Jump to content
zeljeznice.net
thomcro

Fotografije i filmovi iz nedavne prošlosti - nakon 1990. godine

Recommended Posts

Ne ne, ja sam prepisivo krivo :mig:, vidio sam ono čega nema

Pa ti si prepisao krivo, a ja sam od tebe prepisao krivo, kao neka lančana rekacija :mrgreen:

Vinkovci, godina nepoznata;

19756353_1943311099284876_4524.jpg

Izvor: Facebook grupa "Udruženje ljubitelja železnice"

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Brena broj nepoznat i Lok. 2 141 001 koja je prodana a bila je od Vinkovačkog depoa.

2000.01.12. Pécs;

20638034_1967012650254305_1669.jpg

(preuzeto sa Facebooka)

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

645 021, vlak 3304; Zagreb GK, 1992.

20120430164423-1d9d6270-me.jpg

Što je značila ova oznaka "B" na svakom peronu?

Pozdrav iz Stubaka

Možda sektor na peronu (uobičajeno drugdje, ne kod nas)?

Oznaka djela perona. Postoji i A dio perona. To imaju samo 2 i 3 peron. Zar niste čuli spikaricu kada najavljuje vlak ili na izvodu VR da piše ili se najavljuje: Vlak XY postavljen na peronu 2A drugi kolosijek i polazi u ..... ili dolazi na peron 3B peti kolosijek? A djelovi perona su na istočnoj strani a B na zapadnoj.

Oznaka djela perona. Postoji i A dio perona. To imaju samo 2 i 3 peron. Zar niste čuli spikaricu kada najavljuje vlak ili na izvodu VR da piše ili se najavljuje: Vlak XY postavljen na peronu 2A drugi kolosijek i polazi u ..... ili dolazi na peron 3B peti kolosijek? A djelovi perona su na istočnoj strani a B na zapadnoj.

Znam da se produzeci 2 i 3 perona na istok zovu "A peroni" ali nikad nisam cuo da se originalni dio perona naziva "B"... Kad se najavljuje vlak za taj "B" dio perona, jednostavno se najavi da vlak dolazi na 2. ili 3. peron... Npr. "vlak XY dolazi na 2. peron, 3. kolosjek".

Pozdrav iz Stubaka

Neko je negdje pisao da je bio pokušaj podjele perona po sektorima. A na Glavnom kol. postoji Peron 2 i peron 2a, ne postoji i peron 2b. Tako i 3, 3a.

zglajzan

Nije li to bila obaveza zbog uvođenja EC Mimara i IC vlakova. Bilo je A, B, C, D............

Nije li to bila obaveza zbog uvođenja EC Mimara i IC vlakova. Bilo je A, B, C, D............

Ne! I prije je tako bilo.

Francuz u Varaždinu, 1998. god.;
37309169774_32be975197_b.jpg

Kramp 003, (na Flickru piše Čakovec), ali to je negdje u Mađarskoj, pretpostavljam Gyékényes... 1997. god.;

37987467902_992dc5114f_b.jpg

Džems 008, Varaždin 1998. god. (u pozadini se vide Francuz i Đuran);

37309187574_f9fae0a651_b.jpg

Jenbach 012 u Čakovcu, 1997. god.;

37309176844_a560121603_b.jpg

Švedi u Varaždinu, 1998.god.;

37309161054_25f7e9a797_b.jpg

Tri različita Šveda u Varaždinu, 1997. god.;

37964765366_f4307066da_b.jpg

Koji se to vlak vidi u pozadini?

https://www.flickr.com/photos/yveslocomot/

Kramp 003, (na Flickru piše Čakovec), ali to je negdje u Mađarskoj, pretpostavljam Gyékényes... 1997. god.;

Meni više vuče na Nagykanizsu ili pak Murakeresztúr. Logičnije bi bilo da je neko od ta dva mjesta jer u Gyékényes bi vjerojatno neka elektra prevukla vlak.

S obzirom da madari ne salju svoje lokse do Koprivnice a nasi salju ASEE i Licanke u Gyékényes po teretne vlakove.

I meni isto lici na Gyékényes iako ne poznam madarske zeljezcnice.

Zanimljivo mi vidjeti da je HZ imao i Lade Nive. {peta slika}

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Tri različita Šveda u Varaždinu, 1997. god.;

Koji se to vlak vidi u pozadini?

Mađarski MDmot.

Mađarski MDmot.

Možda ima tko kakvu sliku tog vlaka u Varaždinu, Čakovcu ili bilo kojem kolodvoru u HR? Ja sam se sa njime vozio iz Varaždina u Mađarsku.

S obzirom da madari ne salju svoje lokse do Koprivnice a nasi salju ASEE i Licanke u Gyékényes po teretne vlakove.

