Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
DB

Nabijanje broja postova?!?

Recommended Posts

Zahtjev je samo jedan.

Grotesku stvaraš sam, javljanjem da ti niš nije jasno, a kad ti se pokuša razjasnit, i dalje ti nije jasno, pa tak u nedogled ...

Pravo pitanje je čemu si se uopće uključil?

U prvom postu sam napal tebe?

Istina, 1 je, al kad prenapuhujemo od 1. posta, why not.

Bas zato jer mi je jasno, nije mi nimalo jasno.

Ukljucio sam se zato da pokusam shvatiti kako se netko moze toliko uzbuditi oko neceg toliko banalnog.

Ne.

...

Mislim ja sam bio administrator,moderator i urednik na jednom auto forumu,mi nismo branili da se nesmije pisati post za postom,po nekoj logici ovo je forum i naravno da je dozvoljeno pisanje. Čim više tim bolje.Nebitno je dal citiraš ili ne.

...

Jedini razlog za kojeg znam da je tehnički ograničeno objavljivanje postova u nekom kratkom vremenu je sprječavanje robota da zaspamaju forum. Na ovom forumu je to nekad, čini mi se trajalo 5 min. a sad je oko minute (nakon kaj su se neki pobunili zbog tak dugog čekanja). Ja sam optužen zbog 9, 25 i 13 minuta.

Nekoliko puta si znao seliti cijele grozdove postova između svih tih tema "ko mačka mlade". Znali smo ti prigovoriti zbog toga, jer umjesto grupiranja istovrsnih tema, dobivali smo sve više usko određenih tema koje su nakon par upisa neminovno skretale u off topic.

S cijelim postom koji si napisao se slažem i točan je.

Mene samo zanima jedna stvar. Postoji tema Budućnost tramvajskog prometa u kojima pričamo o baš svemu i tema o tramvaju do Velike Kosnice. Ja shvaćam da tema sklizne u off topic, kako meni tako i svima. Ali ja što onda napravim. Odgovorim na post u temi u kojoj taj odgovor nije OT i stavim link na temu u kojoj je taj post na koji odgovaram. I tako ne kontaminiram temu off topic sadržajem. Potpuno isto sam se ponašao dok nisam bio moderator, i tada se jako pazilo na te stvari, moderatori su stalno selili postove baš tako "kao mačka mlade".

Ja sam se na taj princip navikao i kad sam postao moderator za mene je to standard za kriterij po kojemu moderiram

iz nekoliko razloga:

1. Ima jako puno dobrih prijedloga i ideja, šteta da se iste izgube u OT raspravama.

2. Lakše je pretraživati i doći do nekog sadržaja pri čitanju starih tema i postova.

3. Lakše se prati rasprava i odgovara na postove, a ne da skačemo s teme na temu u postovima koji su jako dugački. Jako puno

članova se izjasnilo da im se to neda čitati.

Dakle moje pitanje, evo tebi glasi: jel tako teško odgovoriti na post u nakoj drugoj temi uz postavljanje linka na tu temu (post) na koji se referira odgovor kako bi izbjegavali taj off topic?

Da se nebi to shvatilo tako grubo, ja uvijek pustim cca 5 OT postova, ali jedno je 5 postova a drugo 2 strane takve.

Ako je to problem, gnjavaža itd, i ako to nikoga od osoblja ne smeta (a nekad cca 2009. - 2013. se jako pazilo na to), i mene briga. Nije moj forum, meni to nije drago ali ako je većini to gnjavaža neću zamarati i bit naporan jer forum mora biti mjesto gušta, slažem se.

I ovo je postalo OT ali tu nisam moderator pa me baš briga. :mrgreen:

Iako vidiš, šalu na stranu na ovakvom podforumu to uopće nije bitno jer kome je bitan ovakav sadržaj za udubudće da ga pronađe? Nikome, ali druga stvar su tramvaji i svi podforumi pravog sadržaja, a ne kao ovaj.

