opcenito lokaciju Luke?

Znam gdje je luka, ali neznam gdje su ovi kolosijeci. Nisam iz Osijeka i rado bih to fotkal. Fora je 😂

Link to comment
Share on other sites

Evo pokušao sam ti dočarati kako doći tamo, stavio sam polaznu točku Lidl na Zelenom Polju 

 

maps.png.c77e1d94ec81c041824483833ba3afc6.png

 

Ovdje sam ti crnom bojom iscrtao dio koji moraš pješke proći, uz prugu i ogradu. Čim dođeš do kraja ograde, skrećeš u smjeru Drave. Vidi se lagani putić kojim inače pecaroši prolaze

 

maps2.png.33a10fb7a8e71dd4da44e4c8524f4e40.png

 

Nadam se da sam pomogao i da ćeš napraviti neku foto reportažu 😁

Link to comment
Share on other sites

44 minuta, osjecanin91 said:

Nadam se da sam pomogao i da ćeš napraviti neku foto reportažu 

Kad si se tako potrudio, obavezno! Isplanirati ću onda snimanje cijelog područja. Okršaje s policijom sam zbog fotografije već imao tako da ih po standardnoj formuli već "odfikarim". Ovo je off topic, ali van svake pameti je koliko u Slavoniji ima jugonostalgičara koji čim vide kameru zovu "miliciju". U Strizivojni mi je rampar pozvao 3 policijska auta jer sam slikao s prijelaza crvene signale u smjeru Vinkovaca i jarko narančasti izlazak sunca.

 

Hvala ti najljepša još jednom!☺️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 sati, Zugspotter Ingolstadt said:

U Strizivojni mi je rampar pozvao 3 policijska auta jer sam slikao s prijelaza crvene signale u smjeru Vinkovaca i jarko narančasti izlazak sunca.

 

Malo OT: kad se to dogodilo i kakav je bio rasplet te situacije?

trolist.jpg.082e2e55548364b119ea6f919667fd14.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati, Zugspotter Ingolstadt said:

Ovo je off topic, ali van svake pameti je koliko u Slavoniji ima jugonostalgičara koji čim vide kameru zovu "miliciju". U Strizivojni mi je rampar pozvao 3 policijska auta jer sam slikao s prijelaza crvene signale u smjeru Vinkovaca i jarko narančasti izlazak sunca.

 

Ovo mi je fakat čudno! Po Slavoniji sam obišao sve veće kolodvore (Kapela, Brod, Strizivojna i Vinkovci) i po nekoliko puta bio na tim kolodvorima. Na spomenutim kolodvorima nikad, ali doslovno nikad, nisam imao nikakve probleme, još sam znao malo i pričat sa raznim željezničarima. Jel se javiš prometnicima i objasniš svoje nakane? 

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

On 07. 09. 2022. at 18:31, zagro said:

 

Malo OT: kad se to dogodilo i kakav je bio rasplet te situacije?

To je bilo u 3. mjesecu ove godine. Rasplet je bio taj da sam murjacima (koji su bili nezadovoljni da ujutro uopće moraju intervenirati) pokazao osobnu te da sam im objasnio da mogu slikati na javnoj površini i da dok ne radim nered, u principu ne moram nikome objašnjavati što radim.

Kad me vozač ZETa npr pita što radim pa ja kažem da slikam tramvaj ali da ću si dati truda zamutiti njegovo lice ako želi, a on krene nešto lupetati, tretiram ga kao zrak. Na javnoj površini smijem slikati što želim (zakon zabranjuje potajno slikanje ljudi). Budući da slikam tramvaj, nemam namjeru slušati laprdanja ljudi koji žive u 3.oj galaksiji. Korektnost postoji samo ako je obostrana. Sa strojovođama nisam apsolutno nikad imao problema. Dapače većina me već "prepozna" pa me gotovo svaki vlak pozdravi. Zaista 95% strojovođa ili trubne ili blicne ili barem mahne🙈. A ima i onih koji odu korak dalje pa zovu u lokomotivu i tako...

 

On 07. 09. 2022. at 19:23, .Laurus. said:

 

Ovo mi je fakat čudno! Po Slavoniji sam obišao sve veće kolodvore. Na spomenutim kolodvorima nikad, ali doslovno nikad, nisam imao nikakve probleme, još sam znao malo i pričat sa raznim željezničarima. Jel se javiš prometnicima i objasniš svoje nakane? 

Toliko sam ove godine putovao da sam upoznao prometnike od Splita do Vinkovaca i Kotoribe. U Čakovcu je apsolutno cijela ekipa legendarna. Zvao me u ured i onda poslao na postavnicu. Iz Oštarija sam bio poslan u Plaški da vidim prastari uređaj kontrole skretnica... Dakle bio sam u najmanje 25 prometnih ureda i pričao sa ljudima. I prometnici mi nikad nisi radili probleme. Neki me isto znaju, ili znaju za mene od drugih. Uglavnom su rampari i skretničari oni s kojima nemam sreće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...