Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
DB

Nabijanje broja postova?!?

Recommended Posts

Ha ja tebe pitam jer se rasprava trenutačno vrti oko mojeg moderatorskog rada. Ne znam čemu onda uopće spominjanje takvih ekstrema jer cijeli ovaj slučaj nema veze s tim. I sam kažeš "neki dušobrižnici", da nije rasprava o tome o čemu jest ne bih se prepoznao u tome, ovako je druga stvar.

S tim se jednostavno šalje takva poruka, pa da smo na čisto.

Moderator je taj koji mora smanjivati tenzije i dobro tri puta razmisliti kako će netko reagirati na brisanje,prekrajanje ili premještanje postova. A pogotovo ako to nema smisla ili je u formi neke pretjerane brige koja ništa ne znači. Ja sam član dosta foruma iz raznih tematika pa su svugdje drugačija pravila ili običaji. Ali ljudi puste da ostane sve kako je napisano i kako je autor zamislio.

U stvari bi moderatori morali proći neki tečaj i procjenu sposobnosti za taj posao. A ovako...sve se temelji na dosta proizvoljnih stvari i nepoznavanju osobe. Nema veze sa tobom ali na taj način se taj Marioo šlepao godinama i tu liječio svoje frustracije.

garlic

Moderator je taj koji mora smanjivati tenzije i dobro tri puta razmisliti kako će netko reagirati na brisanje,prekrajanje ili premještanje postova.

Slažem se s napisanim, apsolutno.

No moram priznati da ću od sad i više nego razmisliti kad ću pa čak i premještati postove jer su ljudi očito dramatično preosjetljivi za stvari na koje se nebi trebali niti osvrtati. Dakle, napominjen radi se o moderatorskim alatima koji samo spajaju, razdvajaju i sele postove, ne mijenjaju njihov sadržaj!

Ovdje se pojavljuju osjećaji uvrijeđenosti i ogorčenosti, mislim, o čemu pričamo, kao da sam uvrijedio širu i užu porodicu ili ne znam kako to opisati. U svakom slučaju ja gledam neke komentare i ne vjerujem što vidim niti uopće mogu shvatiti takve teške osjećaje.

Kad smo kod sadržaja samih postova, ne sjećam se kad sam zadnji put nečiji sadržaj mijenjao, a lako se pogleda povijest foruma i kako se isti moderirao u prošlosti i koliko je bilo takvih akcija.

Prema tome, em sam najmlađi moderator i svjestan da će mnogi to iskoristiti za stvaranje negativne slike o mom uređivanju foruma, em se ni meni bome neda nešto prčkati po forumu ako to nikome nije u interesu (a po meni se tako poboljšava preglednost, olakšava pretraživanje sadržaja), a ne da čitam neku staru temu i 10 strana od 50 je puno OT postova itd.

Što se tiče tečaja, to baš ne, ali onda bi se moderatori i administratori trebali češće konzultirati i dogovarati kako bi standard bio ujednačen i prema svima jednak. Jer očito nije ako post od malog.paje u kojemu je citirana slika nije ni taknut, a ja sam 2-3 posta prije izbrisao img tagove u postu od Mede uz popratni komentar, dakle komentar, ne opomenu.

Dobro reagiraš i vidim da si odgovorna osoba...

Daj vidi ovu stranicu jednog foruma....tamo je samo jedan admin i on sve to tak ostavi. Nitko se ne sekira nego scrolaju i to tak ide...nitko ništ ne pravi dramu. I postove je moguće editirati uvijek, ne postoji nikakvo ograničenje. Ali to nitko ne radi...imaju ljudi drugog posla...na tom forumu se jednostavno ne trenira strogoća u vezi takvih stvari...

http://www.portalsatova.com/forum/viewtopic.php?f=6&p=506639#p506639

garlic

Hvala, nastojim biti.

Kužim i dozvoljavam da je i to jedan od načina.

Na ovom forumu su drugi odlučili da postovi se "jače uređuju" i da se ne pojavljuju takva citiranja, tolike slike itd. I ja moram priznati da mi je draže da je forum pregledniji, da se brže učitava itd. ali dobro. Svatko ima nešto što mu je draže i to je ok.

Kako god, ja sam ne mogu te stvari mijenjati. Imamo administratore koji odlučuju o pravilima igre. Ja prvi mrzim pridržavanje striktno po pravilima jer to nisu nikakvi zakoni ili sad neko sveto pismo no ako se reklo da se uvijek bez iznimke brišu img tagovi, ili da se brišu dugački citati, ili da se sele OT postovi u druge teme onda ja to moram provoditi.

