Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
DB

Nova verzija foruma zeljeznice.net

Recommended Posts

🤩

Nova koža, novi emoji ... čime smo to zaslužili? 😋

smiley.gif

Nakon tri dana suše mogu se ponovo logirati. Forum mi sad izgleda puno prijatniji oku a vidim da ima i nekih novosti... Fala na trudu gazda.

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Tako je. Zbog problema sa starom verzijom, odlučio sam se na instalaciju nove verzije foruma. Najviše sam odgađao istu zbog činjenice da nova verzija nema prijevod na hrvatski jezik, ali dobro, riješit ćemo to sami, s vremenom.

Kao što piše u emailu, komentare, kritike, pohvale i ostalo, molim da pišete ovdje. :) 

Prvo pohvala za upgrade... Sučelje mi je super, kao što je duh napisao, prilagođeno je za smartphone isto... Osobno mi oku ugodnije izgleda... Jedino što me bode u oko je logo kojeg nema gore lijevo...

Također, vide se statistike što je zanimljivo - ne znam jel prošli nije imao ili samo nisu bile vidljive...

Membermap ne radi... https://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/membermap/

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

7 minutes ago, Kublach said:

Prvo pohvala za upgrade... Sučelje mi je super, kao što je duh napisao, prilagođeno je za smartphone isto... Osobno mi oku ugodnije izgleda... Jedino što me bode u oko je logo kojeg nema gore lijevo...

Također, vide se statistike što je zanimljivo - ne znam jel prošli nije imao ili samo nisu bile vidljive...

Membermap ne radi... https://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/membermap/

Logo će biti dodan, kao i API od karata (membermap), još nisam stigao to riješiti. Bit će u toku dana. Statistike su bile i prije, ali ne ovako detaljne.

Drago mi je da smo dobili novu verziju 😁 nego, gdje su sad kontrole za profilnu sliku? Moje nema, a bilo bi lijepo da je stavim ;)

Odličan izgled! Samo ne mogu otvoriti više preko tapatalka 

Zar je ova promjena baš bila potrebna, prethodna verzija mi je nekako izgledala bolje od sadašnje(no svejedno svaka čast na uloženom trudu ;-) ). :-/

A vidim da ni stare "šifre" i kombinacije za smajlije i emojije više ne funkcioniraju. Forum je sav okruglast za razliku od dosadašnjeg koji je bio pravokutniji(opet mi se sviđalo više od ovog novog)... :-/

ja imam sve na Engleskom nemogu se nikako ulongirati kako treba a neznam niti kako forum izgleda. a na mob. nemogu nikako nemam nikakvih ikona za prijavu samo je slika.

Da li je to bilo potrebno neznam ali evo pišem ovu poruku ali neznam dali ću je moći poslati.

Poslao sam poruku preko Mesengera Tomi ali mi nije odgovorio.

Stari messenger a i raspored emojija je isto prije bio bolji od ovog novog... 

44 minutes ago, SPILE008 said:

ja imam sve na Engleskom nemogu se nikako ulongirati kako treba a neznam niti kako forum izgleda. a na mob. nemogu nikako nemam nikakvih ikona za prijavu samo je slika.

Evo i zašto.

8 hours ago, Anton said:

(...) Najviše sam odgađao istu zbog činjenice da nova verzija nema prijevod na hrvatski jezik, ali dobro, riješit ćemo to sami, s vremenom. (...)

• Thanks 1

Forum mi sada izgled baš veliko i s puno praznog prostora. Dobro, prije neki dan mislio sam da sam izbačen pa da zato mi ne ide logiranje. Forum je još jedino mesto gde nam nemreju ukinuti štreke niti vlakove.

zglajzan

Ja pomislio da sam zbog necega popio trajni ban, a znam da nisam nista lose napravio... 😂😂😂😂

• Haha 2

slika013jg2am4.jpg

4 minutes ago, Danchibald said:

Ja pomislio da sam zbog necega popio trajni ban, a znam da nisam nista lose napravio... 😂😂😂😂

Mislim da nema člana kojem se to nije pojavilo barem u zakutku hipotalamusa ... uključujući i 4 admina. 😁

Inače, točno je da je dojam praznine u odnosu na stari ... al obzirom kolko sam redizajna raznoraznih foruma prevalil preko leđa, iskustvo govori da se na sve novo prilagodi nakon najdulje 3 dana.

cat teeth GIF by Garfield

Imam i prijedlog - ak se može povećati aktivni font linkova na Home > Info > Pitanja ... i sve to ispod rešetke ...?

5 hours ago, tramvajac 92 said:

Drago mi je da smo dobili novu verziju 😁 nego, gdje su sad kontrole za profilnu sliku? Moje nema, a bilo bi lijepo da je stavim ;)

Hm, koji je točno problem? Ne možeš avatar staviti? Jesi ga prije imao?

4 hours ago, Tram69 said:

Odličan izgled! Samo ne mogu otvoriti više preko tapatalka 

Sad radi.

