Jump to content

Mali foto-ekšn na ribnjacima Lađanska


OGY

Recommended Posts

Po jednom povratku iz Osijeka imao sam priliku navratiti na ribnjake kod Našica točnije u selu Lađanska. Naišao sam na aktivnu uskotračnu željeznicu,a slijede fotografije koje sam uslikao.

 

Tri male lokomotive imaju teretnu akciju oko ribnjaka,završavaju posao i vraćaju se u depo.

 

jfki1d.jpg

 

xdrqt3.jpg

 

2yo62qf.jpg

 

2ns70gx.jpg

 

2qkpcfd.jpg

 

121vcav.jpg

 

1zn6ec8.jpg

 

Mali most preko odvodnog kanala.

 

2m4dhug.jpg

 

15fkkjl.jpg

 

Pruga prema ribnjacima,meni desno je odvojak za nekakvo skladište i pomoćne kolosijeke na koje su gurali vagone,a lijevo je kolosijek u depo.

 

555liv.jpg

 

Ovo je predpostavljam upravna zgrada ribnjaka.

 

criwj.jpg

 

Silazak u depo (ili spremište).

 

j64qoh.jpg

 

2e6fudh.jpg

 

2v9q1s5.jpg

 

Vraća se i zadnja lokomotiva u garažu.

 

5vc6qp.jpg

 

294qb77.jpg

 

Želim još napomenuti kako sam ribnjake odluičio potražiti zbog viška vremena koje sam imao,a sa druge strane opet mi se posrećilo što sam ulovio ovaj mali foto-ekšn.

 

:loko

 

Link to comment
Share on other sites

Kratak ali vrlo zanimljiv prikaz jedne od rijetkih preostalih uskotračnih željeznica u Hrvatskoj. :palac:

Potražio sam ribnjak Lađanska na Google Earthu i potvrdio pretpostavku da je riječ o pruzi koja je nekada bila povezana s prugom Koprivnica - Osijek u kolodvoru Našička Breznica:

 

DUcVxLZ.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Gdje mi to živimo, gdje ti ljudi žive??? Pa da smo i Mađarska, ovo bi bilo krcato turistima. Hvala na otkrivenju ovoga dragulja... :)

Ne smiju biti nikakvi turisti po tim prugama. Ali dioslovno ne SMIJU! Bio sam nedugo u posjeti ribnjacima Crna Mlaka. Pitao sam zašto nisu ostavili malo pruge,koji vagon lokomotivu? Priroda prekrasna, jedan restoran sa ribljim specijalitetima, ribiči na jezerima itd. Ima tamo i dvorac ili bolje reći nešto kao lovačka kuća, urediti iznajmljivati i novci uz ne prevelika ulaganja bi po malo kapali. Veterinar koji nas je vodio kazao je da se ribnjaci tretiraju kao tvornica hrane i ne smije nikoga biti. To je doslovno, reka nam je tretiranje kao proizvodnja u Podravci, Pik Vrbovcu i slično. Čak nismo smjeli pogledati mrijestilište ribe.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je fakat jedinstven putopis OGY !

Pronaći ribnjačku željeznicu koja je još uvijek aktivna i još k tome naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme, tj. dok po njoj voze lokse i vagoni... svaka čast i hvala ti ! :palac:

Link to comment
Share on other sites

Ne smiju biti nikakvi turisti po tim prugama. Ali dioslovno ne SMIJU! Bio sam nedugo u posjeti ribnjacima Crna Mlaka. Pitao sam zašto nisu ostavili malo pruge,koji vagon lokomotivu? Priroda prekrasna, jedan restoran sa ribljim specijalitetima, ribiči na jezerima itd. Ima tamo i dvorac ili bolje reći nešto kao lovačka kuća, urediti iznajmljivati i novci uz ne prevelika ulaganja bi po malo kapali. Veterinar koji nas je vodio kazao je da se ribnjaci tretiraju kao tvornica hrane i ne smije nikoga biti. To je doslovno, reka nam je tretiranje kao proizvodnja u Podravci, Pik Vrbovcu i slično. Čak nismo smjeli pogledati mrijestilište ribe.

 

Ako djeca mogu ići u obilazak Vindije, onda valjda mogu i turisti u obilazak ribnjaka. Naravno, uz poštivanje svih sanitarnih propisa.

 

Vjerojatno im se ne da gnjaviti s tim.

Link to comment
Share on other sites

 

Ako djeca mogu ići u obilazak Vindije, onda valjda mogu i turisti u obilazak ribnjaka. Naravno, uz poštivanje svih sanitarnih propisa.

 

Vjerojatno im se ne da gnjaviti s tim.

Pa i mi smo bili u posjetu jedno poslije podne od par sati. Ali grupe i to svakodnevne ne MOGU. Kad ne smiju restoran otvorit a kamo li ptice ne daj Bože uznemiravati i plašiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...