Jump to content
zeljeznice.net
tram4

Dnevni podaci (vozila na linijama, kašnjenja, zastoji) (7)

Recommended Posts

I bolje je izgraditi metro, potrošiti gro sredstava na njega, nego napraviti modifikacije na postojećoj mreži, kojoj bi dobro došlo moderniziranje (IMHO pogotovo mogućnost povrata struje nazad u mrežu prilikom kočenja) i onda bi radila kako spada?

BTW., metro ne može ostati bez električnog napajanja?

Sry ali jbt više metro sada. I da postoji metro treba odraditi zakašnjela i neodrađena poboljšanja na ostatku tramvajske mreže koja se sigurno ne treba i ne može potpuno ugasiti još barem pola stoljeća, a i da metro bude u nekoj Stadtbahn opciji koja je za Zagreb bar djelomično logična mogućnost, ionako bi koristio istu naponsku mrežu čak i da se dijelovi vozne infrastrukture mijenjaju.

Ovakvom argumentacijom samo svodiš bilo koju opciju metroa ili nečeg sličnog i raspravu o tome na sprdnju dok ima nas koji pokušavamo odmjerenije vidjeti što i zašto se može raditi.

I da, i da postoji metro može zapinjati, pogotovo ako bi se radio zbrda-zdola kao sve ostalo ovih godina.

... a onda si u još većoj banani u tunelu usred mraka umjesto da se prošetaš van pješice ili na bus.

2222 povučen s 2 zbog pada hidraulike zadnjeg postolja... Prošlog tjedna sam doživio da jedan (mislim 2258) na 17-ici srednjim postoljem struže po kamenju ali dijagnostika vjerojatno nije ništa pokazivala jer je normalnom brzinom derao prije nego je jedan putnik prijavio problem (preduhitrio me je).

Da malo kukam i pretjerujem, s obzirom na ne baš oduševljavajuć broj aktivnih 2200 i T4 i po tome što mi se čini da svako malo vidim povlačenje u spremište više nego kad sam se cijele dane vozao, rekao bih prema laičkom dojmu da održavanje sve osjetnije šteka. Još ćemo do jeseni doživjeti kao i u autobusnom podsustavu, da nekoliko godina poslije ogromne i prevelike i preopterećujuće investicije (ako se to uopće može nazvati investicijom, razbacivanje bolje rečeno) nema uopće dovoljno vozila za osnovne potrebe, makar bilo i KT4 na "velikoj" liniji.

a dotle su ljudi bili bez prijevoza

Kao izvanrednu liniju Dubec - Dubrava stavili su jedan solo autobus sa 223, te su tek u 20:30 dodali još jedan zglobni sa 212. Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

Ma da, jedan Lion's City pokrije koliko i cijeli broj tramvaja koji se nalazi između Dubrave i Dupca u oba smjera...

APD ima obično 0 vozača u rezervi tak da je "uspjeh" da preusmjere i jedan ili dva busa s 212 ili 223 koje su ionako već brutalno reducirane -.- iako je jasno kao dan da u ovako velikom (da ne pričam i skupom i rastrošnom) sustavu nekoliko autobusa mora biti spremno za pokret u slučaju tramvajskog zastoja, ali koga briga više (na kraju je praktički sve za putnika bolje funkcioniralo u neimaštini 90-ih nego u doba bahatih ali podmirenih stomilijunskih deficita danas).

Na 5 ionako nešto šteka, 0501 je iza 0502 nekako došao, a nije vrijeme izlaska iz spremišta bilo.

B4 849 na 4ci, ne otvaraju se srednja vrata

Edit: sad sam skuzio da je bolje za temu t4+b4

Evo od mene slike katica na 4, 5 i 12. Dvojke nisam vidio.

301 na 0402

2d6qhax.jpg

315 na 0409

34qjwp2.jpg

341 na 0503

2my6wt5.jpg

325 na 1207

24v3div.jpg

Bila je i na 7 katica..nisam vidio vr i gb

Evo od mene(za 11.6.2018.):

332 na VR 0209

42691231162_f6bd1164b2_c.jpg20180611_121541 by Robert_205+730, on Flickr

341 na VR 0503 ALI FOTOGRAFIJA JE SA GLAVNOG KOLODVORA

28867169988_f4e1e6f65c_c.jpg20180611_121814 by Robert_205+730, on Flickr

I na kraju

336 na VR 0206

41842255865_3eddb6d73e_c.jpg20180611_182820 by Robert_205+730, on Flickr

Osobno mi je favorit 341 na VR 0503 upravo zbog lokacije i tipa tramvaja :mrgreen:. A vama? :wink:

Pozdrav :wink:.

