Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Dnevni podaci (neuobičajena vozila na linijama)

Recommended Posts

Ovdje stavljati podatke o viđenim tipovima vozila koji nisu uobičajeni (redovni) na linijama.

Molim, pokušajte biti što precizniji - dakle garažni broj i vozni red (ili ako to nije moguće, onda mjesto, vrijeme i smjer)

Pozdrav iz Zagreba

309 na 0704

Pozdrav iz Zagreba

2107 na 0303

EDIT

Vraca se sa Savisca kao "KVAR"

Pozdrav iz Zagreba

Sad je opet neki 2100 na 3...Lisinski ..smjer Savišće

223+707 na 0306, ako se to uopće više može smatrati neuobičajenom pojavom.

319 na 0411

Pozdrav iz Zagreba

318 na 0703

P.S. 318 je izasao kao zamjena za neki tramvaj

I upravo još dva NTa otišla u smjeru TPD s natpisom kvar. Bit će veselo

319 na 0411

Pokvarila su joj se vrata, pa ju je zamijenio čeh 487+820.

No na 0412 je katica 306! Zamjena za NT.

319 na 0411Pokvarila su joj se vrata, pa ju je zamijenio čeh 487+820.
Što reći? Oko 19:10 se na prikolici 820 pokvarila vrata, odnosno kao da su razvaljena ili slično, neka netko po ne baš kvalitetnoj slici procjeni što bi bilo točnod7d4aa23cf71ae0c769eef50a8149fdb.jpg

Ispala su iz ležišta (vodilica). Naime, TPD kronično podešava vrata na katicama i Česima tako da ista udaraju zbog prevelike brzine kojom se otvaraju i zatvaraju. Zbog toga se vratna krila trgaju, osim toga mehanizam za otvaranje i zatvaranje pati a ponekad znaju izletiti iz ležišta kao što je slučaj ovdje.

Šteta što u ZET-u fali majstora i ljudi koji bi to štimali i slagali te se općenito bavili tramvajima uz dobru volju i malo osijećaja. Osobno sam par puta štimao vrata na Biku i/ili prikolici jer su previše udarala pri otvaranju i zatvaranju. Uz par blagih pokreta odvijačem brzina vratiju se može savršeno podestit tako da uopće nema problema(a bilo je i slučajeva kada je zatvaranje vratiju na motornim kolima i prikolici bilo sinkronizirano u sekundu). Samo eto, nemaju oni volje za to. A bilo je i slučajeva gdje se jedno krilo otvaralo i zatvaralo po 5 ili 6 sekundi dulje od susjednog a nalaze se na istom ulazu/izlazu.

Zapravo ovdje se radi o potpuno drugačijoj situaciji. Da im se neda bilo bi bolje ali stvar je u tome da im se itekako da jer namjerno baš na svim tramvajima tako podešavaju vrata. Jako rijetko se desi da se na TPD češkim tramvajima vrata zatvaraju normalnom brzinom.

Npr. kad su katice 331 - 335 prešle u TPD baš sam pratio koliko dugo će trebati dok njih tako ne podese. To se zaista i dogodilo u roku od cca 15 dana.

Na katicama i T4 to ne ide tako lagano kao na biku (nije dovoljan samo odvijač) ali nije posebno ni teško. No kako god netko to radi ciljano u servisu s alatom.

Posdjećam da smo u OT. pa ako ćemo dalje o tome neka to bude u drugoj temi.

223 + 707 na 1207.

"Nisam ni pobjegao, ni odustao, ni potražio zavjetrinu. Uradio sam ono što i Li Kung: napravio što sam htio i sklonio se da ne smetam svome djelu, da ono više dođe do izražaja. Kad si tu, od tebe se, obično, ne vidi ono šta si napravio. Dao sam što nitko nije i sklonio se. Morao sam zbog sebe. Običaj je da oni koji nešto naprave zasjednu i ne daju drugima. Ja nisam to htio. Mene nitko nije skinuo i to je važno da se zna." > Branimir Johhny Štulić, 1989.

212+721 na 1205

Pozdrav iz Zagreba