Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
željko halambek

IKARUS IK160 u mjerilu 1:6

Recommended Posts

Prije godinu dana počela je izrada modela zglobnog busa Ikarus Ik160 u bojama ZETa.
Sam bus će biti motoriziran i moći će prevest nekoliko putnika u posebnim prikolicama.
Snaga vućnih motora je 2x350w.

Više o izradi modela može se pročitati na ovom forumu:

https://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=23782.0

32758530218_bf356bec17_b.jpg

48904802006_4a5b487724_b.jpg

48904283068_87fea19b3c_b.jpg

Prva testna vožnja:

Prva vožnja za javnost će biti na IX. burzu malih vlakova i autića Subota od 9 do 17h (VIROVITICA VOLI VLAKOVE)

19.10.2019 Subota Virovitica glavni željeznički kolodvor dolazi IKARUS i da Vi se možete voziti na njemu. Prava replika povijesti u mjerilu 1:6
IX. Međunarodna Burza malih vlakova i autića

Svaka čast graditeljima. Doista je dorađen do najsitnijih detalja i istovjetan je originalu koji je između 1983÷199? vozio u ZET-u. Kao da je jučer bilo, sjećam ga se kao novoga dok je prolazio ispod mog prozora u Prečkom.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Vožnja je bila odlična jučer u Virovitici! Super je bilo :palac:

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Osjećaj vožnje na upravljaću je dobar al se primjeti razlika u asfaltu u odnosu na predhodnu testnu vožnju u Sv. Nedelji gdje je bio noviji asfalt za razliku u Virovitici gdje je bio stari sa većim agregatom i na nekim mjestima bilo malo sklisko. klinac

48935819953_664c14e4e9_b.jpg

48936371056_2d2f15228e_b.jpg

48935821873_124ecbd244_b.jpg

48936555932_4594054e1a_b.jpg

48936558122_d1bedcc7c5_b.jpg

• Like 1

Imao sam priliku probat voziti autobus, treba malo osjećaja i snage za upravljač s obzirom da se upravlja sailom te pratiti prednji kraj autobusa, pripaziti da se ne kreće naglo jer zna proklizati koliko su motori jaki što je dobro. :-D Dan je bio sunčan i topao, idealan za vožnju, autobus je odlično napravljen. Pohvale Draženu i Željku na radu i trudu, vidi se da su dali sve od sebe i pazili na sve detalje kako bi autobus što više sličio originalu. :-) ;-)

Odlično, baš lijepo izgleda! :palac: :jup

Koliko je vremenski trebalo za izradu?

I ako nije problem, jel može fotka gdje se vidi kako je preko sajle napravljeno upravljanje prednjim kotačima?

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Odlično, baš lijepo izgleda! :palac: :jup

I ako nije problem, jel može fotka gdje se vidi kako je preko sajle napravljeno upravljanje prednjim kotačima?

Hvala, evo video gdje se vidi kako je to spajano

O cestovnom vozilu sam razmišljao već prije nekoliko godina (od npr 2015g). Kad sam se konzultirao sa Draženom ispostavilo se da je najveći problem odabir kotaća. Kod vrtne željeznice nije problem - kotaće napraviš kakve očeš. Nakon što sam konačno našao kotaće koji bi po obliku i dimenziji odgovarali Dražen je krenuo u izradu nacrta za šasiju a ja sam išao u iscrtavanje nacrta karoserija. Sam fizički rad na autobusu je trajao godinu dana. Ali još uvjek nije sve gotovo. Treba spojiti el. instalaciju za svijetla, tzrubu i otvaranje prednjih vratiju.

Fenomenalno je ovo; svaka čast ;)

pozdrav

toma

• Thanks 1

Three Blind Mice

Baš htjedoh napisati kako na zadnjoj slici izgleda realno... Doslovno kao pravi... Trebalo bi ga slikati sa tako nekom pozadinom da se doima većim i izgledati će kao pravi...

• Like 2

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

A ne ne... pravi bi visio na jednu stranu i krajem prikolice bi strugao po asfaltu

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Like 1
  • Haha 4