Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
DB

Nova verzija foruma zeljeznice.net

Recommended Posts

Čim manje vizualne smetnje okolo, tim bolje. Ko želi sliku nek smanji prozor preglednika i stavi si wallpaper.

• Like 1

2 hours ago, Vlado said:

Nisam te ovdje baš razumio. Inače je taj prostor okolo često rezerviran za hrpu reklama. Na primjeru stranice njuškala se može vidjeti kako je popunjen prostor okolo. Meni je osobno to njihovo dosta ružno ali ima raznih uzoraka. Hak na primjer ima jednu boju koja naglašava sredinu, odnosno sam sadržaj  koji je bitan. Ne znam kako forum izgleda kod onik koji imaju 4k monitore.

@Vlado radi se o ovome:

39 minutes ago, Duh u močvari said:

Čim manje vizualne smetnje okolo, tim bolje. Ko želi sliku nek smanji prozor preglednika i stavi si wallpaper.

A fotografija bi tu bila smetnja i podsjećala bi tamo negdje vizualno na 2002. godinu. :D

S vremenom ću instalirati neke druge predloške, pa ćete moći donekle promijeniti sučelje.

Novi izgled foruma je pravo osvježenje! :palac:

Jel se može podesiti da avatari nisu u krug, već da budu u kvadratić?

• Like 1

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

23 minutes ago, .Laurus. said:

Novi izgled foruma je pravo osvježenje! :palac:

Jel se može podesiti da avatari nisu u krug, već da budu u kvadratić?

Može.

Dobro, izgled je dobar ali mislim da tamo gdje pise datum treba biti "BROJ" a ne opis kao srijeda ili petak. Jos drugi prigovor je da kada sljete ili dajete odgovor nema stavke "PREVIEW"!

MOzda se sve moze podesiti ali ja jos nisam to nasao.

POzdrav

19 minutes ago, crhav said:

... kada sljete ili dajete odgovor nema stavke "PREVIEW"!

... to sam i ja primjetio al sam mislio da je to samo kod mene. Preview je zgodna stvar da se ne piše po klingonski 978972.gif.

I još jedna stvar, bi se mogli vrnut 'stari' smajlići? Ovi novi mi i nisu baš nešta napeti (jbtga, navika 1034788524.gif) a i nekakvi su malešni, treba mi kanoćal da razaznam koji su kad ih netko metne u post

@edit@

Sorry, otkril sam ih, zanemarite ovaj dio o smajlićiman :mrgreen:

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

25 minutes ago, crhav said:

Jos drugi prigovor je da kada sljete ili dajete odgovor nema stavke "PREVIEW"!

"Preview" možeš  napraviti ako klikneš na predzadnju od ikona koje imaš za formatiranje prilikom pisanja teksta. To je onaj simbol u obliku povećala iznad papira, ispred GIF simbola.

9 minutes ago, thomcro said:

I još jedna stvar, bi se mogli vrnut 'stari' smajlići? Ovi novi mi i nisu baš nešta napeti (jbtga, navika 1034788524.gif)

Stari smajlići nisu nestali. Klikni na simbol (ikonu) smajlija i skrolaj među ponuđenim smajlijima skroz dolje dok ne naiđeš na grupu smajlija koja se zove  "Emotions". Tamo ćeš prepoznati sve svoje uobičajene smajlije.

1 hour ago, seabral said:

"Preview" možeš  napraviti ako klikneš na predzadnju od ikona koje imaš za formatiranje prilikom pisanja teksta. To je onaj simbol u obliku povećala iznad papira, ispred GIF simbola.

Vidim sad, 2516592584.gif

1 hour ago, seabral said:

Stari smajlići nisu nestali. Klikni na simbol (ikonu) smajlija i skrolaj među ponuđenim smajlijima skroz dolje ...

... skužio sam kad sam išal editirat post :mig:

• Like 1

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

On 11/10/2019 at 2:08 PM, DB said:

Na gornjoj traki više nema svinute strelice ("undo").

Postoji neka skrivena zamjena ... ili mogućnost da se dogradi ... ili samo "Jovo nanovo"? 😐

Evo DB, dodana ti je "undo" opcija. I ne samo "undo", nego i "cut", "copy", "paste", x2, x2, pa čak i opcija zvana "spoiler", kada želite napisati nešto, ali da se ne vidi direktno, nego da morate kliknuti na navedeni modul:

Spoiler

hehe

To se koristi za filmske forume, ali eto, možda netko i ovdje nađe funkciju. :)

• Like 1

Jedno mudro pitanje: na starom sučelju na vrhu je bil link Members i dole pri dnu  ... Top Posters u dve opcije, kamo se to sad 'krije'?

4111601737.gif

1011564188.gif

2516592584.gif

4111601737.gif

smiley.gif

@Anton

Ne znam kako ostalim ali meni baš ne paše da se opcija za ubacivanije slike nalazi down under… ispod priloga.

Sve je ok ako je prilog kratki ali ako je malo duži...

Jeli ju moguće prebaciti negdje gore ako nisam jedini s tom idejom?

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

5 hours ago, Medo said:

smiley.gif

@Anton

Ne znam kako ostalim ali meni baš ne paše da se opcija za ubacivanije slike nalazi down under… ispod priloga.

Sve je ok ako je prilog kratki ali ako je malo duži...

Jeli ju moguće prebaciti negdje gore ako nisam jedini s tom idejom?

