Jump to content

Cipelcug: Rijeka - Sušak Pećine, 21.05.2016


seabral

Recommended Posts

Možda je bilo nekad za službene osobe. Ali zapravo se na slici ne vidi da je kuća zatvorena prugama sa obje strane, s druge strane prolazi pruga Sušak Pećine - Brajdica tako da današnji stanari i nemaju mogućnosti legalnog prijelaza preko pruge.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nešto mi ne valja funkcija quote, uglavnom odnosi se na zgradu za trošenje novaca. Ovaj neboder je do danas potpuno prazan, već 10 godina nikad nije ni prodan ni iznajmljen. Trgovački centar je ovo ispod njega, tu se vidi samo 5. najviši kat a ostala 4 su ispod tako da su iz sjeverne perspektive ukopani u zemlju, a iz južne se vidi svih 5 katova.

Link to comment
Share on other sites

...Vidim da te aboridžini pretežno ignoriraju

...

Jbg, Pfaffa iz nekog razloga nema na 4umu, ja imam problema sa zdravljem i javim se tek tu i tamo a ostatak riječana ... no, evo još par pojašnjenja ...

 

ona mala građevina uz Rečinu je ...

Kapela%20sv.%20Nepomuka_zpsj7oe1afh.jpg

 

miljokaz na Piramidi (po kom je dio grada i dobil ime!) izvorno nije bio na mjestu gdje je danas već 50-tak metara niže (na lijevoj strani fotografije, gdje je zid između dvije zgrade, danas ide cesta za u centar i za na Trsat/Vežicu) ...

Piramida_zpsoauktwwn.jpg

 

Na mjesto gdje je danas izmješten je početkom '80-tih kad je uređivano raskršće i željeznički vijadukt na Piramidi ...

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Pera_Govedo, thomcro ... hvala vam na dodatnim pojašnjenjima.

 

Ovo za Tower Center Rijeka me je dosta iznenadilo. Oko zgrade sve djeluje prilično živahno i prepuno ljudi, pa se teško stječe dojam da na gornjim katovima sve ove godine nema ničega. Zgrada i lokacija izgledaju dobro ... je li problematična previsoka cijena ? :hm

 

A ulicu i lokaciju miljokaza nikako ne mogu povezati s današnjim stanjem, čak ni uz pomoć pojašnjenja o lokaciji nove ulice.

Jedino miljokaz prepoznajem ... sve ostalo je skroz drukčije nego danas :grin: :ne zna:

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Tower Center Rijeka me je dosta iznenadilo. Oko zgrade sve djeluje prilično živahno i prepuno ljudi, pa se teško stječe dojam da na gornjim katovima sve ove godine nema ničega. Zgrada i lokacija izgledaju dobro ... je li problematična previsoka cijena ? :hm

Ustvari trgovački centar ima 6 katova s time da je taj šesti kat parking na krovu (ima po forumu fotki koje su snimane odozgora jer je lijep pogled na Kvarner). A što se tiče samog nebodera, do otprilike polovice trebali su bit uredi a na gornjoj polovici stanovi no ... očito se netko od talijanskih investitora preračunao i ništa od toga nije prodano i kako je i pero napisal sve je do dana današnjeg prazno. Čak više nemam pojma ni tko je vlasnik svega toga jer su talijanci u jednom trenutku to prodali a mislim da je kasnije to još najmanje jednom prodano.

 

... ulicu i lokaciju miljokaza nikako ne mogu povezati s današnjim stanjem, čak ni uz pomoć pojašnjenja o lokaciji nove ulice.

Jedino miljokaz prepoznajem ... sve ostalo je skroz drukčije nego danas :grin: :ne zna:

Ću Ti probat pojasnit :mrgreen: ...

 

Sve je krenulo negdje početkom '80-tih kad je postoći prolaz ispod pruge postao vrlo usko grlo i trebalo je nešto učiniti (bus ide u smjeru Trsata sa lijeve strane "dolazi" ulica Janka Polić Kamova) ...

bebt2_zpsquhiz7bd.jpg

 

da Ti bude jasnije koristiti ću se GM-om, screen tog djela

piramida%20a_zpssr7xbzkw.jpg

 

i evo pojašnjenja

piramida_zps2hrbvmm5.jpg

 

Dakle, učunjeno je da je maknut onaj uski prolaz za Trsat, ulica za Pećine (ulica 13 divizije) je izdvojena iz raskršća i ide južnije, izlaz iz ulice Janka Polić Kamova ide kroz tunel, napravljen je željeznički vijadukt, cesta za Trsat/Vežicu na tom djelu ima 4 trake (trebalo je to ić puno više prema Trsatu ali zbog love i imovinskih odnosa ide do tud do kud ide).

 

Evo kako to izgleda i na slikama sa GM-a ...

pogled u smjeru Trsata (na tom djelu, tu gdje je taj đip, ima na jutubu muvi gdje ljudi izvode svakave "vragolije" :mrgreen: ... sa više i manje štete)

piramida%20b_zpsbpacwqgc.jpg

 

u gdje sam zapiknul strelicu tu je otprilike bil miljokaz (sa one fotke iz mojeg prethodnog posta)

piramida%20c_zpsbncqcq8u.jpg

 

uvijet za rekonstrukciju je bil da se očuva miljokaz i on je izmješten tu gdje je sad (mogla se nač i bolja lokacija ali sad šta je tu je), na lijevoj strani vidi se izlaz iz tunela Polić Kamove i u nastavku željeznički vijadukt

piramida%20d_zps2ite02y8.jpg

 

pogled u smjeru centra

piramida%20e_zps6zjnjjvs.jpg

 

*****

Nadam se da je sad bar malo jasnije ... :mah

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je sad bar malo jasnije ... :mah

Eh, to ja zovem pravim pojašnjenjem !! :palac:

Sad sam napokon i ja uspio povezati lokacije i događaje ... hvala ti na ovome ! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Eh, to ja zovem pravim pojašnjenjem !! :palac:

3270240261.gif

 

Sad sam napokon i ja uspio povezati lokacije i događaje ... hvala ti na ovome ! :grin:

Treba samo malo truda i nać odgovarajuće fotografije :mrgreen: (onu staru sam pol sata tražil po hardu)

 

Btw, ima nekoliko fotografija od G. Zelića kad se delal taj dio na Piramidi

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...