Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Kupljenec

Foto ili Video?

Recommended Posts

Valjda se nebu niko srdil kaj sam otviril novu temu, ali slične nema na forumu pa da vidimo vaša mišljenja.

Vidim na forumu puno više prevladavaju slike nego video,pa ma zanima nevolite video ili vam je teško tj lakše je sliku obraditi nego video.Ovo bi trebala biti neka anketa, ak ju tak moremo nazvati.

Zakaj volite slike/nevolite?

Zakaj volite video/nevolite?

Jer danas prakticki svaki aparat ima mogućnost snimanja,i to jako dobre kvaliteta,pa tak da to nije više probelm.Istina je da ima više posla sa videom ali ali.

Ja više volim pogledati neki video dokumentarni nego gledati 100 istih slika.

...

...

Za snimiti i objaviti prosječnu dokumentarističku fotku, danas ti je dovoljan solidan mobitel (i naravno, kompjutor). Ak je i sfušana u nekim elementima, ne gubi dokumentarističku vrijednost. Od snimljenog niza fotki, jednostavno odabereš one koje pokazuju bitno, odnosno najviše - a ostale odbaciš.

Za snimiti solidan video-klip, treba daleko više od mobitela: znanje o baratanju kamerom (mirna ruka, ujednačeno švenkanje i zumiranje itd.), solidna kamera, dobar i dobro usmjeren mikrofon, znanje o montaži snimljenog materijala (osobno mi užasno ide na jetra nepotrebna metraža, koja nema nikakvog opravdanja, ali eto, tu je jer ju "majstor" ne zna izrezati) - i na kraju znanje o postavljanju na Interplet (meni se osobno ne da petljat s nekakvim prijavama na Jubito - može mi bilo ko reći kak je to pis ov kejk, ali ja sam prilično tvrdoglav :kul2).

Kad naletim na nekakav mobitel-klip u kojem hiperaktivna šiparica razmahuje mobitelom (to se uopće nemre niti približno nazvat švenkanjem) ko s ping-pong reketom, jednostavno prekinem gledanje, bez obzira na izreklamiranu senzaciju. Takve stvari su negledljive, loše, bespotrebne, narcisoidne (nemrem se setiti svih epiteta koje idu uz nekaj takvo - no ukratko: fuj!).

Jer danas prakticki svaki aparat ima mogućnost snimanja,i to jako dobre kvaliteta,pa tak da to nije više probelm.Istina je da ima više posla sa videom ali ali.

Ja više volim pogledati neki video dokumentarni nego gledati 100 istih slika.

Ja osobno nemam strpljenja gledati filmove, jer onda gledam i ono šta me zanima i ono šta me uopće ne zanima. S tim da je ovog drugog uvijek puno više nego prvog.

Ako vidim fotku (ili pak seriju fotki) koje me ne zanimaju, onda to jednostavno preskočim i idem na zanimljivije fotke. Kod nezanimljih dijelova filma puno dulje traje dok se napokon ne dočekaju zanimljivi kadrovi. Za to treba imati i volje i strpljenja, a ja kod filmova nemam ni jedno niti drugo. Zato ih skoro nikad ni ne gledam.

Ja evo u zadnjih par godina se sve vise bavim snimanjem filmica (uglavnom trasa autobusnih, tramvajskih i zeljeznickih linija) ponajprije jer mi to cini zadovoljstvo a i bit ce za 20ak, 30ak godina sigurno zanimljivo vidjeti kako se to podrucje promijenilo (ili nije) i prisjecati se zvukova vozila kojih vise tada mozda nece biti u prometu. Ne bih se slozio s DB da je za video potrebno vise od mobitela, ja snimam prastarim iPhoneom 4S i kvaliteta je sasvim zadovoljavajuca 1080p HD...

a i bit ce za 20ak, 30ak godina sigurno zanimljivo vidjeti kako se to podrucje promijenilo (ili nije) i prisjecati se zvukova vozila kojih vise tada mozda nece biti u prometu.

Potpuno se slažem sa kolegom NT 2200 iako do pred godinu-dvije nisam tako razmišljao.

Uglavnom sam nosio DSLR u svrhu fotkanja iako ima opciju video. Onda sam na jednom ekšnu vidio Njemce sa profi kamerama i DSLR-ima pa sam odlučio uzimati sa sobom malu HD kameru da istodobno dok fotkam ona snima u svrhu ovoga što je napisao NT 2200 (teška je 20 dkg pa ju nje teško nositi okolo sa sobom).

Volim pogledati videa iz drugih krajeva RH i šire u regiji. :palac: