Jump to content

Vađenje starog kolosijeka prema luci Tranzit Osijek


neo091

Recommended Posts

I gje u hrvatskoj se prave pruge na način montaže cijelih kolosečnih polja ?

 

Nisam napisal bezveze da su "imati" i "nabaviti" različiti pojmovi.

Dakle, vjerojatno je stroj nabavljen već poodavno, prije ulaska Hrvatske u EU, nakon čega su "Pružne građevine", odnosno ex. "Remont pruga" otpilili iz konkurencije.

No ne znam, možda se još negdje i rade poluremonti s njim.

Link to comment
Share on other sites

Dobro to mi je jasno da ako očeš neko stvar ''imati'' moraš je i ''nabaviti'' al šta si htio razložiti,neko je vlastnik ali ja se sprašujem ,glede na to da takav stroj nije jeftini i da se ga ne treba svaki mjesec ,gje je ovdje računica,pa moglo bi se klasično izvlači kolosjek ,naprije tračnice a onda pragove,ne trebaš neki svemirski stroj zato.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti prijatelju,ne znam kako da objasnim ali sam nekako emotivno vezan za ovu prugu jer sam odrastao s njom dok sam gledao prije rata kako se teret izvlačio preko te pruge,nadam se da nisam dosadan jer imam slika jos koje bi postavio sutra jer mi je admin rekao da smijem postaviti 10 slika po postu i to ću ispoštovati.

 

Slike su tužne jer nestaje jedna pruga, hvala ti što si nam ih postavio na forum. Međutim meni koji nisam iz Osijeka bilo bi interesantno da si napisao nešto o toj pruzi, jasno mi je da je išla do luke Tranzit, ali zbog čega se vadi? Nema više luke, nema tereta, teret voze kamioni, pruga je dotrajala, netko bacio oko na zemljište gdje je prolazila?

OK, do sada nisi pisao putopise ali ipak svaki putopis treba imati glavu i rep odnosno biti koristan i onima koji nikada tamo nisu bili a koje to zanima. Ugledaj se na našeg Stanleya iz čijih bi putopisa mogao sastaviti knjigu!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumio osječka teretna riječna luka kompletno je preseljena u Nemetin, mislim da je negdje na forumu pisano o tome

Cijenjeni forumašu neo091, ne daj se obeshrabriti kritikom jer je pisana u dobroj namjeri. Prvi putopis ti je vrlo dobar i samo nastavi tako. Ne treba ti nikakav uzor, pa ni ja (hvala Portos :wink: ), nego razvijaj svoj vlastiti stil. A što se tiče dodatnih informacija koje su spomenute ne bi bilo loše da ih staviš.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumio osječka teretna riječna luka kompletno je preseljena u Nemetin, mislim da je negdje na forumu pisano o tome

Cijenjeni forumašu neo091, ne daj se obeshrabriti kritikom jer je pisana u dobroj namjeri. Prvi putopis ti je vrlo dobar i samo nastavi tako. Ne treba ti nikakav uzor, pa ni ja (hvala Portos :wink: ), nego razvijaj svoj vlastiti stil. A što se tiče dodatnih informacija koje su spomenute ne bi bilo loše da ih staviš.

 

Teretna luka i slobodna carinska zona je već davno preseljena u Nemetin koji je izvan grada i ima prostora da se širi a ima i odličnu cestovnu i željezničku vezu. Na mjestu stare luke Tranzit u planu je da se izgradi putničko pristanište za riječne kruzere i marina za čamce i jahte, a duž obale je izgrađeno šetalište koje je prekinuto na mjestu gdje se nalazi dizalica koja još nije demontirana. Sve pohvale za ovaj nadasve zanimljiv i tužan putopis moga osječanina neo091 sa željom da nastavi i dalje i da se upoznamo negdje pored pruga slikajući vlakove.....

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobro to mi je jasno da ako očeš neko stvar ''imati'' moraš je i ''nabaviti'' al šta si htio razložiti,neko je vlastnik ali ja se sprašujem ,glede na to da takav stroj nije jeftini i da se ga ne treba svaki mjesec ,gje je ovdje računica,pa moglo bi se klasično izvlači kolosjek ,naprije tračnice a onda pragove,ne trebaš neki svemirski stroj zato.

 

Isti taj stroj se koristi i za demontažu starih i postavljanje novih skretnica, tako da se itekako iskoristi. Pogotovo ako je brzina bitna, tj. zatvor pruge treba biti minimalan.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam se odlučio odmoriti na stanici u nadi da ću uspijeti snimiti barem jedan vlak kad ono bingo!

I teretni I putnički.. :kul:kul:kul

 

 

 

 

 

Danas nastavljam sa reportažom sa kojom sa počeo,upravo sam vidio kako su stigli strojevi za vađenje pa ću se uskoro spustiti i sve zabilježiti a do tada uživajte u novim slikama.Živili

I mene ulovi na biciklu. Sorry ako sam za*sro video, bio bi bolji bez mene dok guram bicikl

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...