Jump to content

Carpe Diem: Generalski Stol, 27. svibnja 2017.


Stanley

Recommended Posts

Kao i obično, odlično!

 

Samo jedna, meni, nejasna stvar.....400 mnm ???

puuuuno puta sam išao biciklom iz Ogulina (323 mnm), u Lešće - ne mogu vjerovati da je Generalski na većoj nadmorskoj visini od Ogulina.......

Link to comment
Share on other sites

Kad si bio u G Stolu mogao si i do Lesca, sat hoda, tamo su bazeni sa toplom vodom, pa da se okupas!

Velimir

 

Mogao sam birati na koju ću stranu i do koje rijeke, Mrežnice ili Dobre, a odlučio sam se za Mrežnicu i to iz dva razloga - prvi jer je bila nešto bliže i drugi jer me uz nju veže puno lijepih uspomena. Vodio sam dva puta moje izviđače na izlet u Zvečaj, tu sam vodio i svoju curu, tu smo devedesetih roštiljali s prijateljima, a pao je i jedan forumaški roštilj.

U posebnom pamćenju mi je ostao izlet našeg izviđačkog kluba ''Merkur'' u Zvečaj 4. lipnja 1972. Bio je prekrasan dan i Mrežnica je mamila na kupanje, a nitko od nas nije ponio kupaće gaće ili badiće. Onda smo se mi dečki dogovorili ''idemo adama'', a cure kako hoće. To je bio urnebes, mi se poskidali i bućnuli u vodu dok su cure pobjegle, kao fol zgražaju se. I onda smo se dobro zabavljali gledajući ih kako vire iz žbunja i pasu naš muški pribor. :mrgreen:

Taj prizor je ovjekovječen karikaturom u ljetopisu našeg kluba:

PEmGvFl.jpg

A sve se zbivalo upravo kod one livade dolje:

4tJGgTV.jpg

Da mi je bilo do kupanja, između Mrežnice i bazena izabrao bih Mrežnicu.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

@ Portos - Upravo tako, sve bliže lokacije su presušile. Imam za sada u planu još dva kolodvora, a udaljenost je cca 70-80 km.

@ drempa-Tzv-v7 - Svatko si planira putovanje na način kako mu odgovara. Ja sam spreman putovati osam sati da bih u odredištu boravio sat vremena, ako je lokacija toga vrijedna.

@ seabral - Zašto žuriš kad ti škodi? :wink:

@ Martin - Općinari su mislili na prosječnu nadmorsku visinu cjelokupnog teritorija općine Generalski Stol, a ne na sâmo naselje.

Usput, drago mi je da vam se putopis dopao. A ja sam istinski uživao i dobro protegao noge na svježem zraku (cca 6-7 km), što je dobro za zdravlje i kondiciju.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Stenley to sam se uvjerio kad sam išao ovim u Rijeku samo nas par a ostali Autom tolko o relfanovima i sjeti se da smo toma i ja u 24 sata proveli 21 sat na putu vlakom ,za odmere je bilo kartko kiša lejvala cjeli dan i od tad sam si obečano nikad više putničkim u rjeku jer to je užas 5 i pol sati za biti dolje jedva 2 sata ili 4 evnetualno ako več idem tako onda več gledam hostele pa prespavat

Link to comment
Share on other sites

Duga Resa/Zvečaj?

 

Imaš šta u planu oko 140 i više km?

 

1. Ni Duga Resa ni Zvečaj. Nešto u Panoniji, a o tom potom.

2. Imam za sada u fazi razmišljanja. I o tom potom.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

 

1. Ni Duga Resa ni Zvečaj. Nešto u Panoniji, a o tom potom.

2. Imam za sada u fazi razmišljanja. I o tom potom.

Spremamo se u Slavonski Brod. Možeš sa nama. Poslije na burek i ćevape u Bosnu. Usput imamo u planu posijet RPV-u i poslikat lokomotivu serije 62 za koju nema tko izdati atest za kotao. Tamo je i uskotračni vlak iz Belog Manastira na obnovi.

Drugi izlet bi bio u Beli Manastir.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...