Jump to content

Kako smo Pfaffa vozali po Zagorju, 27. veljače 2016.


Stanley

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ekspedicija je započela sabiranjem na parkiralištu zaprešićkog kolodvora, dok smo čekali Portosa & Medomobil:

 

302qp1u.jpg

 

2604cq1.jpg

 

U međuvremenu smo otkrili da je trač da je kolodvorska biblioteka zatvorena, netočan. Artefakte ima Pfaff.

 

No, stigel je Portos, ukrcali smo se i krenuli putem:

 

2heivih.jpg

 

Iako na karti koja bu se pojavila kasnije, ulaz po dotičnoj cesti u Krapinsko-zagorsku županiju je na bregu između Žeinaca i Velikog Trgovišća, Hrvatsko Zagorje je geografski ipak veće od te geopolitičke podjele: omeđeno je sa zapada rijekom Sutlom, s juga rijekom Savom, s jugoistoka planinom Medvednicom, s istoka gorom Kalnikom, a sa sjevera planinom Ivanščicom, gorom Strahinčicom, Macelj-gorom i opet Sutlom.

Tak da smo geografski u Zagorje stigli već kad smo na Aleji Bologne prešli spojnicu medvedničkog hrpta sa Savom. :kul2

 

Nekih osobitosti na toj lokalnoj cesti nema (osim da prolazi selima čiji nazivi na pruzi R201 - Zaprešić - Zabok - Varaždin - Čakovec imaju istoimene nazive kolodvora i stajališta).

 

Nakon zasjedanja u Kajbar u Trgovišću, upal mi je u kadar ovaj molitvenik:

 

2db6zr5.jpg

 

Iz centra smo se vratili na početak, do kuće u kojoj je navodno rođen izvjesni F. T.

Lijevo je biblioteka:

 

2zexj4i.jpg

 

Kak je već napisano, Portos i ja smo ostali ispred, pa je mene privuko ovo križopetje s Jezušom, kartom i zastavama K-Ivice:

 

2u43h90.jpg

 

2ezl4l4.jpg

 

2414329.jpg

 

Pogled kakvog ima Jezuš:

 

316kiut.jpg

 

Za to vreme, Portos je našel ovog peseka (il on njega?) - nisam baš ekspertan u psećim pasminama, al nekak mi djeluje ko mješanac čivauve i neke krznate pasmine, tim više kaj nije pustil ni glasa, a mali mehikanci su poznati po bjesomučnom lajanju. Dakle, ovo je neka maza koja oblizuje kolko god je to moguće kroz mramor, kamen i željezo:

 

33mooyr.jpg

 

112edkw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prednja fasada škole, ZNA SE čija rit je grijala klupe u njoj:

 

5fnllt.jpg

 

Ne znam zakaj imam dojam da ni kad je bila nova, nije bila tak ufitiljena ...? a015.gif

 

Jedna sasvim drukča arhitektura, koja potpuno odudara od ove prek puta, od stare tradicionalne ... i one univerzalne i bezlične, stvarane bez nacrta u 60-im, 70-im, 80-im ... ovu smeđu drvenjaru sa zelenim prozorima i belim ogradama i podnožjem smjestil bi prije u Moslavinu:

 

2lvz58y.jpg

 

Umjesto divljenja fasadexu na K.u.K. školskoj zgradi, zašel sam malo do pozadine, autentično opločene i aneksirane staklom, liftom i dinamičnim spomenom na najdražeg đaka:

 

2wd7p5z.jpg

 

Parketi i klupe od prvoklasne hrastovine kojom bi se nekadašnji đak ponosil i na Pantovčaku, zidovi s nekim umjetničkim (?) nabačajem i Sunđer-Bob ko tradicionalni zagorski japica domaći:

 

mijx1c.jpg

 

Globus nije dio interijera - neplanirano mi je Portos uletil u kadar. :kul2

 

Pogled kroz PVC stolariju na krov aneksa - nisam mogel odoljeti zelenom krovu:

 

14v0gid.jpg

 

Poslije škole, kolodvor.

