Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Hvala.

Ovako sam trebao upisati koordinate na mom smart phone, da ih earth google prihvati

44º 39' 28.6" N , 16º 00' 7.18" E

Doista earth google "spušta" na tunel u Hrvatskoj, nizvodno od Štrbačkog buka.

Ta dogradnja ("galerija") bi se trebala nalaziti na istočnom portalu tunela, ali ga ne uočavam zbog krošnji stabala.

Kako si detektirao da se radi baš o tom tunelu?

Ta dogradnja ("galerija") bi se trebala nalaziti na istočnom portalu tunela, ali ga ne uočavam zbog krošnji stabala.

Trebaš gledati u rano proljeće dok bjelogorica još nije olistala

Čovjek zna, a možda je i u dosegu dokumentacije!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Čovjek zna, a možda je i u dosegu dokumentacije!

Možda nije tako, kako Pfaff piśe

Hvala.

Ovako sam trebao upisati koordinate na mom smart phone, da ih earth google prihvati

44º 39' 28.6" N , 16º 00' 7.18" E

Google koristi decimalnu točku (američko-britanski standard), ja sam vjeran decimalnom zarezu (europski standard).

Doista earth google "spušta" na tunel u Hrvatskoj, nizvodno od Štrbačkog buka.

Napisao sam, preko DOF5 (digitalna orto-foto karta Hrvatske u mjerilu 1:5000).

Kontrastnija slika je dostupna ovdje: http://geoportal.dgu.hr/preglednik/?zoom=12&E=460516.45640828&N=4946552.7904

Sad vidim. To je drugi tunel, kad se broji od vodopada (stajališta) Štrbački buk, prema Bihaću. Tunel je na lijevoj obali Une (Hrvatska), a portal tunela je okrenut prema navedenom legendarnom vodopadu.

Google koristi decimalnu točku (američko-britanski standard), ja sam vjeran decimalnom zarezu (europski standard).

Mislim da je u pitanju language setting i number format setting

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Mislim da je u pitanju language setting i number format setting

Ne znam za Google Earth, ali Google Maps odbija parsirati koordinate s decimalnim zarezom (unatoč "hrvatskoj" verziji).

Da se i obnove ti mostovi, teško bi ti mogao prelaziti njima iz jedne države u drugu.

Eventualno bi mogli poslužiti kao prijelazi za malogranični promet, za ljude koji žive 5 km od granice i imaju propusnice.

Ako se to uopće može jednostavno napraviti i uz koji trošak, sjetimo se koliki su mostovi između Hrvatske i Slovenije bili zatvoreni, sve do ulaska Hrvatske u EU.

Nekakav sporazum između Hrvatske i BiH, koji bi omogućio lakše prelaženje granice je moguć, poput nekadašnjih kartona za ulazak u Sloveniju, Mađarsku i Italiju.

No za to inicijativa i trošak mora krenuti s BiH strane, no u zemlji s najviše ministara po glavi stanovnika i s državom u državi koja ne prizna ustavni sud BiH, a kud će nekakav bilateralni sporazum, ćemo to teško dočekati.

Da ne govorimo o tome da u BiH imamo puno građana EU, vlasnika hrvatske osobne iskaznice, koji i sad mogu bez problema u Hrvatsku, pa nemaju interesa da pritišću one koji mogu pokrenuti dogovor oko sporazuma.

No ni takav bilateralni sporazum ne znači da bi nakon obnove mostova dobio išta više od barikada nasred istih i table sa zabranom prijelaza.

I tako bi, lako moguće, stajalo do ulaska BiH u EU.

Cesta Dubac - Gornji Brgat - Ivanica - Aleksina Međa, na 5 mjesta "preskače" granicu između Hrvatske i BiH

Pozdravljeni,

pruga iz Uskoplja do Zelenike prelazila je povrijemeno na dalmatinska tla...

Potrebno je bilo to riješti i dogovorima između avstrijske vlade i K.u.K. zajedničkog ministarstva. Treba se sjetiti, da su Mađari uvijek vodili svoju politiku do Bosne i Hercegovine...

Ono crveno su prelazi granice...

dalmatinskeproge-434a.jpg

Ovo sam naveo samo kako bih "izbio" tzv. "Schengen" (ili neki drugi prometno-granični problem), kao jedan od hrvatskih razloga za ustrajnost sabotiranja ugovornih obveza sa BiH (Martin Brod, 2001.), o redovitom prometu Unskom prugom

Gospon Legaz, obveze koje je Republika Hrvatska preuzela 1.6.2013. ulaskom u EU derogiraju sve dotada sklopljene ugovorne obveze koje je Republika Hrvatska sklopila sa trećim državama (BiH je treća država, sve dok ne uđe u EU).

EMD je moja strast /EMD is my passion :ljubav:

Gospon Legaz, obveze koje je Republika Hrvatska preuzela 1.6.2013. ulaskom u EU derogiraju sve dotada sklopljene ugovorne obveze koje je Republika Hrvatska sklopila sa trećim državama (BiH je treća država, sve dok ne uđe u EU).

Sad ovo prenesite na primjer magistralne ceste Dubrovnik - Trebinje

Evo i malo snježnog osvježenja s Unske pruge od prekjučer ;)

Stanica Štrbački Buk :ljubav:

01-strbacki-buk-22112015.jpg

Slobodno penjanje na ovaj tunelski portal me moglo koštati i života, ali nisam mogao odoliti :kul3

02-strbacki-buk-22112015.jpg

MI GRADIMO PRUGU - PRUGA GRADI NAS!

Dobre su ti fotke ... ali malko si uranio s njima. Tek za četiri dana je 29.11. ;)

znam da sam malo uranio :) ali nisam mogao čekati, a 29.11. nam je ove godine i prva adventska nedjelja pa ću s osobitim užitkom upaliti prvu svijeću na Dan Republike ;)

Dobre su ti fotke ... ali malko si uranio s njima. Tek za četiri dana je 29.11. ;)

Za Dan Republike je uranio, ovo je za Dan ZAVNOBIHa, u Bosni slave naveliko :kul3

Za Dan Republike je uranio, ovo je za Dan ZAVNOBIHa, u Bosni slave naveliko :kul3

Tako je a i 26.11.1942. u Bihaću je bilo prvo zasjedanje AVNOJ-a. Na taj datum je i krenuo prvi normalnotračni svečani vlak iz Sarajeva za Ploče.

Ponavljam slike putem photobucketa s obzirom da je šugavi pohrani.com jednostavno nestao.

01%20Strbacki%20Buk%2022.11.2015_zpsek6y

02%20Strbacki%20Buk%2022.11.2015_zps49mv

Ponavljam slike putem photobucketa s obzirom da je šugavi pohrani.com jednostavno nestao.

Nestao pohrani, nestalo pola slika sa foruma!!!!

Kreteni glupi!

Najbolji je ili photobucket ili flickr.

Ja koristim flickr i najbolji je definitivno.

Neka si stavio ponovno slike!!

I Imgur je dobar.

Da, ja koristim Imgur i za sada - da kucnem u drvo - sve dobro funkcionira.

Serija 05 je zakon!

Pozdrav!!

Oooohhhhhh, Filipe, kako te mrzziimmmmmmm i prezireeeeeemmmm :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Okačiš li još koju ovakvu - eto meni srčke pre 36te....

pozdrav,

Petar

...i onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda....

sav sam se nakostriješio od važnosti tog događaja... :kul3

"ulaskom u EU derogiraju sve dotada sklopljene ugovorne obveze koje je Republika Hrvatska sklopila"...

Inače, do 1.6.2013 se pridržavala tih obaveza ko pijan plota...