Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
accord

Zviždaljka parne lokomotive

Recommended Posts

smiley.gif

Oprosti ali mene to više podsjeća na dio starih limenih wc vodokotlića. Dio koji je potezanjem otvarao ispust vode iz vodokotlića.

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Ni meni ne izgleda kao zviždaljka. Ovaj kao "R" (zapravo P i L) u krugu je nekadašnji logo ljevaonice i tvornice kućanskih aparata "Plamen" iz Požege. Znam da sam ga negdje vidio, pa sam potražio po netu.

Zagro je u pravu da je to neki proizvod Plamena iz Požege. I ja imam pumpu za vodu na dvorištu sa tim znakom. Plamen iz Požege nije se nikad bavio proizvodnjom parnih pištaljki za lokomotive. Ovo bi bio kao neki "ventil" za ispuštanje vode iz "bazena".

Hvala dečki. Prijatelj će sad znati što je. Zove me jutros i pita je li to zviždaljka od parnjače? Rekoh, znam gdje ću saznati budući da sam parnjaču vidio jednom sa 6 godina života.

👍

Jeste, to je dio starog lijevanoželjeznog vodokotlića

11 hours ago, accord said:

Kupljena je na Jakši.

neću da provociram, ali kakva je ponuda tamo-trebal bi progresivne naočale s dijoptrijom minus 3,5, plus 1,5. Negda su govrili da je ponuda na Hreliču od igle do lokomotive, samo očito da slabo stoje s rezervnim delovima, a Tokić to ne drži.

• Haha 1

zglajzan