Jump to content

Od Ponikvi do Roča


thomcro

Recommended Posts

Očito su se umorili i nemaju više force za snimat
DSC_6959_zpsihxbkkxd.jpg

DSC_6963_zpsgkum9k4l.jpg

ode za Pulu
DSC_6967_zps10wlvp1t.jpg

veći peso je samojed ali nema bijelu dlaku nego vuče na crvenkasto ... od zemlje crvenice :mrgreen:
DSC_6968_zpsmfif32mp.jpg

nismo mogli proć a da nas oba ne onjuše
DSC_6969_zps2kolj4rx.jpg

odlučili smo obići i roški kolodvor kad smo već tu, još jedan IMT-ov traktor
DSC_6970_zpsucq1saez.jpg

kako sam već i napisal, tu smo trefili G-dina Pinota i njegovu gospođu u autu kad smo dolazili i izmjenili smo par riječi sa njima, snimil sam ročku ćenifu
DSC_6971_zpssi4ce0b9.jpg

Roč je jedan od meni ljepših istarskih kolodvora, smjer prema Lupoglavu
DSC_6972_zpsxqisjfqm.jpg

... i prema Buzetu
DSC_6973_zpsnxinyb7t.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Izlaz prema Lupoglavu, posebnost istarskih koldvora je što umjesto "običnih" skretničarskih kućica imaju kamene kućice poput istarskih kažuna
DSC_6974_zpssitezyro.jpg

kolodvorska zgrada
DSC_6975_zpsn0se3kah.jpg

nebo se mrgodi
DSC_6982_zpspfpicxgx.jpg

dole ispod kolodvora nalaze se još uvijek dva bazena za skladištenje vode za napajanje parnih lokomotiva i prije par godina bili smo tamo i vidjeli da je parni stroj koji je pogoni pumpu izvađen iz zgrade i da je bil odložen uz tu zgradu, jučer smo djelove tog stroja našli uz vodotoranj na ročkom kolodvoru, parni kotao ...
DSC_6976_zps9qbe7efd.jpg

DSC_6977_zpsvg05zulv.jpg

pumpa i zamašnjak su sa druge strane
DSC_6983_zpsf8gzl9uu.jpg

DSC_6985_zpsdhkptpsi.jpg

manufaktura i godina proizvodnje
DSC_6984_zpszhjbde5k.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Uskoro nam se pridružil i jedan prelijepi i mazni mačak
DSC_7004_zpst7obn9q1.jpg

Kapo i macan u komunikaciji
DSC_6998_zps8n3z6axm.jpg

ovo sam dobil od gospodina koji nam je pokazival objekte na koldvoru :mrgreen:
DSC_6980_zpsogo6pndp.jpg

nevjerovatno ali izgubili smo pojam o protoku vremena i tek kad me nazvala 1573887836.gif i rekla da je prošlo 19 sati shvatili smo koliko nas je sve ponijelo i da je vrijeme povratka kući, približavamo se tunelu i tu su sa istarske strane fascinantni ti rasjedi po veloj dragi
DSC_7023_zpsofrzsm5n.jpg

vide se Tornjevi Boa-Mori ... na Učki
DSC_7025_zpssphlapb0.jpg

DSC_7028_zpsrikahs6n.jpg

u povratku nismo išli kroz rupu nego preko Učke, prolazimo pored jednog uređenog izvora
DSC_7030_zpstn0vlwqb.jpg

mi ćemo levo, za Rijeku
DSC_7033_zpsejeinxsz.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, uhvatil sam ga tako kao je, multifunkcionalni vatrogasni KAMAZ
DSC_7036_zpssyvnx6bi.jpg

prolazimo kroz Veprinac
DSC_7045_zpse4nrudtx.jpg

nije baš nešto jer je snimljeno u vožnji, pogled sa pol Učke na Rijeku
DSC_7050_zpsuciqj5j2.jpg

Kapo je Čeličanu i mene postil na Biviju i mi smo dalje nastavili busom doma (nismo ga htjeli mučit da nas još razvaža do doma jer se zbilja navozil)
DSC_7061_zpsgjojdqsx.jpg


******
I eto, nema više, to je sve! Ono što je trebalo bit "obično" snimanje agencijskog vlaka preraslo je u skoro cjelodnevni ekšn. Hvala Kapotu i čeličani i do nekog slijedećeg 3341195910.gif ... 1454346377.gif

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Interesantne fotke ... ima tu svega i svačega. Baš ste se lijepo navozikali okolo-naokolo i naganjali s vlakom. :grin:

 

Jedino ne kužim kakav je to vlak. Par puta sam to tražio u ovoj priči, ali ne mogu to pronaći. Vidim da su čitav vlak spuštali skroz dolje u Bakar i da je krcat nekakvim railfanovima.

To je bilo jako interesantno za vidjeti, ali mi u čitavoj priči fali osnovna informacija o kakvom se to vlaku radi, otkud dolazi, kamo ide, koja mu je svrha i tome slično.

Ili to ipak negdje piše ? Jesam nešto propustio ? :hm

Link to comment
Share on other sites

Interesantne fotke ... ima tu svega i svačega. Baš ste se lijepo navozikali okolo-naokolo i naganjali s vlakom. :grin:

 

Jedino ne kužim kakav je to vlak. Par puta sam to tražio u ovoj priči, ali ne mogu to pronaći. Vidim da su čitav vlak spuštali skroz dolje u Bakar i da je krcat nekakvim railfanovima.

To je bilo jako interesantno za vidjeti, ali mi u čitavoj priči fali osnovna informacija o kakvom se to vlaku radi, otkud dolazi, kamo ide, koja mu je svrha i tome slično.

Ili to ipak negdje piše ? Jesam nešto propustio ? :hm

PTG Tour, britanski entuzijasti zaluđeni EMD-ovima. Imaš više ovdje http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/14394-lokomotive-sz-a-na-hrvatskim-prugama/page-6 :)

Link to comment
Share on other sites

... ali mi u čitavoj priči fali osnovna informacija o kakvom se to vlaku radi, otkud dolazi, kamo ide, koja mu je svrha ...

Namjerno nisam htio u priču uplest PTG Tour jer sam smatrao da nije bitno jer nam to nije bila nit vodilja (PTG) već sam SŽ dizel koji vozi po Hrvatskoj.

 

Cjelovitu priču o PTG-u će sami sudionici napisat u zasebnoj temi. Valjda ...

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Namjerno nisam htio u priču uplest PTG Tour jer sam smatrao da nije bitno jer nam to nije bila nit vodilja (PTG) već sam SŽ dizel koji vozi po Hrvatskoj.

 

Nekome je nit vodilja PTG, tebi je to SŽ dizel u HR, a meni osobno su to putnički vagoni u Bakru. Koliko god da smo railfanovi, ipak smo i dosta različiti po tom pitanju. :D

Zato me je i zanimalo kojim povodom se taj puni vlak s putničkim vagonima spustio u Bakar. A to se ipak ne događa ni svaki dan, ni svaki mjesec, a ni svake godine.

Super da si popratio tu priču ! :palac:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...