Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Ima nešto što me jako živcira tu na forumu...

A to su one famozne "pohvale" u podforumu Vaše fotogalerije. Naime, lijepo je pohvaliti nekog člana kad mu ti se neka njegova fotografija iznimno sviđa, ili ako imaš primjedbu na kadar ili samu fotografiju. No ovo što danas tamo imamo prevršilo je svaku mjeru. Svakodnevno 10-ak članova otvori svaku fotogaleriju s novim postovima i samo napiše nešto u stilu "Odlične fotografije!". A kap koja je prelila čašu jest to što sam maloprije vidio kako jedan član (neću imenovati) zadnjih dana samo kopira jedan te isti post i pejsta ga u svaku fotogaleriju s novim fotografijama. Taj post glasi nešto u stilu: "Prekrasno, odlične fotografije :palac: ".

Ja sam se u podforumu Vaše fotogalerije javio svega nekoliko puta, ali samo da izrazim divljenje prema općenito dobrim fotografijama (dakle ne svaki dan, već jednom za svagda), da dâm kakvu primjedbu, ili da izrazim zadovoljstvo zbog pisanja dodatnog, opisnog teksta uz svaku fotografiju.

Dakle to bi se trebalo raditi, a ne svaki dan ponavljati jednu te istu rečenicu u svakoj temi.

Moj prijedlog administratorima: u pravila foruma uvedite nešto u stilu ograničenja broja pohvala ili nešto slično.

Jer ovo sadašnje je stvarno kaos, te se teme s lijepim fotografijama pretvaraju u smetlište za pohvale.

Nadam se da će se nešto učiniti po ovom pitanju.

Cek ti bi da ogranicimo ljudima da slobodno pisu sta misle o nekoj fotografiji? :D slazem se da se gubi smisao na sve fotografije (ako Vam se stvarno ne svidjaju) stavljati Bravo, al onaj ko stavi bravo verovatno to i misli!

Ti si se javio ponekad, neko se javlja kako ti kazes svaki put sa istom recenicom i to je njegovo pravo, kao i tvoje da se javis ponekad! Pritom si zapoceo recenicu mene nervira...

Pozdrav

Ja se u toj temi javljam samo ponekad, i to samo ako mi se fotke zaista jako dopadnu. Zar je to razlog da se takvi postovi zabrane ? :hm

Ne. Pročitaj ponovo. Rekao sam da su povremeni postovi (jedanput tjedno, recimo) skroz dovoljni. Ali neki članovi (mogu ti reći nick preko PP-a ako hoćeš, pa da vidiš) doslovno svaki dan kopipejstaju jedan te isti post u svaku galeriju s novim fotografijama. Pa čak je, po mom mišljenju, 2-3 puta tjedno previše.

Neki članovi su na ovaj način nakupili stotine postova, neki članovi ni ne pišu druge postove, samo "pohvaljuju"...

P.S. Takvi postovi se ne bi zabranili, nego bi se ograničio broj pohvala... Nigdje nisam spomenuo nikakvu zabranu.

Moram priznati da ne vidim smisao ovakve rasprave i općenito ovakve teme.

Forum ima 4.228 članova, jednoga živcira što tamo neki XY učestalo hvali fotografije sustavom copy-paste i time valjda nabija postove. Tko hoće nabijati postove taj će naći stotinu načina, ali su takvi rjeđi od čovječje ribice. Što bi rekao dobri stari Vilko Tresikoplje: Much Ado About Nothing.

Serija 05 je zakon!

Ja vas ovdje sve razumijem. Možda bi bilo rješenje da se uvede gumbić "like" za svaki post. Pa kada post sadržava dobru fotku, stisne se like i idemo dalje. Mnogi forumi od davno imaju "like posta."

Znaci moj posao kao moderatora bi bio da jurim ljude kad su pisali (posto ne vidim drugi nacin da se sprovede tvoj predlog) i da opominjem ako su cesto pohvaljivali? I sad dolazimo do situacije da cu ljude verovatno opiminjati i onda nece vise pisati ili nece uopste pisati jer cekaju da komentarisu mozda post koji ce uslediti sa extra fotkama ili obrnuto - ispucali su se pa ne smeju da komentarisu taj extra post... Ako sam dobro razumeo tvoj predlog?

