Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
dorianb

Rekonstrukcija i elektrifikacija Zaprešić-Zabok

Recommended Posts

Kolodvor Zabok: lijevo novi teretni dio, desno putnički

Ikx63pZ.jpg

Vlakom se ne vozi nikako. Zabok je zatvoren i bez kolosijeka.

Premda postoji mogućnost da se bačve dopremaju sa slovenske strane preko Đurmanca, iz ne znam kojih razloga je to otpalo.

Danijel

Premda postoji mogućnost da se bačve dopremaju sa slovenske strane preko Đurmanca, iz ne znam kojih razloga je to otpalo.

Sanira se klizište zasjeka kod Hušnjakovog.

Nešto fotografija sa radilišta može se vidjeti OVDJE.

Serija 05 je zakon!

Bas me zanima na sta ce to sve skupa liciti sad od ponedjeljka kad krene skola i jutarnji, podnevni, poslijepodnevni i vecernji rush hour-i. Da li ce biti povecanosti kapaciteta itd... npr. Macose iz Stubice i Krapine koje ujutro oko 6.30 dolaze u Zabok su inace obe krcate do zadnjeg sjedala...

Pozdrav iz Stubaka

Obzirom na zahtjevne radove u kolodvoru Zabok (sjeverna strana) i mogućnost produživanja potpunog zatvora prometa, da li postoji vjerojatnost uspostave prometa na relaciji Zaprešić - Zabok (od 1.10.), a ostatak koji je sad pod zatvorom da se produži.

mismotunavek

Obzirom na zahtjevne radove u kolodvoru Zabok (sjeverna strana) i mogućnost produživanja potpunog zatvora prometa, da li postoji vjerojatnost uspostave prometa na relaciji Zaprešić - Zabok (od 1.10.), a ostatak koji je sad pod zatvorom da se produži.

Jučer sam obišao Pojatno, Kupljenovo, Luku kolodvor, Luku ŽCPR pokraj Lagermaxa i kolodvor Veliko Trgovišće, samo u kolodvoru Luka i u kolodvoru Veliko Trgovišće ima nešto postavljenog kolosijeka, na ostalim mjestima su još grubi građevinski radovi.

Ukoliko ne misle zaposliti ovog časa par tisuća Kineza nema teorije da išta željezničko prođe po tračnicama 1.10.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Jučer sam obišao Pojatno, Kupljenovo, Luku kolodvor, Luku ŽCPR pokraj Lagermaxa i kolodvor Veliko Trgovišće, samo u kolodvoru Luka i u kolodvoru Veliko Trgovišće ima nešto postavljenog kolosijeka, na ostalim mjestima su još grubi građevinski radovi.

Ukoliko ne misle zaposliti ovog časa par tisuća Kineza nema teorije da išta željezničko prođe po tračnicama 1.10.

Istina, ali strojno postavljanje kolosijeka otvorene pruge ide relativno brzo. U svakom slučaju živi bili pa vidjeli.Čudno mi je jedino to što se tvrdilo da su s radovima ispred rokova, a sad slijedi produljenje trajanja zatvora.

mismotunavek

Sad su valjda usporili kad su skuzili da su ispred roka :mrgreen:

Pozdrav iz Stubaka

Neslužbeno, shvatili su da su barem 20 dana iza roka i navodno je zatraženo produljenje do 01.11.2019.

Danijel

Evo uživo kak dečki stavljaju pragove i tračnice. Delaju ko metak brzo. Prek moje firme na Pojatnome.

e97db023222796b33f2dafc2587971ff.jpga759ade7943a96b85d18a44e1ad481bb.jpg68588410fc951a1b5065e4f97b39f131.jpg

Budeš konačno dobio skretnicu?

Jučer sam obišao Pojatno, Kupljenovo, Luku kolodvor, Luku ŽCPR pokraj Lagermaxa i kolodvor Veliko Trgovišće, samo u kolodvoru Luka i u kolodvoru Veliko Trgovišće ima nešto postavljenog kolosijeka,

na ostalim mjestima su još grubi građevinski radovi.

Neslužbeno, shvatili su da su barem 20 dana iza roka i navodno je zatraženo produljenje do 01.11.2019.

Sad i službena objava: Produžuje se zatvor pruge između kolodvora Zaprešić i Zabok ... do 31. listopada do 23.00h... :ljut4

http://www.hzinfra.hr/?project=projekt-zapresic-zabok

Za sad nema najave o produženju zatvora pruge i između kolodvora Zaprešić i Bedekovčina nakon 1. listopada... :ne zna:

Pa jos radovi u Zaboku nisu ni blizu gotovi, nema sanse da se kolodvor otvori za 10 dana. Pola otocnog perona fali, bocni peron jos nisu ni poceli raditi, skretnice nisu spojene, pothodnik tek u grubim radovima... Makar, po ovoj objavi na stranici HZ infrastrukture, cini se da bi kao kolodvor bio otvoren jer nema govora o supstituciji busom na linijama prema Djurmancu i Bedekovcini... Mozda misle da ga mogu otvoriti tako u nedovrsenom stanju... samo kako ce se putnici kretati i izlaziti na perone uz te sve radove, ne znam...