I meni isto lici na Gyékényes iako ne poznam madarske zeljezcnice.

Zanimljivo mi vidjeti da je HZ imao i Lade Nive. {peta slika}

VŽ je imal jednu Ladu Nivu koja je već bila na kraju "života" dok su se po Zagrebu vozili novi VW kombiji. I ta lada je služila za prevoz osoblja vuče na smjene.,,mehaničara iz VŽ depoa v Zabok za razne popravke na DMV-ima i još puno "sranja" za potrebe VŽ vuče a i privatne svrhe,uglavnom napatila se

Mađarski MDmot.

Prvi Push-Pull na HŽ-u. :)

Kad su povučeni na MAV iz prometa?

Koliko dugo su vozili do Varaždina? To je vrijeme kada su 2044 vozile do Balatonszentgyorgyja, a 7121 do Nagykanizse.

Prvi Push-Pull na HŽ-u. :)

Kad su povučeni na MAV iz prometa?

Koliko dugo su vozili do Varaždina? To je vrijeme kada su 2044 vozile do Balatonszentgyorgyja, a 7121 do Nagykanizse.

U to vrijeme je 90-tih je bila razmjena vučnih vozila između HŽ-MAV naše Brene su vozile do Budimpešte a njihove elektre V-43 su vozile do Zagreba i Dobove koje se nisu pokazale dobre jer su strojovođama odbijale Bubrege i trgale su prugu, naše 2 044 su vozile do Balatona a njihove Sergejke su vozile do Vž. Bzmoti su vozli do Vž. a naši Plavci do Nakykanize. Mađarska vozila na granici je preuzimalo naše osoblje a naša vozila Mađari.

Mađarski MDmot.

Ne vjerujem da mu je odredište bilo Nagykanizsa. To je vjerojatno bio vlak Szombathely-Varaždin.

U to vrijeme je 90-tih je bila razmjena vučnih vozila između HŽ-MAV naše Brene su vozile do Budimpešte a njihove elektre V-43 su vozile do Zagreba i Dobove koje se nisu pokazale dobre jer su strojovođama odbijale Bubrege i trgale su prugu, naše 2 044 su vozile do Balatona a njihove Sergejke su vozile do Vž. Bzmoti su vozli do Vž. a naši Plavci do Nakykanize. Mađarska vozila na granici je preuzimalo naše osoblje a naša vozila Mađari.

Brene su vozile u Mađarskoj ali ne u sklopu ove razmjene. One su bile na račun nekog duga HŽ-a prema MAV.

V-43 kao i Sergeji su bili neka kompenzacija za naše dizle serije 2044. Znam čovjeka (I.S.) koji je sadu mirovini koji je pokušao uspostaviti operabilnost za neke vlakove HŽ/MAV. Znači išlo se samo na smjenu strojnog osoblja. ALI! Neće po Hrvatskoj voziti strane lokomotive. Jedan forumaš je čak prijetio da ako treba leći će pred onaj vlak što je išao za Tursku. Pa je onda došlo da bubrezi stradaju za tih stotinjak kilometara u Hrvatskoj. A kad se sa dizlima išlo u Split onda ne strada ništa. I nećete se mjijenjati samo na granici? Nemorate! Doći će strani operateri. Pa sad koji je glavni bio protiv da bosanske lokomotive voze u Ploče je prvi prešao na te lokomotive sada kod PPD-a.

Ja sam već nekoliko puta o tome pisao a mogu još jednom. Sergeji su vozili iz Murakerestzura do Pragerskog a ne Varaždina kako je napisano. Varaždinske strojovođe su vozile skroz do Pragerskog. Nisam više siguran da li su imali pilota ili vozili samostalno. Strojovođe koje su vježbale za Sergeja su obavljali vuču po podravskoj i ludbreškoj pruzi na teretnim vlakovima. Znam da je bila jesen i da su prevlačili šećernu repu.

Varaždinski plavci su vozili jutarnji vlak do Nagykanisze i odmah nakon nekih pol sata-sat se vraćali.

Bzmot-i su dolazili u Varaždin oko podne i vraćali se isto nakon pol sata-sat natrag. Moram potražiti negdje VR i naći točne podatke. Uglavnom bilo je to negdje između '94 i '97. Sve ovo trejalo je možda 1 ili najviše 2 VR.

Čakovec, 2000. godine;

23618024892_50fb803b4a_b.jpg

23099461193_567228e16b_b.jpg

23358570869_7d980b3263_b.jpg

Varaždin, 2000. godine;

23099459723_46e70cdd2e_b.jpg

23643984511_dae99c147b_b.jpg

Koprivnica, 2000. godine;

23358572649_4ca665f1d2_b.jpg

Izvor fotografija - Flickr.