Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
MTA

Rotor (Jadranska av., Zagreb) - rekonstrukcija

Recommended Posts

2 hours ago, Kublach said:

Yup... Ti prolaziš idealnim pravcima i onda nema gužve :)

Naime, gužva je iz smjera Novog Zagreba prema Studentskom domu Stjepan Radić. Opet su montirali trokut...

Pa ne prolazim Rotor tek tak, da obavim preglede trasa za Forum, nego kad mi situacija zahtijeva. c065.gif

Kakav trokut? a020.gif

3 hours ago, DB said:

trokut

Trokut naopako iz smjera NZG -> SDSR

trougao_1123-800x280.jpg

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

DOBRA VIJEST ZA VOZAČE

DNEVNIK.hr doznaje: Radovi na remetinečkom rotoru završit će 9. siječnja, a asfaltiranje će biti gotovo i prije Božića

Cestovni promet na remetinečkom rotoru planira se osposobiti početkom siječnja, doznajemo iz tvrtke Kamgrad. Sjeverni krak tunela ispod rotora u smjeru Avenija Dubrovnik – Lučko je gotov i postavlja se još samo rasvjeta, a južni krak još treba jedan sloj asfalta i rasvjetu pa će i on biti gotov.

galerija

Radovi na remetinečkom rotoru pri samom su kraju, a u kojoj su točno fazi, upitali smo Zorana Poljaka, glavnog inženjera gradilišta iz tvrtke Kamgrad.

"9. siječnja istječe nam rok prema ugovoru i dotad bi trebali radovi biti gotovi, odnosno svi radovi koje je moguće izvesti prije puštanja prometa u rotor", rekao je za DNEVNIK.hr Poljak.

Nije nam znao reći kad će točno rotor biti pušten u promet jer, kaže, to ne ovisi o njima.

"Sve ovisi o komisiji za tehnički pregled. Koliko treba da se napravi tehnički pregled, tjedan-dva", kaže Poljak.

Dodao je da se nakon puštanja rotora u promet mogu još dovršavati i neki dijelovi tramvajske pruge koji su trenutačno odsječeni preusmjeravanjem prometnica preko njih.

"Još nije definiran rok za to, ali možda će trebati još mjesec-dva dok se tramvaj osposobi", procjenjuje Poljak.

Tunel ispod rotora, međutim, u samoj je završnoj fazi radova, a kako smo se i sami mogli uvjeriti, njegov sjeverni krak u smjeru Avenija Dubrovnik – Lučko, već sad je spreman za promet, no u njemu se trenutačno postavlja rasvjeta punom parom.

"Sjeverna strana kompletno je gotova i sjeverna cijev tunela je gotova, odnosno postavljen je asfalt. Južna cijev bit će gotova sljedeći petak. Znači, u tunelu se još treba napraviti rasvjeta", pojasnio nam je glavni inženjer gradilišta.

Iako je Poljak potvrdio da će radovi biti gotovi do 9. siječnja, planiraju ih završiti možda i prije.

"Planiramo radove asfaltiranja završiti i do Božića", rekao nam je, a to će sigurno obradovati i mnoge vozače koji se nadaju što skorijoj normalizaciji prometa na jednoj od najprometnijih točki u Zagrebu.

Obilazeći gradilište, uočili smo i temelje novog okretišta tramvaja unutar rotora, koje će biti pušteno u promet iduće godine.

Morao sam uživo vidjeti kako napreduje gradilište rotora u Savskom Gaju. Pa sam sklopio moj Rog Pony, ubacio ga u gepek Medomobila i odvezao se do ŠRC Mladost. Izvadio Pony i odvezao se do gradilišta. Sjeverni tunel je potpuno završen a južnom fali još jedan sloj asfalta. Rotor je završen na sjevernoj strani, na južnoj još fali sloj asfalta i treba završiti prilaz sa Jadranske avenije. Ponovno se gradi tramvajska pruga i okretište u rotoru kojeg dosad nije bilo. Možda do kraja godine završe radove i puste promet. I naravno da sam se provozao Ponyjem kroz sjeverni tunel 😁

IMG_20191207_131051.jpg.b116e7df05af21f74f0af6560f94fea9.jpgIMG_20191207_131639.jpg.6100a8bbea69451b1c66824f107aa53b.jpgIMG_20191207_131727.jpg.c9e9dd80ccb07baea34e34f39a8c0c0b.jpgIMG_20191207_132406.jpg.70b7072f2161df0e9a96ec81c54333ac.jpg

• Like 3

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.