Pozdrav iz Stubaka

Budeš konačno dobio skretnicu?
Još se nezna, danas pričam sa dečkima kaj su šerafili pragove, tj tračnice kad se otvara pruga? Vele sigurno u 12 mj ako ne i kasnije, jer im fali puno ljudi, puno ih otislo jer su male place.

Konačno je pronađen krivac za kašnjenje radova... :jup

Zbog radova na modernizaciji i elektrifikaciji pruge Zaprešić – Zabok pruga Zaprešić – Čakovec bit će zatvorena za promet između kolodvora Zaprešić i Bedekovčina od 1. kolovoza u 0.01 sat do 9. listopada do 23.59 sati.

U tome razdoblju putnike će na relacijama Zaprešić – Zabok – Bedekovčina i obratno, Zabok – Gornja Stubica i obratno te Zabok – Đurmanec – Hromec i obratno umjesto vlakova prevoziti autobusi.

Informacije o voznom redu i mjestima zaustavljanja zamjenskih autobusa možete potražiti ovdje.

Također, zbog nepovoljnih vremenskih prilika tijekom travnja i svibnja radovi na dionici pruge Zaprešić - Zabok nastavit će se do 31. listopada 2019. zbog čega će pruga Zaprešić – Čakovec

biti zatvorena za promet između kolodvora Zaprešić i Zabok od 10. listopada u 0.01 sat do 31. listopada u 23.00 sata. U tome razdoblju putnike će na relacijama Zaprešić – Zabok i obratno te Zabok – Gornja Stubica i obratno

umjesto vlakova prevoziti autobusi prema voznom redu koji možete pogledati ovdje.

Znači li to da će 10.10.2019. početi prometovanje iz kolodvora Zabok prema Varaždinu, G. Stubici i Krapini, dakle imaju još samo dva tjedna da osposobe kolodvor Zabok... :hm

Vlakovi za Gornju Stubicu neće voziti do studenog, za ova dva pravca je dosta da produže pruge unutar kolodvorskog područja do kakve privremene uređene površine (kako je i bilo prije par mjeseci).

Metro über (unter) alles! :kul3

Vlakovi za Gornju Stubicu neće voziti do studenog, za ova dva pravca je dosta da produže pruge unutar kolodvorskog područja do kakve privremene uređene površine (kako je i bilo prije par mjeseci).

Ja sam shvatio da od 10. listopada za Gornju Stubicu nece voziti samo 4 para vlaka na dan (od 14 do 19 sati) , a ostali ce prometovati normalno ? Tako pise u rasporedu supstitucija autobusima. To je vjerojatno zbog nedostatka DMV-a.

Pozdrav iz Stubaka

Od danas Zabok i Zaprešić ponovo su spojeni šinama!

Od danas Zabok i Zaprešić ponovo su spojeni šinama!
Kaj nisu već par dana?

Jucer sam cuo neki vlak strojno na pruzi prema G.Stubici, ali samo po zvucnom signalu, nisam vidio o cemu se radi.. dakle spojena je pruga iz Zaboka prema Varazdinu i Krapini isto..

Pozdrav iz Stubaka

Jucer sam cuo neki vlak strojno na pruzi prema G.Stubici, ali samo po zvucnom signalu, nisam vidio o cemu se radi.. dakle spojena je pruga iz Zaboka prema Varazdinu i Krapini isto..

Obzirom da na pruzi nema prometa to je vjerojatno bila drezina, a drezina je mogla i doći iz Varaždina preko Hum Luga prema Stubici (bez spajanja pruge u Zaboku)

Na portalu Zagorje.com piše da je danas predviđen završetak polaganja kolosijeka od Zaprešića do Zaboka sa strojem SUZ 350. To opet ne znači da su radovi na kolosijecima u kolodvorima gotovi

I od Zaprešića nešto se vozika prema Zagorju. Najvjerovatnije kakvi radni strojevi. Vidim uz prugu parkiran bager i male željezničke kotače uz njega. Najvjerovatnije se on vozikao?

Obzirom da na pruzi nema prometa to je vjerojatno bila drezina, a drezina je mogla i doći iz Varaždina preko Hum Luga prema Stubici (bez spajanja pruge u Zaboku)

Na portalu Zagorje.com piše da je danas predviđen završetak polaganja kolosijeka od Zaprešića do Zaboka sa strojem SUZ 350. To opet ne znači da su radovi na kolosijecima u kolodvorima gotovi

Prošao sam neki dan trasu. U kolodvorima su kolosijeci vise manje položeni, radi se na zasipavanju i podbijanju.

mismotunavek