...

Mene samo zanima jedna stvar. Postoji tema Budućnost tramvajskog prometa u kojima pričamo o baš svemu i tema o tramvaju do Velike Kosnice.

...

Dakle moje pitanje, evo tebi glasi: jel tako teško odgovoriti na post u nakoj drugoj temi uz postavljanje linka na tu temu (post) na koji se referira odgovor kako bi izbjegavali taj off topic?

Da se nebi to shvatilo tako grubo, ja uvijek pustim cca 5 OT postova, ali jedno je 5 postova a drugo 2 strane takve.

Ako je to problem, gnjavaža itd, i ako to nikoga od osoblja ne smeta (a nekad cca 2009. - 2013. se jako pazilo na to), i mene briga. Nije moj forum, meni to nije drago ali ako je većini to gnjavaža neću zamarati i bit naporan jer forum mora biti mjesto gušta, slažem se.

...

Dakle na Tramvajskoj infrastrukturi postoji 5 tema koje se više ili manje preklapaju svojom tematikom ili barem jednim značajnim dijelom:

Budućnost tračničkog prometa u Zagrebu (2.dio)

Tramvajem do aviona: Bandić će graditi tramvajsku prugu do aerodroma

Ukopavanje tramvaja

Pruga Kvaternikov trg - Velika Kosnica

Reformisti žele graditi tramvajsku prugu od Črnomerca do Podsuseda!

U biti, tu se radi samo o dvije ključne teme - Budućnost tračničkog prometa u Zagrebu i Tramvajem do aviona ... a Ukopavanje ... i Reformisti ... su tek dio prve, a Kvatrić - Kosnica druge teme. Bilo gdje što neko napiše u potonje tri, prije ili kasnije skreće izvan teme, iako je vrlo vjerojatno da se zadržava unutar one navedene glavne. I sad, ko je taj ko bi svoje odgovore trebal i po kojoj logici, pravilu ili ne znam čemu odjednom skrenuti u "pravu" temu (prema tebi)? I zašto?

A problem je kad se neki grozd postova preseli "na silu", jer se upravo zbog takvog seljenja gubi interes za dalju raspravu.

Ko ja uostalom na u međuvremenu vrlo aktualnom primjeru u Žičarama i uspinjačama, na temi ZET - sljemenska žičara - tam je (i to više puta) Forumaš spustil citat članka o aktualnim gradskim predizbornim kampanjama, pa sam mu ja na ovaj i odgovoril - vrlo aktualnim člankom o trenutnom rejtingu gradonačelničkih kandidata i lista za skupštinu, uz odgovarajući komentar.

Moj post je obrisan. Iz kojeg razloga?!

Ako zbog "neću politiku u svoju butigu", bilo bi to vrlo razumno objašnjenje - ali da je onda brisano i Forumaševo navijanje za jednog određenog kandidata, a ne da isti na samo da je trolal taj i tramvajski podforum takvim člancima i navijanjem, nego mu se to dopušta i dalje, bez ikakve ograde, opomene, odnosno ikakve sankcije!?

I nikom niš - ja bi dakle trebal biti posrani golub (zbog jednog posta!), a on heroj ulice!?

Gde su tu tebi (ili kom god, ko god da je obrisal post) kriteriji?!?

P. S. Samo da nadopunim i Seabralovim mišljenjem o oftopičarenju o ZET-u na temi o metro-sustavima - u inozemstvu!

Dodat ću još samo ovo - kak sam citiral u uvodnom postu, moderirati znači ublažiti, umiriti, svesti na pravu mjeru.

Moje iskustvo je da se dobro moderiranje gotovo niti ne primjećuje.

Moderator nije vlast - moderator treba biti poput portira, koji propušta gotovo sve u firmu, a zaustavlja samo one koji tu ne spadaju.

Moderiranje je obaveza, a ne čast.

​Moderiranje je (tihi) rad, a ne (bučna) slava.