335 na 0210.
309ivll.jpg

317 na 0403

15mgu9i.jpg

Evo od mene(za 11.6.2018.):

Osobno mi je favorit 341 na VR 0503 upravo zbog lokacije i tipa tramvaja :mrgreen:. A vama? :wink:
Pozdrav :wink:.

Bravo za sve tri, :palac: da to je najzanimljivije kad neuobičajeno vozilo se nađe tamo di ta linija ne vozi. 5 Prečko u smjeru istoka - možda je u pitanju bio izlaz iz remize.

-.- na 11... ovo više boli čitat... stvarno kud ovaj ZET ide.

Nakon 8 nadam se da uskoro pune i 3 i 13 niskopodnima da više katice dođu gdje i trebaju na 6, 11, 17 bar svaki treći jer ovo s 2, 4, 7 nije bilo dovoljno glupo.

Još je jedna katica bila na 7, i to na vr. 0710.

Stojim ja na stanici Dubrava u smjeru Kvatrića i vidim ja katicu dolazi u susret. Reko ma nije to ništa neobično, vjerojatno je na 4 :mrgreen: :mrgreen: .

A kad ono na 11. U pet sekundi izvukel sam mobitel i upalil kameru i ispričavam se cijelom ljudskom rodu na ovakvim slikama :mrgreen: , al nek bude dokumentirano.
Cilj mi je bio displej uhvatit.

40947964790_8e76abea0c_b.jpgIMG_20180612_184954224 by jakov05, on Flickr

28885006028_04c0f0317c_b.jpgIMG_20180612_184956980_HDR by jakov05, on Flickr

A kad ono na 11. U pet sekundi izvukel sam mobitel i upalil kameru i ispričavam se cijelom ljudskom rodu na ovakvim slikama :mrgreen: , al nek bude dokumentirano.

Cilj mi je bio displej uhvatit.

A dobro, bolje išta nego ništa. Ja sam nažalost ovo "morao propustiti", iako moguće je i da je izašla kao zamjena nakon što sam se smucao gradom, nisam vidio VR no u to vrijeme kad 1103 ide su išli 2200.

Stojim ja na stanici Dubrava u smjeru Kvatrića i vidim ja katicu dolazi u susret. Reko ma nije to ništa neobično, vjerojatno je na 4 :mrgreen: :mrgreen: .

Znaš onu: "Pretpostavka je majka svih zaj***."? :mrgreen:

S obzirom na ovo sve, ako vidite neki tramvaj u daljini ne možete više znati koja je linija sve dok vam se ne približi dovoljno da vidite displej ili tablu! Očekujte neočekivano!

Kako je krenulo do kraja ovog voznog reda ćemo imati i katicu na 11, pitanje je samo koja remiza će ju prva dati.

Eto, šta sam vam rekao, ovo sam napisao prije tjedan dana i sad se ostvarilo. Lupus in fabula.

-.- na 11... ovo više boli čitat... stvarno kud ovaj ZET ide.

Nakon 8 nadam se da uskoro pune i 3 i 13 niskopodnima da više katice dođu gdje i trebaju na 6, 11, 17 bar svaki treći jer ovo s 2, 4, 7 nije bilo dovoljno glupo.

Ma šta samo 13, nek 2200 daju na petnaesticu. I to mislim zaozbiljno, ne šalim se, uvjeren sam da ćemo to i vidjeti u narednih par mjeseci!

A sad nam preostaje još vidjeti ova tri naredna dana, "finale" ovog jesenskog/proljetnog VR. Ne sjećam se da je ovako ikada bilo, da bude stalno po pet i više pojava skoro svaki radni dan, da konstantno viđamo sve i svašta. Spominjali su se kraj 80-ih i početak 90-ih za takve "cirkuse", no možda ovo sad nadmašuje i to...

Ako se dobro vidi u pitanju je 341. Dakle Trešnjevka je prva povukla očajnički potez, nije bilo ni "Bik-ova" kojih je preostalo još 9 (6 u redovnom prometu na liniji dva + 3 za pričuvu) ali su izgleda otišla i ta tri jer su obučavali zadnju školu...

311 na 4

Ne da bikovi koji su u rezervi nigdje ne voze osim vozačke škole, nego su i katice počele mijenjati redovne bikove!
341 na 0207

28896995238_b2a4c4a271_b.jpgIMG_20180613_094951706_HDR by jakov05, on Flickr

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...