Medo

Medo, zašto ti smeta dolje? Pa najlogičnije je da bude dolje. Iskreno, niti nema mjesta za gornju alatnu traku, a i kad bi se teoretski mogla staviti tamo, bila vi vjerojatno mala ikonica.

Primjetil sam još jednu stvar koja možda maaalčice bode u oči ali nije neka smetnja. Radi se o proredu. Na 'starom' sučelju je prored išao odmah ispod gornjeg reda, točnije kursor, i to je onda u postu ovako izgledalo ...

pj27SRI.jpg

sada, sada kursor neide odmah red ispod nego još jedan red niže (čak i sad dok ovo pišem link od gornjeg screena je dva reda niže!)

0KA4MxL.jpg

i u konačnici to onda ovako izgleda u objavljenom postu

vTeS2dq.jpg

Ali nisu svi postovi takvi! Par postova gore u seabralovom postu riječ 'simbola' pokazuje se normalno, red ispod. Zašto? Vjerovatno zato što riječ 'simbola' nije stala u isti red nego je automacki (:mrgreen:) otišla u slijedeći, donji, red. Da se stisnulo na Enter otišla bi još red niže :mudri

Slijedom gore opisanog i napisanog se može što učiniti sa proredom? Kažem, nije to stvar koja smeta ali nekako mi se čini da je to na starom sučelju to bilo ljepše.

4111601737.gif

1 minute ago, thomcro said:

Slijedom gore opisanog i napisanog se može što učiniti sa proredom? Kažem, nije to stvar koja smeta ali nekako mi se čini da je to na starom sučelju to bilo ljepše.

Radi ti prored normalno, samo drži "shift+enter" kada hoćeš u drugi red.
Ovako.
Evo.
Vidiš? :mrgreen:

Iako, mogu to promijeniti u standardnim postavkama foruma, ovo je "default" opcija, s većim proredom.

6 minutes ago, Anton said:

Vidiš? :mrgreen:

1978086825.gif

Koja si Ti faca ... 1011564188.gif 161200265.gif

I da, nemoj niš menjat sad kad je sve jasno!

• Thanks 1

4111601737.gif

Sviđa mi se novi forum, ali imam pitanje da li se kome događa da kad se vraća iz teme na početnu stranicu da mu izbacuje stranicu kao da nije na internetu i onda se ponovno osvježi i vrati se normalno, ali ponekad se treba i 3,4 puta osvježiti!!🙄🙄

Sviđa mi se novi forum, ali imam pitanje da li se kome događa da kad se vraća iz teme na početnu stranicu da mu izbacuje stranicu kao da nije na internetu i onda se ponovno osvježi i vrati se normalno, ali ponekad se treba i 3,4 puta osvježiti!!

Probaj obrisati sav “cache” vezan uz stranicu, kao i “kolačiće”.

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Pokušal sam u dva navrata nešto naći preko tražilice.

Prvi put nije bilo nikakvog rezultata, a danas ... bilo ih je i previše. 🙄

Radi se o tom da ne uspijevam skužiti filtre. Konkretno, traženje pojmova Zapadni kolodvor i "Zapadni kolodvor" je rezultiralo gomilom tema u kojima se pojavljuju pridjev "zapadni" i imenica "kolodvor". 😖

Ima netko skraćeni kurs baratanja povećalom?

A ako promijeniš uvjet pretraživanja i odrediš da se prikažu samo postovi koji sadrže sve riječi koje si naveo u pretrazi, a ne bilo koju od njih ? Ta opcija postoji tu u naprednom  pretraživanju.

• Confused 1

13 hours ago, Anton said:

Medo, zašto ti smeta dolje? Pa najlogičnije je da bude dolje. Iskreno, niti nema mjesta za gornju alatnu traku, a i kad bi se teoretski mogla staviti tamo, bila vi vjerojatno mala ikonica.

smiley.gif

Antone, ako gore praktično nema mjesta onda je suvišno obrazlagati što me je ponukalo da se javim.

Nije od života pa ću se prilagoditi danim uvjetima. Lakša je ova prilagodba no što je bila voziti lijevom stranom prvih par mjeseci. smiley.gif 

Medo

• Like 1

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

10 minutes ago, seabral said:

... i odrediš da se prikažu samo postovi koji sadrže sve riječi koje si naveo u pretrazi, a ne bilo koju od njih ? Ta opcija postoji tu u naprednom  pretraživanju.

Kako? Gdje?

8 minutes ago, Medo said:

smiley.gif

Antone, ako gore praktično nema mjesta onda je suvišno obrazlagati što me je ponukalo da se javim.

Nije od života pa ću se prilagoditi danim uvjetima. Lakša je ova prilagodba no što je bila voziti lijevom stranom prvih par mjeseci. smiley.gif 

Medo

Zakaj jednostavno ne preskočiš tu fazu (ja do tvoje žalbe nisam ni znal da to dole služi tome) i ljepiš fotke direktno?

38 minutes ago, DB said:

Zakaj jednostavno ne preskočiš tu fazu (ja do tvoje žalbe nisam ni znal da to dole služi tome) i ljepiš fotke direktno?

smiley.gif

Hvala. Zato što ja „zbog problema s jezikom“ ako je tekst duži obično napišem tekst koristeći Word, a onda ga prebacim zajedno s linkovima do slika.  

To je danak dugogodišenjeg okruženja drugim jezikom. Sada je nešto bolje jer sam ga zadnjih mjeseci počeo koristi nešto više. Naime petkom dobrovoljno pokušavam pomoći imigrantima iz našeg (šireg) kvarta koji imaju teškoća.

Medo

• Like 1

----