Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Pruga Križevci - Bjelovar i novi bypass

Recommended Posts

Ne ne... Macosa je preskupa za tako nesto. Za takve linije ti treba doslovno autobus sa kotacima za prugu. Tada i takve stvari imaju sansu postati isplative.

Znači, ipak šinobus :jup :wink:

Ne ne... Macosa je preskupa za tako nesto. Za takve linije ti treba doslovno autobus sa kotacima za prugu. Tada i takve stvari imaju sansu postati isplative.

Tu se ne slažem, za tih 3 linije koje bi bile potrebne srednjoškolcima treba macosa, jer srednjoškolski centar neće imat samo 60-ak učenika, već puno više, a i treba uzet u obzir da učenici dolaze i iz smjera Križevaca i iz smjera Kloštra, znači jedan šved ili šinobus bi bio premalog kapaciteta, jer to nam mogu Bjelovarci reć koliko učenika dolazi u Bjelovar na jednu smjenu, pa da se vidi dal dolazi 60-ak ili više učenika i koje bi vozilo bilo dovoljno za tu liniju..

8) Da macosa bi bila najbolja jer srednjoškolaca ima jako puno pogotovo s Križevačke strane a ima ih dosta i s Kloštarske sigurno 150 a i više! 8)

8) Da macosa bi bila najbolja jer srednjoškolaca ima jako puno pogotovo s Križevačke strane a ima ih dosta i s Kloštarske sigurno 150 a i više! 8)

Dakle kaj sam ja rekao??

Ovih 150 učenika nemreš strpat u šveda ili šinobusa nikak, mislim možeš, al je pitanje tko bi ti se vozio vlakom nakon toga... :wink:

Dakle kad dođu macose iz Kloštra i iz Križevaca, jednu produžit do one "nove stanice" i problemi riješeni, nema dodatnog osoblja, niti dodatnih vučnih vozila..

8) 8) Ne francuz nikako ne bi odgovarao prevelik je a i službeno je izbačen iz prometa koliko sam ja upoznat. Macosa bi bila sasvim ok ako bi bila i gužva tih 3-4min bi se izdržalo. 8) 8)

macosa, uostalom, ima i rukohvate na sjedalima, dakle predviđena je i za stajanje

Pa sad, eksploatacijski troškovi Plavca nešto su malo veći nego od Šveda. Ako uzmemo u obzir da je Plavi većeg kapaciteta za putnike u nekim je varijantama on čak i povoljniji od "Crvenkapica", "Kanarinaca", "Olafa" ili kak već volite zvati 7122.

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Talent, Desiro ili Lint bi dusu dali za takve pruge... A i putnici bi vjerojatno dobro prihvatili takve vlakove...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Talent, Desiro ili Lint bi dusu dali za takve pruge... A i putnici bi vjerojatno dobro prihvatili takve vlakove...

Oni bi dušu dali i za ostale malo duže linije od spomenutih 2km.. :wink:

A mislim da bi predobro putnici prihvatili nove vlakove.. :wink:

Tu se ne slažem, za tih 3 linije koje bi bile potrebne srednjoškolcima treba macosa, jer srednjoškolski centar neće imat samo 60-ak učenika, već puno više, a i treba uzet u obzir da učenici dolaze i iz smjera Križevaca i iz smjera Kloštra, znači jedan šved ili šinobus bi bio premalog kapaciteta, jer to nam mogu Bjelovarci reć koliko učenika dolazi u Bjelovar na jednu smjenu, pa da se vidi dal dolazi 60-ak ili više učenika i koje bi vozilo bilo dovoljno za tu liniju..

Cekaj malo... zar ti stvarno mislis da ZET-ov autobus vozi samo 60 putnika kad je guzva? :roll:

8) 8) 8) 8) Po sadašnjem stanju vučnih vozila bilo ono skupo riješenje ili ne ali plavac jedino dolazi u obzir jer kako se kaže s čim imamo s tim klimamo švedi ne dolaze u obzir jer ne voze na našem području a i pre mali su za taj slučaj a za nekakve desire ili nešto drugo mislim da je ipak još malo prerano govoriti jer to su samo planovi hžja a kad se oni budu ostvarili to ćemo tek vidjeti. 8) 8) 8) 8)

Budući da vi u BJ imate Đurđu koja je sposobnija od cijele HŽ uprave, ne bih se začudio da BBŽ prva kupi nešto takvo kao LINT, Desiro ili Talent tako da se građani vaše županije udobnije voze.