Gde su tu tebi (ili kom god, ko god da je obrisal post) kriteriji?!?

Kriteriji su jasni.

Svatko ima pravo iznjeti svoje mišljenje pa i o politici kad ista utječe na temu, ma i o bilo čemu drugome. Ne možemo ograničavati pravo slobode pisanja, OT digresije su po meni normalna stvar ali naravno u jednoj mjeri kao i sve. Ja i puštam neke OT kraće komentare oko bilo čega.

Druga stvar kad netko napiše poduži post o detaljnim statističkim podacima kampanje po pojedinim kandidatima kao u tvom slučaju. To je jednostavno suvišno.

Ja moderiram taj podforum tako da sam ja to uklonio, doduše na dojavu jednog kolege moderatora . Oboje smo moderatori i nitko ne gleda tj. nebi trebao gledati forumaše kroz neke svoje simpatije, toliko o tome da nemamo kriterije, tj. da se toliko razlikujemo. jMoja je najveća greška što sam opet previdio post (kao i post od malog.paje) no ne bavim se samo forumom i to se desi tako da sve je jasno oko toga.

Što se tiče ostaloga, ne bih se u krug vrtio. Jednostavno nisi u pravu i bio sam jasan oko svega što sam napisao vezano za odgovaranje u temi, ne izvan iste.

O zadnjim komentarima ja imam samo reći. Ja znam da nisam takav, a sad opet kažem, neka drugi kažu svoje i neka se žale adminima ako treba.

Kriteriji su jasni.

...

To je jednostavno suvišno.

...

Jednostavno nisi u pravu

...

Eto, to su tvoji "argumenti".

Nigdje nikakvog pozivanja na objavljena Pravila, nigdje niti na neka interna pravila (za konkretni podforum).

Jer u vezi s prvim, tvoja akcija nikakve veze s Pravilima niti nema, a u vezi drugog - nikakva posebna interna pravila nisu niti donijeta.

"Ja tak mislim, pa je onda to tak". a020.gif

...

Svatko ima pravo iznjeti svoje mišljenje pa i o politici kad ista utječe na temu, ma i o bilo čemu drugome. Ne možemo ograničavati pravo slobode pisanja, OT digresije su po meni normalna stvar ali naravno u jednoj mjeri kao i sve. Ja i puštam neke OT kraće komentare oko bilo čega.

Druga stvar kad netko napiše poduži post o detaljnim statističkim podacima kampanje po pojedinim kandidatima kao u tvom slučaju. To je jednostavno suvišno....

Prvo ti je da svatko ima pravo, odnosno da se to pravo ne može ograničavati - a u sljedećoj rečenici upravo to poričeš.

To se kolokvijalno naziva "skokom u vlastita usta".

Ujedno se postavljaš kao cenzor iznijetog mišljenja, jer se isto ne uklapa u tvoj sustav iznošenja mišljenja.

Dapače, u konkretnom slučaju se čak nije niti radilo o mišljenju, nego o golim činjenicama, bilo one drage ili ne tebi, Forumašu ili kome god tko čita i sudjeluje u raspravi.

"Utoliko gore po činjenice" - kak bi rekel Hegel - ali sada i Tram4. f040.gif

Ovim bi uglavnom zaključil ovu besplodnu raspravu, ali i svoje sudjelovanje na tramvajskom podforumu (uz tek neke izuzetke).

Eto, to su tvoji "argumenti".

Nigdje nikakvog pozivanja na objavljena Pravila, nigdje niti na neka interna pravila (za konkretni podforum).

Jer u vezi s prvim, tvoja akcija nikakve veze s Pravilima niti nema, a u vezi drugog - nikakva posebna interna pravila nisu niti donijeta.

"Ja tak mislim, pa je onda to tak".

Ti jednostavno ne shvačaš da ne trebaju nikakva pravila niti dozvole da moderator preseli negdje neki post. On to radi po vlastitom nahođenju i načelnom dogovoru s adminima.