2 hours ago, RobertZET said:

Zar je ova promjena baš bila potrebna, prethodna verzija mi je nekako izgledala bolje od sadašnje(no svejedno svaka čast na uloženom trudu ;-) ). 😕

Da, bila je potrebna jer prethodna verzija nema već godinama korisničku podršku i bila je puna sigurnosnih rupa.

2 hours ago, SPILE008 said:

Da li je to bilo potrebno neznam ali evo pišem ovu poruku ali neznam dali ću je moći poslati.

Poslao sam poruku preko Mesengera Tomi ali mi nije odgovorio.

Logiranje na forum bi trebalo raditi bez ikakvih problema. Koji točno je problem u pitanju i kako si sad na forumu, ako se ne možeš ulogirati? :D

• Like 1

Sviđa mi se. Prati trendove, prozračniji je, moderniji. Moram se još naviknuti ali bit će to super. Svaki član si može urediti pozadinu po svom izboru, i da geek statistike nikad previše! :D

Novi okviri za profilnu su osvježenje!

• Like 1

4 minutes ago, tram4 said:

Sviđa mi se. Prati trendove, prozračniji je, moderniji. Moram se još naviknuti ali bit će to super. Svaki član si može urediti pozadinu po svom izboru, i da geek statistike nikad previše! :D

Novi okviri za profilnu su osvježenje!

Je, stvarno je osvježenje. Znam da se nekim korisnicima teško naviknuti, ali tako je bilo i s prošlom verzijom. :)

Nego, uveo sam i sustav reputacije, to je zgodna stvar i vidjet ćemo kako će to funkcionirati na ovom forumu.

• Like 2

Ugodno sam iznenađen što sada kada kliknem na link (koji sam dobio u e-mail obavijesti za temu koju pratim) dođem na pravo mjesto. A ostalo? Ne znam mogu li se teme mijenjati po želji ali meni je presvijetlo. Al vidjet ćemo nakon peglanja vizualnog izgleda :)

P.S. Ne znam kako postaviti avatar. Pod uređivanjem profila ne vidim tu mogućnost.

11 hours ago, RobertZET said:

Stari messenger a i raspored emojija je isto prije bio bolji od ovog novog... 

naNa mob. se nemogu nikako prijaviti evo prošlo je već dva dana ja nemogu na forum mogu samo glrdati i čitati. na mob. nemam niti jedne ikone na koju se mogu prijaviti i sve mi je na Engleskom tu na kompu mogu pisati ali nemogu citirati niti odgovarati samo pišem naoamet pa šta bude javio sam Tomi pa ćemo vidjeti šta će biti.

Na mob. sam se prijavio preko croma i dobio sam ali mi preko stranice baca google reklame koje stalno moram poništavati a inaće forum imam preko Opere ali mi tamo neradi. pojavilo mi se na tren singl up i on i nestalo nemam nikakve ikone za prijaviti. Dugogodišnji sam član ovog foruma i rado ga čitam i kod pisanja gledam da nikoga ne uvrijedim i sada mi se još blokira pristup forumu. Mislim da je ovo prešlo sve mjere nemam više živaca se sa time natezati.

Pozdrav!

Klikneš u gornjem desnom kutu tri vodoravne crtice ko označavaju menu.

I onda dobiješ opciju SIGN IN

BTW, sad vidim da se može quotati dio teksta nekog člana na način da se označi tekst i onda se pojavi popup quote... predobro...

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

19 minutes ago, SPILE008 said:

naNa mob. se nemogu nikako prijaviti evo prošlo je već dva dana ja nemogu na forum mogu samo glrdati i čitati. na mob. nemam niti jedne ikone na koju se mogu prijaviti i sve mi je na Engleskom tu na kompu mogu pisati ali nemogu citirati niti odgovarati samo pišem naoamet pa šta bude javio sam Tomi pa ćemo vidjeti šta će biti.

Moraš se ulogirati opet na forum, vjerojatno si odlogiran. Ne znam što si Tomi javio, ali ja sam glavni admin i ja sam odradio ovaj tehnički dio, tako da ako imaš neke detalje, napiši ovdje ili meni u privatne poruke. Nema hrvatske verzije foruma, dok ju ne prevedem.

Na mob. sam se prijavio preko croma i dobio sam ali mi preko stranice baca google reklame koje stalno moram poništavati a inaće forum imam preko Opere ali mi tamo neradi. pojavilo mi se na tren singl up i on i nestalo nemam nikakve ikone za prijaviti. Dugogodišnji sam član ovog foruma i rado ga čitam i kod pisanja gledam da nikoga ne uvrijedim i sada mi se još blokira pristup forumu. Mislim da je ovo prešlo sve mjere nemam više živaca se sa time natezati.

Pozdrav!

Baca ti reklame zato što nisi ulogiran na forum.

I dalje mi nije jasno kako pišeš na forumu, ako ne možeš na forum. :)

I jel ne vidiš ovo?

WNv2L13.jpg

Ne radi mi prijava preko tapatalka.😒

Pozdrav iz Zagreba

9 minutes ago, STIB said:

Ne radi mi prijava preko tapatalka.😒

Probaj izbrisati forum, pa ga ponovno dodati.