Dio od njih ima smisla, dio bi se mogao maknuti, ali eto.

Rekao sam, zbog ovakvih reakcija moram biti mekši, što mi nije problem i to je to.

Dobro reagiraš i vidim da si odgovorna osoba...

Daj vidi ovu stranicu jednog foruma....tamo je samo jedan admin i on sve to tak ostavi. Nitko se ne sekira nego scrolaju i to tak ide...nitko ništ ne pravi dramu. I postove je moguće editirati uvijek, ne postoji nikakvo ograničenje. Ali to nitko ne radi...imaju ljudi drugog posla...na tom forumu se jednostavno ne trenira strogoća u vezi takvih stvari...

http://www.portalsatova.com/forum/viewtopic.php?f=6&p=506639#p506639

Takav "red" nam je u državi. I jel dobro?

Hvala, nastojim biti.

Kužim i dozvoljavam da je i to jedan od načina.

Ok....nisam spomenuo da mi je taj Marioo prijetio sačekivanjem u mraku i ostalim servisom koji ide uz to. Premlaćivanje letvom i bla, bla. Čak i kada sam Antonu prijavio te prijetnje nije skinuo tog lika sa foruma. Tada sam nestao sa foruma duže vrijeme a mnogi su me upućivali da prijetnje prijavim Policiji. No, nisam jer se nisam bojao. Eto do kuda može ići neki "moderator" i koje sve načine ne nađe da provocira ljude.

garlic

Najjači mi je bio jedan auto forum. Kako vozim Peugeot tako sam se registrirao na Peugeot forum da ponešto saznam. I što? Taj admin je odredio sljedeće - ako se član ne logira na forum 6 mjeseci briše mu se čitav profil!!? A svašta....i tako ja nakon pola godine to saznam. Onda sam se morao ponovo registrirati da nešto pitam o svojem autu. Sve skupa sam se registrirao 3 puta na taj forum. I sad taj admin misli za sebe kako je jako pametan i kako kontrolira okretanje Zemlje? Ha...

garlic

Najjači mi je bio jedan auto forum. Kako vozim Peugeot tako sam se registrirao na Peugeot forum da ponešto saznam. I što? Taj admin je odredio sljedeće - ako se član ne logira na forum 6 mjeseci briše mu se čitav profil!!? A svašta....i tako ja nakon pola godine to saznam. Onda sam se morao ponovo registrirati da nešto pitam o svojem autu. Sve skupa sam se registrirao 3 puta na taj forum. I sad taj admin misli za sebe kako je jako pametan i kako kontrolira okretanje Zemlje? Ha...

Ni prvi ni zadnji forum koji briše neaktivne članove. Njemu kao administratoru i (najvjerojatnije) vlasniku je na volju što će s neaktivnim članovima. Ako se to tebi (meni, petom, desetom,...) ne sviđa, jednostavno ne ideš na taj forum. Za Boga miloga, zar bi netko drugi trebao upravljati tuđom svojinom? Svašta.

Ni prvi ni zadnji forum koji briše neaktivne članove. Njemu kao administratoru i (najvjerojatnije) vlasniku je na volju što će s neaktivnim članovima. Ako se to tebi (meni, petom, desetom,...) ne sviđa, jednostavno ne ideš na taj forum. Za Boga miloga, zar bi netko drugi trebao upravljati tuđom svojinom? Svašta.

Pa da....bolje mu je da se registriram 3 puta. A ista sam osoba. Svi postovi su obrisani. A mogli su biti neprocjenjivi u iznošenju iskustva sa automobilom. Kakva tuđa svojina? Forum je djelo svih korisnika i njihovih doprinosa. Nema nitko pravo busati se u prsa sa takvom "svojinom" jer ne posjeduje ništa bez ostalih članova...

garlic

Ljudi, kaj se desava? Prvi sastavi cijelu sudsku tuzbu sa zahtjevima, drugi prica o osjecajima i gorcini, treci spominje nekog desetog, onda covjek normalno replicira pitanjem, pa se onaj obrusi da je ovaj nezreo, a koji post kasnije napise da je odgovorna osoba... Dakle 5 puta sam pogledao koji je datum danas i nije 1. april.

Mislim, koliko vi godina imate? Ja sam ovakve ispade na forumu imao kad sam bio pubertetlija i pucali su me hormoni, i to kad mi je bio obrisan post bez objasnjenja. A vi se ovdje uzbudili kao da vam je covjek skinuo sve svece i to zato jer je spojio 4 posta u 1 i maknuo img-tagove s citirane slike, a nekom drugom nije.

Cijela prica je groteskna af...

Ljudi, kaj se desava? Prvi sastavi cijelu sudsku tuzbu sa zahtjevima, drugi prica o osjecajima i gorcini, treci spominje nekog desetog, onda covjek normalno replicira pitanjem, pa se onaj obrusi da je ovaj nezreo, a koji post kasnije napise da je odgovorna osoba... Dakle 5 puta sam pogledao koji je datum danas i nije 1. april.

Mislim, koliko vi godina imate? Ja sam ovakve ispade na forumu imao kad sam bio pubertetlija i pucali su me hormoni, i to kad mi je bio obrisan post bez objasnjenja. A vi se ovdje uzbudili kao da vam je covjek skinuo sve svece i to zato jer je spojio 4 posta u 1 i maknuo img-tagove s citirane slike, a nekom drugom nije.

A eto...i ti si rekao svoje i sad smo svi spremni na pomicanje kazaljki sata u mrkloj noći...sa dva na tri sata....ne zaboravite...

garlic

Hvala ti na potvrdi da laprdas nepovezano.

Aha...ipak ti pomakni kazaljke. Ne moraš sat...nego kazaljke :wink:

garlic

Sad bi bilo dosta!

Pozdrav iz Zagreba

Čitav dan pratim ovu raspravu preko mobitela, no nisam imao mogućnosti spajati se na laptop. Sad sam se napokon dokopao prave tipkovnice, pa da i ja napišem par riječi.

Moj sveopći dojam je da čim prije moramo spustiti loptu na zemlju. Dogodilo se to što se dogodilo i sad ne treba pretjerivati u eskalacijama. DB sigurno nije forumaš kojem je stalo do broja postova, pa su riječi od našeg moderatora tram4 ispale prilično nespretno. Međutim, ne vjerujem da je tram4 to napravio u nekoj lošoj namjeri, nego više stoga jer je želio povećati preglednost foruma.

Nakon ovakvog spajanja postova je tehnički nemoguće vratiti postove u prvobitno stanje i tu molim DB-a za razumijevanje.

Isto tako, molim moderatora tram4 da ubuduće asertivnije pristupi modeririranju, kako bi se izbjegle slične situacije.

U međuvremenu smo se prisjetili i Marija i njegovih vratolomija, no to ne želim komentirati. Tempi passati.

Po ne znam koji put pišem da ovaj forum treba poslužiti prvenstveno zabavi i opuštanju, naravno uz mogućnost da svako od nas nauči nešto što još nije znao. Zašto se onda idemo sekirati radi ovakvih stvari ? Svi imaju pravo na grešku, i forumaši, i moderatori i admini. I svi mogu naučiti nešto iz tih grešaka. Ajmo biti iznad toga, a prvenstveno tolerantni, pa nastaviti tamo gdje smo stali prije ovih zadnjih događanja.

Nadam se da ne tražim nemoguće.

Izuzetno ću prvo odgovoriti na zadnji post u nizu:

...
Nakon ovakvog spajanja postova je tehnički nemoguće vratiti postove u prvobitno stanje i tu molim DB-a za razumijevanje.
...

OK, shvaćam i prihvaćam (iako, nije mi zapravo jasno da postoji, kao i zbog čega, tehnika spajanja postova).

Sad bi bilo dosta!

Shvaćam i tebe (jer kolko vidim, skrenulo je "na sve strane"), no dopustit ćeš da sam dužan neke odgovore i da slijede - jedan za drugim, po redu kojim su objavljivani postovi na koje odgovaram.

''tak nebuš ničim pomogel svom pulenu (osim navijanjem, a to je nekaj kaj tu ne spada)''

...

Otkad forumarim, pojavljivali su se fiškali (advokati, tj. nepozvani branitelji / zastupnici onih koji su sami sposobni objasniti ili se obraniti). Obzirom da prema svojim riječima i nakon ponovljenog čitanja nisi shvatil suštinu, a nastavil si navijačko i napadačko pisanje, jedino kak to mogu protumačit je nadrifiškalija. Jel je to onda insinuiranje ili nije, ostavljam čitateljima da prosude sami.

S obzirom da nije menjao sam tekst - sto bi po meni bio problem, za razliku od spajanja postova - koje je mozda neko nepisamo pravilo i ja ne vidim kao problem, al ok slazemo se da se ne slazemo :wink: ...

Ali spajanje tuđih postova nije nikakvo nepisano pravilo! Do sada nešto takvo nisam uopće vidio!

Bio sam i sam moderator, gdje tehnički takva mogućnost uopće nije niti bila moguća. I šokiran sam da ovdje je.

Otkad forumarim, pojavljivali su se fiškali (advokati, tj. nepozvani branitelji / zastupnici onih koji su sami sposobni objasniti ili se obraniti). Obzirom da prema svojim riječima i nakon ponovljenog čitanja nisi shvatil suštinu, a nastavil si navijačko i napadačko pisanje, jedino kak to mogu protumačit je nadrifiškalija. Jel je to onda insinuiranje ili nije, ostavljam čitateljima da prosude sami.

Pa krivo si si protumacio. Da, nisam shvatio cemu toliko pretjerano uzbudjivanje oko spajanja vise uzastopnih postova u jedan, navijanjem se ne bavim, a sto se napadanja tice, pogledaj si svoj 1. post u ovoj temi.

O Bože, ozbiljno? :grin:

Postovi su pisani ovako: prvi u 21:33, drugi u 21:42, treći u 22:07 i četvrti u 22:20.

Pošto su poduži postovi praktički si pisao jedan nakon drugog. Ja to po svojoj procijeni kao moderator tumačim kao nabijanje postova. Ako sam pogriješio u tom mišljenju u redu, ali nije protiv pravila nešto misliti i komentirati.

...

Eto, imamo prolazna vremena, sam si utvrdio da sam ih pisao jedan nakon drugog.

Osim kaj si si krivo protumačil (zašto uostalom kao moderator - imaš li različite stavove kad samo čitaš i pišeš kao "obični" forumaš?), došli smo do toga da su postovi:

1. pisani jedan za drugim,

2. pisani redom kojim su napisani postovi na koje sam odgovarao,

3. objavljivani sukladno duljini tekstova (uzevši u obzir da sam izvršio i nekoliko naknadnih ispravaka),

4. u skladu sa svim pravilima i preporukama koje važe na ovom forumu, kao i sa uobičajenim načinom odgovaranja na tuđe postove kakve nalaže logika pisanja i komuniciranja u duhu hrvatskog standardnog jezika (s tim da od toga ponekad skrenem u agramersprache).

Komentiranje i krojenje (ili konkretnije - spajanje) su dvije sasvim različite stvari.

...

Okej, možda si to napravio iz drugog razloga, ali kako god postovi su spojeni u dva radi preglednosti. Niti si dobio upozorenje za to niti išta, to plavo je samo moj komentar.

...

Dakle, ponovit ću banalni i notorni razlog zbog čega sam "to napravio":

navečer sam otvorio forum, pregledavao redom podforume (odozgora prema dolje) i teme u njima (odozdola prema gore) koje ili pratim, ili na njima sudjelujem. Na predmetnoj temi, pročitao sam redom postove koji su bili odgovori na moje, ili za koje sam smatrao da se tiču mene. Zatim sam krenuo odgovarati na 4 posta, tim redom koji su kronološki objavljeni. Nešto što radim zadnjih 11 i pol godina na svakom forumu na kojem sam bio ili jesam registriran.

Ako neko ima iskustvo koje je dramatično različito od navedenog (npr. u stilu Montipajtonovskog Ministarstva smiješnog hoda) u vezi pisanja i objavljivanja postova po forumima, bio bih izuzetno zahvalan da me o tom obavijesti - ovdje ili na PP.

Objavljivanjem ovog posta, četvrtog večeras u nizu, na jednoj temi, radim dakle nešto na što me "prisiljava" situacija zatečena u trenutku otvaranja teme ("prisila" se naravno odnosi na volju odgovaranja na tuđe postove čiji se sadržaj direktno tiče mene, mojih stavova, mojih ranijih upisa, razjašnjavanja nedoumica, odgovaranja na direktna pitanja i sl.).

Nikad, ali nikad u 11 i pol godina nisam naletio niti na naznaku da time što pišem samostojne postove ili odgovaram na tuđe, radim nešto loše, nedopustivo, protiv pravila, ili uopće krivo.

Moje stav je da je osnovna intencija postojanja foruma slobodno pisanje (u okviru objavljenih pravila, naravno) i objavljivanje postova (ideja, odgovora, komentara) - a ne ikakvo ograničavanje pisanja!

Ja doista ne razumijem tvoju, Enteovu i Kublachovu ideju da je pisanje i objavljivanje postova (bez obzira na broj nečijih u jednom nizu) na forumu nešto pogrešno. :ne zna:

...

DB ispričavam se ako si to doživio tako emotivno, no radi se o običnoj intervenciji spajanja postova, sadržaj nije ni taknut.

...

