Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Janko

Neki čudni članovi

Recommended Posts

Ne znam da li ste primjetili, ali u popisu članova koji pregledavaju forum već duže su stalno prisutni Bing, Yahoo i Google.

U forumu sve pregledavaju redom.

Ako kad klikneš na njih kao članove, ne pojavljuje se ništa. Pretraga članova foruma pod Bing i Yahoo ne pronalazi nikoga, pod Google dolaze: Tomo9388 i dfranc

Koliko se ja kužim u filogeniju talofita, Bing, Yahoo i Gujgle su pretraživači pa pretpostavljam da su tu prikopčani jer netko preko njih nešto čita na 4umu. Ili nije tako?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Hm, nisam baš razumio o čemu se tu radi. Može li neko detaljnije pojašnjenje: dakle tko su Bing, Google i Yahoo?

I upravo sam primijetio, od upravo sad pojavila se i neka Alexa.

To su tražilice kojima je dopušteno pretraživati sadržaj našeg foruma i prikazivati rezultate kad netko "progugla" pojam o kojem negdje nešto piše na našem forumu.

U postavkama foruma se može definirati da li ih želimo ili ne želimo prikazivati u popisu trenutno aktivnih korisnika foruma.

To su tražilice kojima je dopušteno pretraživati sadržaj našeg foruma i prikazivati rezultate kad netko "progugla" pojam o kojem negdje nešto piše na našem forumu.

U postavkama foruma se može definirati da li ih želimo ili ne želimo prikazivati u popisu trenutno aktivnih korisnika foruma.

Hm, to su stvari za koje bi očekival od Linijove generacije da poduči nas iskusnije ( :mudri) ... no sad mi je sinulo da zapravo ne znam kak su se botovi "učlanili" na forum? Jel nekak automatski, ili preko njihovih administratora - ili im uopće ne treba formalno učlanjivanje, nego to ide prek nositelja forumskog softvera?

kak su se botovi "učlanili" na forum? Jel nekak automatski, ili preko njihovih administratora - ili im uopće ne treba formalno učlanjivanje, nego to ide prek nositelja forumskog softvera?

Pretpostavljam da su oni predefinirani i da dolaze s instalacijom forumskog softvera. Anton je napravio inicijalno postavljanje foruma, pa to ne mogu sa 100%-tnom sigurnošću tvrditi. No obzirom na to koliko ih je definirano na našem forumu, uvjeren sam da ih nije išao unositi jednog po jednog: :mrgreen:

Alexa, Altavista, Ask Jeeves, Excite, Google, Google Mobile, Facebook, Infoseek, Inktomi, InternetSeer, Look, Looksmart, Lycos, MSN/Bing, MSProxy, Bing, WebCrawl, Websense, Yahoo, Transformer Tablet, Android, Firefox Mobile, Android Tablet, Blackberry, iPhone, iPod Touch, iPad, Sony Ericsson, Nokia, Motorola, Samsung, Siemens (Openwave), Nexus(Google)/HTC, LG, Palm, Opera Mobile/Mini, Windows 7, Windows Phone 8, Amaya, AOL, Camino, Chimera, Chrome, Curl, Firebird, Firefox, Lotus Notes, Konqueror, Lynx, Maxthon, OmniWeb, Opera, Safari, Webtv, Explorer, Netscape, Mozilla, Xbox

Svaki od njih se može kontrolirati i administrirati u forumskom admin panelu, a mogu se i dodavati novi i/ili brisati postojeći botovi.

Clipboard01_8.jpg

Clipboard03_2.jpg

Hm, nisam baš razumio o čemu se tu radi. Može li neko detaljnije pojašnjenje: dakle tko su Bing, Google i Yahoo?

I upravo sam primijetio, od upravo sad pojavila se i neka Alexa.

Alexa is an intelligent personal assistant developed by Amazon, first used in the Amazon Echo and the Amazon Echo Dot devices developed by Amazon Lab126. It is capable of voice interaction, music playback, making to-do lists, setting alarms, streaming podcasts, playing audiobooks, and providing weather, traffic, and other real time information, such as news.[2] Alexa can also control several smart devices using itself as a home automationsystem.

Most devices with Alexa allow users to activate the device using a wake-word (such as Echo); other devices (such as the Amazon app on iOS or Android) require the user to push a button to activate Alexa's listening mode. Currently, interaction and communication with Alexa is only available in English and German. However, support for Hindi and Japanese is rumored for launch in late 2017.[3] In November 2017, Alexa became available in the Canadian market in English only.[4]

As of September 2017, Amazon had more than 5,000 employees working on Alexa and related products

andrew-gebharts-echo-family-pics-2.jpg

Dakle ni manje ni vise nego kazes: "Alexa, gdje mogu popiti Pelin za 10 kuna?" i Alexa ti odgovori gdje to mozes.

Down around the corner, half a mile from here

Ma znam što su Alexa, Bing, Google i Yahoo, nego samo pitam što oni rade na forumu. No već sam dobio odgovor, hvala seabral :)

...

...

Ima i Alexa Slav version...

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Dakle ni manje ni vise nego kazes: "Alexa, gdje mogu popiti Pelin za 10 kuna?" i Alexa ti odgovori gdje to mozes.

Radi samo s pelinom, ili može i Vlahovac? :roll: