Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Bok dečki pital bi samo zakaj je broj slika samo neograničen u putopisima?

Kaj se nebi moglo to nekak skorigirati u ostalim temama,ili to guši forum?

Ali nemre ga gušiti jer su vanjski linkovi i nemaju veze slike sa forumom.

I koji je broj slika ograničenja u nekoj temi,npr pruga Zagreb -Varaždin?

Ili nekoj drugoj temi,rasprava ili bilo kaj,ima neki određeni broj da se mogu staviti slike?

Evo danas sam bilo malo do Zaboka i Trgovišća i imam neke slike od tam,ali nemam dovoljno za putopis i neznam kam da ih stavim i kolko ih smijem staviti,i kolko po postu mogu.

U putopisima je pravilo da stavljamo najviše do 10 fotki u jedan post, jer inače tema postaje nepregledna. Naravno, nema ograničenja na broj postova u putopisima.

To isto tako znači da ne postoji ni definirani minimum postova i fotki za putopis. :grin:

Npr možeš otvoriti jedan takav mini-putopis i onda ga postepeno nadopunjavati kad budeš opet obilazio te kolodvore.

Podforum Fotografije imaju svoja pravila, koja smo radi tadašnje prakse objavljivanja fotki morali uvesti prije dosta godina.

Kod tema koje služe za diskusiju (npr za razne tipove lokomotiva, motornih vlakova ili infrastrukturu) fotke služe isključivo za ilustraciju onog o čemu se diskutira. Tamo fotke ne bi trebale biti same sebi svrha, pa stoga forumaše upućujemo da fotke koje ne služe diskusiji objave u svojoj foto galeriji.

Svoje fotke Zaboka i Trgovišća možeš objaviti i u svojoj foto galeriji. Ili možeš provjeriti da li u podforumu Infrastruktura već postoje teme za te kolodvore, pa možeš tih par svojih fotki ubaciti i tamo. Ako ne postoje takve teme, onda ih možeš otvoriti, samo onda bi bilo dobro napisati i malo teksta o tim kolodvorima.

Razmem te kaj si napisal,al neki dan kad sam u svoje slike del puno slika dobil sam po nosu, zato pitam.

Jer u svoju galeriju kao nejde više od par slika kaj ne?Nemrem sad tam deti 30slika,zato pitam kam bi takve slike se moglo stavljati?

Podforum Fotografije ima svoja pravila:

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=25

Znači, u svoju foto galeriju možeš dnevno staviti do deset fotki u jednom postu. Idući dan možeš opet metnuti do deset fotki .... itd itd.

Ima nekaj o tom ovde.

Broj fotki bi trebalo prilagoditi veličini, recimo, ak su do 1 MB, onda do 10 kom. po postu, a ak su veće, oko 5 kom. po postu.

Ma znam to sve,al nekak mi se čini da danas svi imaju brzi net i nebitno kolko je velika slika,to je možda nekad bilo in kad si imal spori net pa ti se slika očitavala od 1MB pol vure.

Jredino je problem u flet internetu,ak su velike slike nekome bu pojelo sve kaj ima da otvori sliku.(ak nema flet net)

Ma znam to sve,al nekak mi se čini da danas svi imaju brzi net i nebitno kolko je velika slika,to je možda nekad bilo in kad si imal spori net pa ti se slika očitavala od 1MB pol vure.

Jredino je problem u flet internetu,ak su velike slike nekome bu pojelo sve kaj ima da otvori sliku.(ak nema flet net)

Ne znam kakve brzine imaju drugi, al evo ti primjera kad napucaš po postu 50-ak fotki: http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/15349-prema-istoku-2003-2016-ps/?p=551497 - pri čemu je broj postova po stranici fiksan, pa ti svi postovi osim prvog skaču ko brojevi na kockarskom automatu. Inače, čovek dela odlične foke, al zbog te njegove tvrdoglavosti, jednostavno ga preskačem.

Je razmem te,već sam videl te njegove postove po Bosni i nije mi bilo jasno kak sve piše ne Engleskom, ali istina ovo zaguši sve.