I najviše mi je žao ako sam te na taj način uvrijedio. Pogotovo jer si stariji od mene ali na kraju pametni mi nije da tako ikog mogu uvrijediti, pa ni sada mi to nije jasno u čemu je uopće problem?

No eto, ako si to doživio kao uvredu i ako se osječaš bilo kako ošetećen ili povrijeđen ja ti se javno ispričavam jer mi to nije (bila) namjera, ali mislim da se iz mojih postova općenito to i vidi.

Bio sam šokiran. Ne uvrijeđen, no pokušavao sam usporedbom Enteu objasniti nešto, što on ne uspijeva shvatiti.

Nisam do sad uz sve to objašnjavao da se i privatno poznamo i da smo se družili i razmjenjivali informacije o forumskoj tematici, da ne proširujem priču na osobnu razinu, no kad je već tomu tako, onda dugujem objašnjenje da nemam apsolutno ništa protiv tebe osobno, te da u ovom nisam posumnjao u tvoje dobre namjere. Ovdje se radi samo i isključivo o mom stavu prema tvom postupku u navedenoj temi, odnosno o mišljenju o tvom moderiranju. Privatno i forumsko jasno razlikujem.

To kaj sam stariji od tebe je tek nešto vezano na iskustva, sjećanja i možda vjerojatnost da se meni neko "digne" u tramvaju (a tebi još ne :mrgreen:), a inače u svemu svakog forumaša smatram ravnopravnim u svemu. Nije moj običaj vlastite godine koristiti kao argument u raspravama - to rade bahati i oni s manjkom argumenata.

A samo da pitam ko određuje moderatore, admine itd?

Mislim ja sam bio administrator,moderator i urednik na jednom auto forumu,mi nismo branili da se nesmije pisati post za postom,po nekoj logici ovo je forum i naravno da je dozvoljeno pisanje. Čim više tim bolje.Nebitno je dal citiraš ili ne.

Al imam neki osječaj tu ak kaj neko krivo napiše odma dobi po nosu jer to nekome ne paše.

I treba paziti kaj se piše,mi smo na forumu kažnjavali sve koji su na svoju ruku nekaj i o nekome odlučivali,stim da ga se banira na par mijeseci,nebitno jel je moderator ili admin.

...

DB kad već pričaš da sam prije griješio, možda u nekim detaljima, ali ništa posebno niti bitno, onda molim da izneseš svoje argumente. Tj. ne trebaš sad ali ubuduće kad već kažeš da netko griješi onda reci gdje, kad i u čemu kao što je sad Medo iznio svoju problematiku i ja sam mu u ovom postu odgovorio o čemu se radi. ...

Pokušat ću objasniti ukratko - no ako inzistiraš (ili adminsko vijeće), za linkove na određene teme će mi u tom slučaju trebati određeno vrijeme.

Potezi koji mi se nisu svidjeli, odnose se na podforum Tramvajska infrastruktura, gdje su već podulje vrijeme aktualne teme koje se odnose na budućnost tračničkog prometa u Zagrebu, te na povezivanje Kvaternikovog trga i Aerodroma tramvajem. Na njih su se s vremenom nadovezale teme slične, do identične tematike, čiji uvodni post (i naravno naslov) je bio vezan na neki aktualni novinski naslov ili već kakvu vijest, koja je prividno bila drukčija, ali u suštini vezana na napred nabrojane dvije tematike (mislim da si jednu od njih i sam otvorio, ili odvojio od matične, ne sjećam se točno).

Nekoliko puta si znao seliti cijele grozdove postova između svih tih tema "ko mačka mlade". Znali smo ti prigovoriti zbog toga, jer umjesto grupiranja istovrsnih tema, dobivali smo sve više usko određenih tema koje su nakon par upisa neminovno skretale u off topic. Za onu koju si otvorio sam, prigovorili smo ti Ivan i ja, no tvrdoglavo si ostajao pri svom, iako te je kasnija praksa demantirala i vodila onom kaj smo predviđali: off topicu i daljnjim selidbama.

Ljudi, kaj se desava? Prvi sastavi cijelu sudsku tuzbu sa zahtjevima ...

Zahtjev je samo jedan.

Grotesku stvaraš sam, javljanjem da ti niš nije jasno, a kad ti se pokuša razjasnit, i dalje ti nije jasno, pa tak u nedogled ...

Pravo pitanje je čemu si se uopće uključil?

Pa krivo si si protumacio. Da, nisam shvatio cemu toliko pretjerano uzbudjivanje oko spajanja vise uzastopnih postova u jedan, navijanjem se ne bavim, a sto se napadanja tice, pogledaj si svoj 1. post u ovoj temi.

U prvom postu sam napal tebe?