Zato se i ne pozivam s pravilima. I moj argument nije rečenica "kriteriji su jasni" već je to moj odgovor na tvoje konstantno inzistiranje na suprotnom. Dakle, argumente sam napisao ranije (u postovima prije), a to što si citirao je samo kratki odgovor uz obrazloženje da mi se neda više tupiti po istome.

Čak sam i pitao jel tako teško preseliti post i odgovoriti u sdrugoj temi. Odgovora nisam dobio, dobio sam samo nastavak filozofsko-pravne rasprave o ovome iako ovo nema veze niti s filozofijom niti s pravom.

Isto tako sam napisao ako nikome ne smeta 10 OT postova u nizu, onda neću ni ja praviti probleme (iako mene smeta).

Prvo ti je da svatko ima pravo, odnosno da se to pravo ne može ograničavati - a u sljedećoj rečenici upravo to poričeš.

To se kolokvijalno naziva "skokom u vlastita usta".

Ujedno se postavljaš kao cenzor iznijetog mišljenja, jer se isto ne uklapa u tvoj sustav iznošenja mišljenja.

Naravno da se pokušavaš vaditi na istu stvar na koju se vadi većina ljudi kad im se ukaže prilika nekog ocijeniti dvoličnim, licemjernim te osobom koja sama sebi skače u usta.

A ovaj put ti se ukazala prilika jer sam ja u istoj rečenici naveo primjer govora o istoj temi kad se to može dopustiti a kad ne.

Uostalom sam znaš koja je poanta mog posta ali tu javno naravno pokušavaš mene ocrniti, i sve češ napraviti da nebi morao priznati kako toj temi s tim sadržajem na taj način nije mjesto na ovom forumu.

Poanta je dakle u tom načinu, neku digresiju ili par rečenica puštam, ali cijele postove sa temeljitom statistikom ne. Jasna je razlika između toga, jasno je što govorim i radi se o pitanju mjere!

Dakle, zbog toga što si pretjerao u toj mjeri uklonjen je post. Varijabla je mjera u odnosu na sadržaj.

Što se tiče tvog pisanja na tramvajima, tj odustajanja od istog. Ne znam opet zašto to pišeš javno. Jel to prijetnja, ili inat? Kako god, bez veze je da zbog takvih stvari odustaneš od pisanja, pogotovo zbog neslaganja s nekim moderatorom koji je još k tome balavac u odnosu na tebe, tj. mogao bih ti biti sin. Dakle, ovo je nešto oko čega se ne slažemo, međutim "no hard feelings". Ja nemam ništa protiv tebe, dapače ali moram biti pošten prema svima i ja samo tumačim svoj stav.

Joj, ljudi dajte se opustite! Vani proljeće u ponom jeku, ptice pjevaju, pčele zuje, Sunce sija, a vi se tu prepirete oko par postova. Zar ne vidite to divno vrijeme vani? Prošećite se, vozite biciklu...iskoristite dan. Nempjte trositi vrijeme na gluposti, kad moram tako reći. Veselite se, radujte-UŽIVAJTE U ŽIVOTU i trošite vrijeme ne sreću i veselje, a ne na prepirke. Lijepo se pomirite i uživajte! Ugodan i miran vam ostatak dana!

Marko@donjibroj :grin:

...

Čak sam i pitao jel tako teško preseliti post i odgovoriti u sdrugoj temi. Odgovora nisam dobio, dobio sam samo nastavak filozofsko-pravne rasprave o ovome iako ovo nema veze niti s filozofijom niti s pravom.

...

Problem je u tebi (iako, u tom slučaju sam izbjegel nekima mrsko razdvajanje citata), jer si ga tražil tam gdje ga niti nije bilo.

Nikakve filozofije u tome nema:

...

A problem je kad se neki grozd postova preseli "na silu", jer se upravo zbog takvog seljenja gubi interes za dalju raspravu.

...