Ovo mi uopste nije tesko kao moderatoru da radim i nisam protiv toga zbog toga, vec mi je debilno da ja ikome nesto kazem zbog toga sto je pohvalio nekog?! A nabijanje postova sigurno 99% ljudi na ovom forumu ne gledaju niti znaju koliko su postova presli, niti ce reci: e samo da odradim copy-paste u Fotografiji i evo stigao sam do 1000. posta! Pa da mogu da se pohvale u svojoj temi...

E sad posto pratim galerije - to mi je posao, ja nisam primetio bas sablonski copy-paste odgovor, al ajde ako ti kazes... Svi se mi ponavljamo i ima postova sa samo jednom recenicom ili recju, ali neko je stur na recima, neko nije! Nismo svi isti...

I ako vec ukazujes na nesto onda daj i dokaz, a ne mogu da ti kazem preko pp-a! Ako sam hoces da upozoris admine na nabijanje postova onda si odmah to mogao preko pp-a, a ne da otvaras novu temu...

@ accord dobar prelog, ne znam koliko je moguce sprovesti ga, ali meni deluje kao ok predlog

Pozdrav

.

@ accord dobar prelog, ne znam koliko je moguce sprovesti ga, ali meni deluje kao ok predlog

Nije to baš jednostavno. Znao sam nekoć davno na koji način radi phpbb, no ovaj forum nije phpbb. Nemam pojma koji je. Vjerujem da bi neki od admina mogao znati kako se ubacuje "like."

Nije to baš jednostavno. Znao sam nekoć davno na koji način radi phpbb, no ovaj forum nije phpbb. Nemam pojma koji je. Vjerujem da bi neki od admina mogao znati kako se ubacuje "like."

Niš jednostavnije - već odavno postoji:

:palac:

(drugi problem je kaj ostavljanjem emotikona bez ijednog slova kršiš jedno od Pravila forumaf040.gif).

@Politikolog

Nisi me shvatio. Ponovo pročitaj moj post jer mi se ne da citirati samog sebe.

Ako hoćeš dokaz, evo sad ću ti poslati preko PP-a.

Pa ti si predlozio da se stavi u pravila, sto znaci da cu ja da opominjem one koji to rade tj. krse pravila, sto i sad radim - stoga stoji ono gore moje napisano i nemam sta da procitam ponovo... I kako bi glasilo to pravilo?

Opet ponavljam zar stvarno mislis da trebamo da idemo i da jurimo ko je sta napisao? Da gledamo kad je napisano i dal je taj tjedan taj clan ,,ispucao" i precesto pohvaljivao?

Ja nisam rekao da meni saljes dokaz na pp, nego ako si vec hteo da ukazes na nesto onda si ovde mogao da srocis to tako da evo uz primer se vidi to i to da taj i taj radi! A ne mene zivcira to... Ako ti smeta samo nabijanje postova imas pp da se obratis adminima/modovima foruma, ovako je ova tema vise u smisli Mene zivcira to pa ajd a menjamo... Zivcira i mene mnogostosta u vagonima, pa samo preskocim to, jer svako ima pravo da napise sta hoce :palac:

Pozdrav

Ako ti smeta samo nabijanje postova imas pp da se obratis adminima/modovima foruma,

A baš se i našao pravi kojeg smeta nabijanje postova :roll:

("rugala se sova sjenici")

Pozdrav iz Zagreba

A baš se i našao pravi kojeg smeta nabijanje postova :roll:

("rugala se sova sjenici")

Excuse me?! Ti to meni kažeš da nabijam postove?

Ugl ne smeta mi nabijanje postova, nego što se tada teme nepotrebno zatrpavaju doslovno kopipejstanim rečenicama, ali i pohvalama u stilu: "zadnja serija je super!" i tako. Po mom mišljenju dozvoljavale bi se samo primjedbe / kritike (bilo pozitivne ili negativne) ili pohvale recimo samo jednom tjedno.

