Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Vlado

Molba za novi podforum - Train Sim World

Recommended Posts

Volio bih da se za ovu novu simulaciju napravi novi podforum, a ne da bude dio RailWorksa. Naime, iako ga radi ista kompanija kao i RailWorks, radi se o potpuno drugoj simulaciji koja je zasnovana na UE4 grafičkom engineu i nije ni malo kompatibilna sa RailWorksom.

Koliko tema možemo očekivati u tom novom podforumu ? Svaki od sadašnja tri podforuma unutar simulatora imaju po više desetaka tema i takav broj opravdava zasebne podforume.

Ukoliko novi podforum bude imao desetak ili više tema, onda ima opravdanja otvarati novi podforum. Međutim ukoliko očekujemo npr 5 ili manje tema, onda novi podforum nema previše smisla, nego teme mogu ostati unutar glavnog podforuma o simulatorima.

Ne kužim se toliko u simulatore, pa moram ovo pitati prije nego što donesemo odluku o novom podforumu.

Onda bi bilo dobro da se moja otvorena tema Train Sim World premjesti u krovni podforum 'Simulatori' pa kad bude dovoljan broj tema za tu simulaciju, a vjerojatno ću ih najviše ja otvarati, onda neka se skupe i presele u potencijalni novootvoreni podforum Train Sim World.

P.S. Neki dan sam saznao da 'simulator' i 'simulacija' nemaju isto značenje. Ili da budem precizniji, 'simulator' je hardware, jako je skup i imaju ga kompanije za obuku, dok je 'simulacija' software, odnosno ono što mi imamo u računalu kao program koji nam simulira vožnju.

Prebacio sam temu u krovni podforum, pa ćemo onda kreirati zasebni podforum kad se skupi veći broj tema.

Što se terminologije simulator/simulacija tiče, vjerujem da je to jezično ispravno. No, svi mi ovdje smo nekako navikli simulacije nazivati simulatorima, pa se taj "krivi" izraz skroz udomaćio. :D