Joj, ljudi dajte se opustite! Vani proljeće u ponom jeku, ptice pjevaju, pčele zuje, Sunce sija, a vi se tu prepirete oko par postova. Zar ne vidite to divno vrijeme vani? Prošećite se, vozite biciklu...iskoristite dan. Nempjte trositi vrijeme na gluposti, kad moram tako reći. Veselite se, radujte-UŽIVAJTE U ŽIVOTU i trošite vrijeme ne sreću i veselje, a ne na prepirke. Lijepo se pomirite i uživajte! Ugodan i miran vam ostatak dana!

Da, samo mi još dodatno diži tlak, sad kad me još alergija dotuče od tog peluda, da vidiš sve postove brišem. :grin: :mrgreen:

Me ne, mi se prepucavamo ali ja znam da DB ne doživljava to osobno niti ja imam išta protiv njega niti on protiv mene. Dapače ja bih uvijek rado popričao s njim u živo i na kavi, i to je gospon u godinama koji jako puno zna o željeznici, stručan u svom području to je neupitno i definitivno imam poštovanje prema njemu bez obzira koliko žestoke ove rasprave bile.

Jednostavno branimo stajališta i to je tako. Zapravo je ova platforma i dosta nezahvalna za prijenos emocija (ako ne pišemo u obliku neke umjetničke forme), a ne pišemo tako da vjerujem da bi uživo ova ista rasprava bila kudikamo ugodnija i mirnija.

Naime ovdje imam dojam da se sve shvati nekoliko stepenica direktnije i ozbiljnije od stvarnog osjećaja kad nešto napišem. Zato očito treba biti oprezniji nego što bi bilo kroz razgovor. Eto, to sam naučio baš na tom primjeru kad se DB žalio na moj komentar iz naslova teme. lol

Ali nedaj bože da o tome još i uživo trošimo vrijeme. :grin:

Zato kažem, sve je u redu, već smo se ja i DB čuli preko privatnih. :)

Ajde moj red 😁.

Dakle kada sam vidio o čemu se ovdje raspravlja mislio sam iskočit iz lokomotive i pregazit sam sebe...

Pa stvarno kaj smo sad na to spali da cemo se za takve gluposti hvatat. Pa kolko puta su meni obrisali prebrisali spojili postove premjestili nekad bez komentara. Pitajte jel me briga? E pa nije i neshvacam logicne sklopove ovih kolega forumasa. (bez uvrede ljudi) Ja sam na forumu mislim da ide 4 ili 5 godina hehe. Pa sam se svega nagledao 😃

Čovjek je radio svoj posao. Administratori su ga postavili na to mjesto. Ako nije u pravilima foruma onda razmislite da stavite to nabijanje postova u neko praviljo (npr. Članak žnj.) i svi sretni.

Što se tice tram4 čovjek se ispricao i idemo dalje. Zar cete ga sada progoniti zbog 4 spojena posta?

Fascinantno je to kako se dobre stvari vrlo brzo zaborave, a loše pamte.

Ti jednostavno ne shvačaš da ne trebaju nikakva pravila niti dozvole da moderator preseli negdje neki post. On to radi po vlastitom nahođenju i načelnom dogovoru s adminima.

Zato se i ne pozivam s pravilima. .

..

Točno, u potpunosti si u pravu da ne shvaćam tvoje sprdanje s pravilima, no to uostalom potvrđuje moj upis u uvodnom postu o kadiji.

Ne shvaćam iz osnovnih ljudskih percepcija o pravilima / propisima / uzancama itd. koja ti ovim svodiš na onu čuvenu Titovu "nećemo se valjda držati zakona ko pijan plota".

Ne shvaćam niti u kontekstu rada svih ostalih tvojih kolega koji moderiraju (i to ne samo na tramvajskim podforumima), pri čemu nikad kod nikog drugog nisam primjetil niti naznake sličnih skretanja, pa metodom uspoređivanja dolazim do zaključaka koji se tiču ove teme.