Samo osmi položaj!!!

Cekaj malo... zar ti stvarno mislis da ZET-ov autobus vozi samo 60 putnika kad je guzva? :roll:

Ovisi na kojoj liniji i u kojem busu, neki busevi su predviđeni i za malo veći broj putnika od 60...

Pa jednostavno ak već ponudiš novu uslugu, dakle tu liniju za školarce, pa moraš onda osigurat adekvatnu uslugu, nemožeš očekivat da će se gurat kao oni u kini u jednom švedu...

To je isto kao da probaš cijelog moskog psa ugurat u konzervu... :mrgreen:

8) 8) Da to je istina da mi imamo Đurđu samo koliko sam primijetio ona je jako slabo zainteresirana za željeznicu tako da od njezine strane je to pod velikim upitnikom. Što se tiče vučnih vozila ne vjerujem da se bude išta kupovalo za ovaj kraj prije nego se napravi Žabno-Gradec a do tog vremena će i stare macose biti dobre. 8) 8)

8) 8) Da to je istina da mi imamo Đurđu samo koliko sam primijetio ona je jako slabo zainteresirana za željeznicu tako da od njezine strane je to pod velikim upitnikom....

Ako baš nije Đurđa, onda je to netko drugi u gradskoj upravi tko ima dobar smisao za željeznicu. Mislim da je Bjelovar jedan od rijetkih svijetlih primjera kod nas gdje se na konkretan način popularizira željeznica i sprovode riječi u djela. :D

Gradska uprava slabo surađuje sa željeznicom ali zato je suradnja sa županijom izvrsna već dugi niz godina jer subvencioniraju karte za studente i radnike već dugo godina a i pozamašnu svotu novca su izdvojili za prugu e sad još kad se taj projekt napokon počne i realizirati u smislu početka radova mislim da će suradnja biti još i bolja. 8) 8) 8)

Gradska uprava slabo surađuje sa željeznicom ali zato je suradnja sa županijom izvrsna već dugi niz godina jer subvencioniraju karte za studente i radnike već dugo godina a i pozamašnu svotu novca su izdvojili za prugu e sad još kad se taj projekt napokon počne i realizirati u smislu početka radova mislim da će suradnja biti još i bolja. 8) 8) 8)

netočno. subvencionira se 70% karte od čega županija sudjeluje sa 40%, a grad sa 30%.

btw, o stanici kod Bille: postoje dosta izvjesne šanse da se projekt realizira. prvotni plan bila je autobusna veza sa kolodvora do srednješkolskog centra, ali će se vrlo ozbiljno razmotriti željeznička varijanta. ko bi reko!

bypass - imovinsko-pravna sranja teku izuzetno sporo i 99% da nema nikakvog govora o početku izgradnje ove godine.

sve provjereno iz pouzdanih izvora.

:( A barem ćemo onda dobiti još jedno novo stajalište i još malo olakšati našim školarcima kad već ništa od pruge. :(

Jutros, 04. travnja 2007. u kolodvor Bjelovar ulazi disel i 11 pulmana. Kako je to za Bjelovar neobično evo fotografije. Isprika, kišica je padala, tako da nisam izlazio ispod strehe... :D

bj1uv8.jpg

bj2ee0.jpg

"U mrkloj noći vidimo -ponekad kroz vlastite suze - najljepše zvijezde"

A kaj je uopće radil takav vlak u Bjelovaru?? :shock:

Prvo sam pomislio da nije možda riječ o vlaku iz Rijeke sa navijačima za Koprivnicu. Danas se tamo igra polufinale kupa, ali nebi onda išao preko Bjelovara u Koprivnicu, a pogotovo ne tako rano, kad se tekma igra u 16h...

jedna škola je imala ekskurziju u Zagreb. poslijepodne se kolega 2041024 i ja spremamo na foto-ekspediciju pa bu više slika.

a šta vi radite u Bj?