Jednu postavu sa civilne strane ste već vidli, milenijska s pružne slijedi, a ja sam se posvetil veselom labradoru kojeg je bilo skoro nemoguće uhvatit u pravi kadar. Setil sam se Seabrala - kak njemu lajavci uvijek poziraju ko za naslovnicu Veterinarskog lista? :huh:

 

o5avx4.jpg

 

2448v8z.jpg

 

Gazdarica se silno brinula da joj takav euforični pes ne podleti pod dolazeći vlak ... samo se pitam zakaj ga je onda uopće otkopčala na takvom mestu i u to vreme? c090.gif

Link to comment
Share on other sites

Za to vreme, Portos je našel ovog peseka (il on njega?)

Znamo mi da Portos voli životinje. Prije 9 godina je za vrijeme naše ekspecidije po Baniji jedna malko veća životinja našla Portosa :mrgreen:

 

P3310038res.jpg

 

Jednu postavu sa civilne strane ste već vidli, milenijska s pružne slijedi, a ja sam se posvetil veselom labradoru kojeg je bilo skoro nemoguće uhvatit u pravi kadar. Setil sam se Seabrala - kak njemu lajavci uvijek poziraju ko za naslovnicu Veterinarskog lista? :huh:

http://i68.tinypic.com/o5avx4.jpg

Pa i tebi se on postavio u pravi kadar ... jedino je malo pomiješao svoju prednju i stražnju stranu, kaj ne ? :grin:

Link to comment
Share on other sites

Druga etapa - Veliko Trgovišće - Gubaševo - Tuheljske toplice - Tuhelj - Desinić (tu smo nakratko stali radi već viđene fotke) - Grešna Gorica (za koju sam prvi put čul jučer :sra:):

 

m0swi.jpg

 

Parkirali smo se:

 

2nq8y76.jpg

 

Otuda smo došli:

 

2mphr1y.jpg

 

Tuda nastavljamo:

 

2s7b7up.jpg

 

I Zagorci Minimundus imaju:

 

fyix3l.jpg

 

en19d.jpg

 

j5a0xi.jpg

 

ajqmv4.jpg

 

2yn45qe.jpg

 

Da se čovjek zapita - treba li uopće dalje? :)

Link to comment
Share on other sites

...

Pa i tebi se on postavio u pravi kadar ... jedino je malo pomiješao svoju prednju i stražnju stranu, kaj ne ? :grin:

 

Ma nije to to - i vraga se postavil - lovil sam ga objektivom ko muhomlatom muhu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Znamo mi da Portos voli životinje. Prije 9 godina je za vrijeme naše ekspecidije po Baniji jedna malko veća životinja našla Portosa :mrgreen:

Kolega, može link do tog putopisa? :)

 

Vidim da ste se dobro proveli. Skretnica na kolodvoru Kumrovec, ja sam vjerojatno jedan zadnjih što ju pokušava prebacit (naravno to mi nije uspjelo).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kolega, može link do tog putopisa? :)

 

Vidim da ste se dobro proveli. Skretnica na kolodvoru Kumrovec, ja sam vjerojatno jedan zadnjih što ju pokušava prebacit (naravno to mi nije uspjelo).

 

Evo linka:

 

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/3319-sisak-caprag-petrinja-glina-gvozd-vojni-skakavacslike/

 

To je bio jubilarni prvi grupni izlet i putopis na forumu.

A što se tiče prebacivanja skretnice, to nisi mogao izvesti jer je zaključana (isprobao forumaš Andi prije 7-8 godina).

EDIT: Pretekao me seabral za manje od minute.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Treća etapa je bila najkraća - z brega na breg:

 

143m4at.jpg

 

Glavni cilj:

 

2ijjb15.jpg

 

S druge strane graševinci:

 

2n6t8nm.jpg

 

I kokice:

 

2usaqnt.jpg

 

2hp3ecm.jpg

 

Ooo kralju, otvorite dveri - stigli su Argonauti!

