Jump to content

Provincijalac u Metropoli XXXVIII.


Pfaff

Recommended Posts

Kujundžiluk

 

Zagreb651.jpg

 

Ova sintagma, još jedan od povijesnih zagrebačkih obrtničkih bisera, mi nikad nije bila posve jasna. Jedini pojas kojeg ja povezujem s kovinom je pojas nevinosti. A ti su već neko vrijeme van trenda...

 

Zagreb652.jpg

 

Tko veli da smo išćerali Turke.

 

Zagreb653.jpg

 

Nešto neće valjati s mesom kad im trebaju ovolike zalihe senfa i majoneze...

 

Zagreb654.jpg

 

Usput i selfie

 

Zagreb655.jpg

 

Petrova crikva je još uvijek bubana

 

Zagreb656.jpg

 

Radosti liberalnog kapitalizma. Ovakve prizore van strogog centra možeš vidjeti po cijeloj Europi. A nekoć je tu bio lokalni dućan gdje si mogao nabaviti ono što ti treba bez da pola dana odvojiš za posjet "Westgateu" ili nečem sličnom. Tjaaa...

 

Zagreb657.jpg

 

Jooooj...

 

Zagreb658.jpg

 

Naviru uspomene...

 

Zagreb659.jpg

 

Još malo glazbene ponude (miješano razno)

 

Zagreb660.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A vid' njega, di se zavukao!

Zagreb661.jpg

I krug se zatvorio. Sa' će i ONA pa da zapalimo put kuće naše

Zagreb662.jpg

Nebo nad Zagrebom tijekom ovog mog šalabajzanja je bilo uglavnom poluvedro. Nije bilo pretoplo pa sam s radošću zaključio da sam se pametno odjenuo. Nadam se da će takvo i ostati pri povratku

Zagreb664.jpg

Evo i Helge. Zadovoljna je eventom i sretna da idemo doma

Zagreb665.jpg

Pokazalo se da su tako intenzivno radili da nije bilo vremena ni za pizzu. Stoga smo na putu van svratili u 'Lidl' da si ona nabavi nešto za pod zub. Ja sam si malo osvježijo stanje u smočnici.

Zagreb666.jpg

U povratku je vrijeme bilo zbilja lijepo i sunčano pa je bio gušt voziti se autoputom. Pogotovo nakon Bosiljeva II.
Pogled s Karoline iz Starog Laza. Tu negdje desno se odvaja onaj cestuljak za Zalesinu.

RijekaLokve559.jpg

Mercopail na suncu

RijekaLokve560.jpg

Od jutros je trava oko kuće narasla na duplo. Ako ne padne neki snijeg, morat ću uskoro kositi...

RijekaLokve561.jpg

Nije mi se puno kuhalo, a i bolile su me noge pa smo večeru riješili s jedno malo obilnijom carbonarom.

RijekaLokve562.jpg

I eto, u zoološkom vrtu sam napokon bio, a da parafraziram prastari vic o policajcima i majmunu: Sljedeći put idem u kino!!!

Srdačno vaš...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

A?!? :huh:

 

Fala na informaciji! :rolleyes:

Čuuuj, Ti! A da ubuduće sjediš na tim Tvojim nemirnim prstićima dok ja ne dovršim postanje putopisa? Ili još bolje, njima kopaš nos kao sva pristojna djeca?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Čuuuj, Ti! A da ubuduće sjediš na tim Tvojim nemirnim prstićima dok ja ne dovršim postanje putopisa? Ili još bolje, njima kopaš nos kao sva pristojna djeca?

 

A to je tolko iznaneđenje da se nije moglo čekati. a020.gif

 

Sad kad si nam to tak dokumentaristički prikazal, razmišljam da ni sljedećih 15-ak godina nejdem u ZOO ...

Link to comment
Share on other sites

Hm ... parkiraš u Derenčinovoj i zamalo od tamo i moju zgradu uloviš u kadar. A nakon toga mi dva-tri puta fotkaš prizore koji su mi zamalo ispod prozora ... a meni se taj dan čak ni štucalo nije. :ne zna:

 

A ja te ne bih pustio da toliko puta uzaludno tražiš zalogajnicu. Našlo bi se štogod i u mojem frižideru, iako se ne nazivam gurmanom. Ali ti znaš da i ja imam svoju bolju polovicu koja ipak zna nešto kuhati, zar ne ? :grin: Nekako se ipak nadam da ćeš se prilikom jednog od sljedećeg nastavaka serijala "Provincijalac u metropoli" dosjetiti i na svom mobitelu ipak znati odabrati pravu kombinaciju brojeva :grin:

 

A što se životinja tiče ... iz tvojih fotki sam skužio da jaaako dugo nisam bio u ZOO-u i da se jako puno toga tamo promijenilo od mojeg zadnjeg posjeta. Nabolje naravno. I da je krajnje vrijeme da uskoro krenem onuda tvojim stopama ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

A ja te ne bih pustio da toliko puta uzaludno tražiš zalogajnicu. Našlo bi se štogod i u mojem frižideru, iako se ne nazivam gurmanom. Ali ti znaš da i ja imam svoju bolju polovicu koja ipak zna nešto kuhati, zar ne ? :grin: Nekako se ipak nadam da ćeš se prilikom jednog od sljedećeg nastavaka serijala "Provincijalac u metropoli" dosjetiti i na svom mobitelu ipak znati odabrati pravu kombinaciju brojeva :grin:

Bijo sam smrtno uvjeren da čupkaš travu u Tvom otočkom home-away-from-home!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

I, što mislite, na koga sam prvog pomislio?

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Zagreb/Zagreb447.jpg

:lool očito to još ni videl kad nije reagiral

 

 

Hm ... iz tvojih fotki sam skužio da jaaako dugo nisam bio u ZOO-u i da se jako puno toga tamo promijenilo

I složil bi se sa seabralovom konstatacijom ... mada sam u zadnje vrijeme dosta često u tom djelu zagreba ZOO još nije došal na red al' nadam se oće oće ...

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Cessna nije bacala pamflete ni tako što, dakle nije moja..no pročitao sam! Bravo! Naročito jer je dio iz zoološkog fantastičan! Kada sam bio manji od metra redovito su me vodili tamo (em je blizu, em ne dosađujem, em gledam ili životinje ili tramvaje preko plota).

 

I mnogo više su mi se sviđale nekadašnje ulaznice, a znao se zalomiti i poneki okrugli samoljepljivi sticker s motivom geparda...naročito s time jer je to sve više manje trajno i bar je nekakva uspomena, dok ovi prokleti računi izblijede kroz tjedan dana. No, dosta gunđanja :)

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Mojoj Helgi se ovaj retro-auto jako sviđa iako nisam siguran da bih ga uspio ovako parkirati. Za to ipak treba "kinderštube"

 

PT Cruiser...Moja draga ga je vozila.Najgori auto koji smo imali.Kvario se nenormalno.Nakon dvije godine smo ga se rijesili.,..i odahnuli.

gif%20train.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...