...

Isto tako sam napisao ako nikome ne smeta 10 OT postova u nizu, onda neću ni ja praviti probleme (iako mene smeta).

...

Običnom forumašu nije teško preseliti post, nego nemoguće.

Ako pak ciljaš zašto netko ne bi na nečiji post (ili više njih) nastavio odgovarati na nekoj drugoj, (valjda po tebi) prihvatljivoj temi, mogu ti samo odgovoriti pitanjem sa svog stajališta: a zašto bi baš ja trebao "seliti" raspravu na neku drugu, tebi prihvatljiviju temu - kad niti ne mogu znati koja je to tebi prihvatljiva!? Jer, kak sam navel u 54. postu, postoji 5 isprepletenih tema, od kojih si upravo ti otvoril jednu suvišnu, inzistirajući na njoj silom moderatorskih ovlasti. I zakaj onda postoje - moderatori?! Kakav je to biblijski teret pronaći, ocijeniti i premjestiti skupinu off topic postova s jedne teme na drugu?

...

Naravno da se pokušavaš vaditi na istu stvar na koju se vadi većina ljudi kad im se ukaže prilika nekog ocijeniti dvoličnim, licemjernim te osobom koja sama sebi skače u usta.

A ovaj put ti se ukazala prilika jer sam ja u istoj rečenici naveo primjer govora o istoj temi kad se to može dopustiti a kad ne.....

Ja prilike nisam tražil - sam si ih proizvel.

...

Uostalom sam znaš koja je poanta mog posta ali tu javno naravno pokušavaš mene ocrniti, i sve češ napraviti da nebi morao priznati kako toj temi s tim sadržajem na taj način nije mjesto na ovom forumu.

Poanta je dakle u tom načinu, neku digresiju ili par rečenica puštam, ali cijele postove sa temeljitom statistikom ne. Jasna je razlika između toga, jasno je što govorim i radi se o pitanju mjere!

....

Ne pokušavam te ocrniti, nego ukazati da si jednostavno loš moderator, jer ne shvaćaš što je to moderiranje, čemu služi i kako se provodi.

Ono kaj sam u uvodnom postu predložil tek na razmatranje, postom na kojeg upravo odgovaram si u potpunosti dovel moj stav do toga da ti moderatorske alate treba ukinuti - i to ne samo na tramvajskim podforumima, nego bilo gdje ih imaš na cijelom forumu.

A kaj se tiče pitanja mjere, to mi se jednostavno ne da mjeriti, tj. brojiti Forumaševe citate gotovo identičnih izjava kandidatkinja u lokalnim izborima o metroima, željeznicčkim objektima, tramvajskim idejama i sl. u Večernjem, Jutarnjem, 24sata itd. itd. koji su bili i ostali a i dalje se pojavljuju ...

...

Što se tiče tvog pisanja na tramvajima, tj odustajanja od istog. Ne znam opet zašto to pišeš javno. Jel to prijetnja, ili inat? Kako god, bez veze je da zbog takvih stvari odustaneš od pisanja, pogotovo zbog neslaganja s nekim moderatorom koji je još k tome balavac u odnosu na tebe, tj. mogao bih ti biti sin. Dakle, ovo je nešto oko čega se ne slažemo, međutim "no hard feelings". Ja nemam ništa protiv tebe, dapače ali moram biti pošten prema svima i ja samo tumačim svoj stav.

Zašto bi to bilo neprilično objaviti javno?

Nije prijetnja niti inat, nego jednostavno objava odustajanja od daljnjih borbi s vjetrenjačama, odnosno neizvjesnosti hoće li mi neki budući post biti prerađen ili cenzuriran (uklonjen) bez ikakvog konzultiranja, pitanja, razloga, povoda i sl.

Navel sam na samom početku da nisam posebno sentimentalan na konkretne postove.

Daleko od toga da bi svoje postove na ovom forumu smatral nekakvim autorskim djelom, ali kad u neke od njih uložim svoje slobodno vrijeme, energiju, pa i znanje, onda mi nije baš svejedno kad se neko bez kriterija i pravila uhvati kasapljenja istih.

...

Čovjek je radio svoj posao. Administratori su ga postavili na to mjesto. Ako nije u pravilima foruma onda razmislite da stavite to nabijanje postova u neko praviljo (npr. Članak žnj.) i svi sretni.

...

A kriterij za nabijanje bu - kaj?

Štoperica, ukupan broj postova, datum rođenja, ili kak kome padne grah?

Jel si ti uopće razmislil kad si se odlučil napisat taj post, il si ga samo istresel iz rukava (pa ti je onda svejedno kaj ti se s postovima događa)?

Čuj DB ti to vidiš kako želiš i kako ti paše.

Mogu ja tu još napisati stotinu stvari i kontraargumenata ali čemu, samo ću se dotaknuti zadnjega i još dva detalja.

Nema borbe s vjetrenjačama, tvoji postovi nisu izbrisani nego spojeni. Sadržaj je ostao netaknut. Ja te pozivam da ovo rješimo na način da postaš kao i prije jer desio se jedan slučaj u kojemu se ne slažemo i nema smisla da se nešto mijenja nakon toga. Ljudi su skloni nešto poduzimati nakon svake situacije u kojoj se nisu osjećali ugodno, jako je teško prijeći preko nekih stvari. Što sad, tu mora netko snositi posljedice jer ne možeš podnijeti da se ne slažem s tobom i da neću popustiti? Zašto ne možemo staviti točku na i?

Čovječe, ok. Zaboravi, idemo dalje.

I ukoliko ikad tebe izaberu za moderatora (što bih ja iskreno htio baš da dođeš u moju poziciju) dapače dugogodišnji si forumaš, zašto ne, te ako ti to prihvatiš ja se povlačim sa tramvaja iste sekunde. I općenito se ja mogu povući sa tramvaja i biti samo na Žičarama, nema problema, ali baš bi htio da me ti zamijeniš pa da onda možda shvatiš.

Eto moje obećanje i javni poziv.

-----

Ps. rekao sam da mi za neke stvari ne trebaju pravila jer su to tako admini odlučili tako da ne vidim gdje tu ima sprdnje sa pravilima kad ih niti nemam potrebe tumačiti ni gledati ni čitati ni pozivati se na njih (u tom slučaju). I drugo ja sam i rekao da sam ti ponudio priliku ali to ne znači da je treba iskoristiti, odnosno sam si i priznao da si iskoristio ponuđeno kao kontraargument. Samo nije cilj poentirati i pokušati istjerati pravdu za sebe, nego je cilj istina i objektivnost te neko pozivitno rješenje kao npr. završetak ove filozofije i gledanje u budućnost bez ikakvih ljutnji i odustajanja od pisanja itd. baš kao da se ništa nije desilo jer se i nije desilo, tj. desilo se nešto što nije vrijedno toga.

Ja sam sve rekao, ne odgovaram više na ovo jer želim da prestanemo, fakat nema smisla.

...

I ukoliko ikad tebe izaberu za moderatora (što bih ja iskreno htio baš da dođeš u moju poziciju) dapače dugogodišnji si forumaš, zašto ne, te ako ti to prihvatiš ja se povlačim sa tramvaja iste sekunde. ...

NE HVALA, ne pada mi na pamet, a niti je ranije (a i davao sam neizravno do znanja da me ne zanima).

To kaj imam svoje mišljenje (i iskustva) o moderiranju, uopće ne znači da me to privlači i da bi imal vremena i živaca za podmetanje leđa za nekaj takvo.

Osobito ne bi uvjetoval išta u smislu zamjene.

...

Ja sam sve rekao, ne odgovaram više na ovo jer želim da prestanemo, fakat nema smisla.

Potpis.

Eto, bar smo se u nečem složili. d012.gif