Uvođenje restrikcija koliko puta možeš komentirati u nekom podforumu je loša ideja. Tko bi to provjeravao koliko puta je tko komentirao. Time bi i ubio volju ljudi za komentiranjem. Forum je mjesto gdje svatko može napisati što želi naravno ako je u skladu sa pravilima foruma. Fotografima je drago kad dobiju povratnu informaciju ili pohvalu od strane drugih. Time ih se potiče na daljnji rad i novo fotografiranje.

Linija 1 što ne valja?
Ako te nešto smeta na što nemaš utjecaja i od čega se možeš maknuti onda nemaš čemu toliko inzistirati na tome. Jel te itko prisiljava da to čitaš? Odgovor je ne. Onda molim lijepo.
Nemoj čitati to i bok. A intonacija kako ljudi razgovaraju s tobom je jednaka intonaciji kao kako ti razgovaraš s njima. S malo više poštovanja prema drugima postić ćeš bolje rezultate u komunikaciji, prijateljski savjet. Ponašaš se ponekad kao da imaš 72 doktorata, a ni tada nitko nema pravo raspravljati s visoka.

Oke, srednjoškolac si, nabijen svime i još sve doživljavaš osobno, razumijem te. Ali pokušaj ovo shvatiti smisleno. Ohladi, vruć si, već sam ti to jednom napisao zar ne.

Linija 1 što ne valja?

Ako te nešto smeta na što nemaš utjecaja i od čega se možeš maknuti onda nemaš čemu toliko inzistirati na tome. Jel te itko prisiljava da to čitaš? Odgovor je ne. Onda molim lijepo.

Nemoj čitati to i bok. A intonacija kako ljudi razgovaraju s tobom je jednaka intonaciji kao kako ti razgovaraš s njima. S malo više poštovanja prema drugima postić ćeš bolje rezultate u komunikaciji, prijateljski savjet. Ponašaš se ponekad kao da imaš 72 doktorata, a ni tada nitko nema pravo raspravljati s visoka.

Oke, srednjoškolac si, nabijen svime i još sve doživljavaš osobno, razumijem te. Ali pokušaj ovo shvatiti smisleno. Ohladi, vruć si, već sam ti to jednom napisao zar ne.

1. Ne valja to što sam već više puta napisao, teme s fotografijama se zatrpavaju doslovno kopipejstanim rečenicama...

2. Mogu se ja maknuti od toga, ali ponovit ću se: teme s fotografijama se zatrpavaju doslovno kopipejstanim rečenicama...

3. U ovoj temi nikome se nisam obraćao s visoka, u čemu je onda problem i zašto to pišeš u ovoj temi?

(4. Nisam srednjoškolac. Idem u 8. razred OŠ. :D)

Pitanje "Što ne valja?" je bilo ironično, jer sve valja ali ne vole svi ljudi isto, niti razmišljaju jednako, zar ne?

1,2, kao što sam rekao to je tvoje mišljenje. Ako te to smeta idi tamo gdje toga nema.

3. Općenito govorim.

4. Još bolje.

Nitko te ni netjera da gledaš ono što ne želis, samo nemoj kliknuti na temu i bok. Ja nisam ljubitelj putničkim vlakova pa ne kliknem na nju. Možda malo škicnem okom i to je to. Ja volim samo teretne i čitam ponajviše o njima. Kao što rekoh, nitko te ne tjera da gledaš ono što ti se ne sviđa.... ;/

Usput slažem sa Tram-om4 što je napisao.

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Na ovom forumu postoji rješenje za takve koje netko živcira. Postoji gumbić u settingsima "IGNORIRAJ KORISNIKA" koji kada klikneš više ne vidiš postove tog korisnika. Uvjerio sam se da radi tako da slobodno to možeš početi koristiti.