 

2199rp0.jpg

 

Iza dveri je već viđena kočija iz možda napoleonskih vremena, pa idemo u dvorište koje se upravo opločava - lomljenim kamenom u mediteranskom stilu. :huh:

 

nqcwb4.jpg

 

fozwjs.jpg

 

U svakom vinskom podrumu su - a kaj drugo nek bačve (već viđene) - i naravno, stolac z eksplicitnim naslonom:

 

o58cc7.jpg

 

Dvorište je prilično razvedeno (zapravo, zavinuto ko kifl) - pogledi z galerija:

 

155jb7c.jpg

 

2hozehs.jpg

 

bdqrn6.jpg

 

24xjbe0.jpg

 

Druga vura biiijeee,

smrt bela kost!

 

wrao1i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Onaj Olympusar je već postavil skoro sve interesantne motiive iznutra, pa se moram požurit prije ostale dvojice.

Pogled u jednu zatvorenu kulu preko elektrovodova:

 

14c8suv.jpg

 

Helebarde i ostala skalamerija iz drugog rakursa:

 

2uy6aop.jpg

 

Obloki, kaki su negda bili:

 

2zsppgo.jpg

 

Propuuuh! r077.gif

Zatvaraj!

 

155jwch.jpg

 

29m3u6x.jpg

 

wrzw9h.jpg

 

 

 

nbrn6d.jpg

 

Yogi-fotelja:

 

2wp2yj4.jpg

 

Jedna soba je posvećena Malom Taboru - tak smo saznali otkud Irci u Zagorju (i zakaj su Irci postali poznati ljubitelji pijače):

 

23la8o.jpg

Link to comment
Share on other sites

...

Helebarde i ostala skalamerija iz drugog rakursa:

 

http://i68.tinypic.com/2uy6aop.jpg

A jadan moj Pfaffomir, helebarde ste ga peljali glediti ... pa toga ima i puno bliže domu :mrgreen:

 

Moram se nekak izorganizirat sa onim svojim zmajevima, i ja bi išal helebarde glediti ... :lool

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Peta etapa, od Miljane do stajališta Zagorska Sela (u Plaviću :kul2 ):

 

sbj7ts.jpg

 

Šoder, Ivo, Šime

(ili: ispravljanje krivog voznog reda)

 

15q8dw3.jpg

 

152kora.jpg

 

Otud smo došli (i tam se vraćamo):

 

15e92s9.jpg

 

Tam je žica i Slovenija i tam nejdemo:

 

1zjddu.jpg

 

Tu se križaju nevažna cesta i nepotrebna pruga.

Uz prugu je Imeno:

 

v7s6mb.jpg

 

Na ovu stranu prema Kumrovcu:

 

4ql7wn.jpg

 

Peronska arheologija:

 

2lbcc6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Peta etapa, od stajališta Zagorska Sela do kolodvora Kumroveec:

 

14bnaqx.jpg

 

Vozilo na kolodvoru, ko zna nakon kolko vremena:

 

1zd7jmo.jpg

 

Pogled prema zahodima ... i kraju kolodvora:

 

ht78gh.jpg

 

Pogled prema početku, s kojeg se jednog dana očekuje sljedeći vlak:

 

33lgg1k.jpg

 

Još jedan pogled na zaboravljeni vozni red:

 

2n0m03s.jpg

 

Slikanje obavijesti da odzgora pada fasada:

 

el2l5g.jpg

 

Ono vozilo sprijeda:

 

2j151t5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tko vam je dopustio da se vozite sa osobnim autom po peronu? Da je slučajno neki putnik dotrčao?

Mogao bih vam ispričati puno dogodovština sa ove pruge i kolodvora. Da ispričam?

 

Pričaj!

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...