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Meni osobno isto malo smeta to hvalenje fotografija. Otvorim podforum fotografija i vidim puno neprocitanih tema a zadnji post u svim temama je od iste osobe odmah znam o čemu je riječ. I neda mi se to čitati ali sam prisiljen pogledati svaku temu jer ne znam da li je autor objavio kakvu super fotku za koju bi mi bilo žao da ju ne vidim a najrađe bih cijeli forum označio pročitanim

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Meni osobno isto malo smeta to hvalenje fotografija. Otvorim podforum fotografija i vidim puno neprocitanih tema a zadnji post u svim temama je od iste osobe odmah znam o čemu je riječ. I neda mi se to čitati ali sam prisiljen pogledati svaku temu jer ne znam da li je autor objavio kakvu super fotku za koju bi mi bilo žao da ju ne vidim a najrađe bih cijeli forum označio pročitanim Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Ali zato svi sad znamo da si ovaj post napisao sa svojeg "HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk" :roll:

Eto vidiš, mene takve stvari smetaju. Netko napiše post od par riječi, a onda iza toga stoji nalijepljena dvostruko dulja litanija s kojeg telefona i kojim programom je netko nešto napisao. Pa koga to ovdje na forumu uopće briga ? :roll:

I svejedno, ne jamram javno protiv toga, nego toleriram.

Znam da ovo nema nikakve veze s pohvalama u fotografskom podforumu, ali ima veze i s tolerancijom i s ignoriranjem stvari koje nam smetaju. A to pomaže u većini ovakvih slučajeva ...

Kublach,

malo mi je glupo to jer onda ne vidiš i “normalne” postove tog korisnika.

Kaubojac,

Napokon netko da me razumije! Potpisujem, od prve do zadnje riječi!

tram4 i DomagojVU i ostali, o tome se radi, dakle to nije nečije mišljenje, to je općenito preglednost foruma!

Ali zato svi sad znamo da si ovaj post napisao sa svojeg "HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk" :roll:

Eto vidiš, mene takve stvari smetaju. Netko napiše post od par riječi, a onda iza toga stoji nalijepljena dvostruko dulja litanija s kojeg telefona i kojim programom je netko nešto napisao. Pa koga to ovdje na forumu uopće briga ? :roll:

I svejedno, ne jamram javno protiv toga, nego toleriram.

Znam da ovo nema nikakve veze s pohvalama u fotografskom podforumu, ali ima veze i s tolerancijom i s ignoriranjem stvari koje nam smetaju. A to pomaže u većini ovakvih slučajeva ...

Potpisujem od prve do zadnje rijeci!

A sto se pohvala tice, ja osobno u galeriji volim dobiti feedback na fotku i sukladno tome isto tako volim davati drugima feedback, pa makar to samo bilo davanje do znanja da mi se neka fotka ili serija jako svidja. A odlicnih fotografa i fotografija srecom ima puno, a meni osobno je nekako blesavo vidjeti izvrsne fotografije i onda bez komentara napustiti temu. Barem ja galerije shvacam kao podforum gdje stavljamo fotke za koje mislimo da su nam jako dobro ispale i medjusobno si dajemo feedback, a ne kao suho postanje fotki svatko u svoju temu bez reakcija.

Isto tako se slazem s Politikologom da je bilokakvo ogranicavanje ne samo neprakticno moderatorima, vec i clanovima. Ja bih prvi prestao ista komentirati jer mi se jednostavno ne bi dalo razmisljati koliko jos puta kome smijem sto komentirati.

Ova rečenica s kojom završava Kaubojcev post nije izborno - kad koristiš Tapatalk uvijek ti se to pojavi kao “potpis”.

Ove pohvale su drugo.

Ali i ja se slažem da je ovaj Tapatalkov potpis stvarno iritantan i postovi gube na preglednosti.

NT2200,

Ma nemoj? A dâ ti se razmišljati o tome koliki dnevni limit imaš za stavljanje fotografija, vodiš računa o tome da ti se postovi ne sastoje samo od smajlića ili da si kojim slučajem stavio više od 3 uskličnika za redom, da ne pišeš crvenim ili plavim slovima, da ne koristiš učestalo velika slova.

Dajte me nemojte zafrkavat (da ne kažem nešto drugo). Da je tako kako vi govorite, 90% pravila ovog foruma ne bi bilo napisano.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...