Jump to content

Pfaff u zemlji kulena i komaraca


Pfaff

Recommended Posts

Eh, šta Ti je službeni put... Dnevnice, narudžbenica, luksuz, oh-la-la... Nego, Ti posve sam u svom onom luksuzu? Ma, neeee, valjda?

 

A kestengugel dobro izgleda (jednom su mi tumačili da slastičari van sezone kestena to rade od graha)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eh, šta Ti je službeni put... Dnevnice, narudžbenica, luksuz, oh-la-la... Nego, Ti posve sam u svom onom luksuzu? Ma, neeee, valjda?

 

A kestengugel dobro izgleda (jednom su mi tumačili da slastičari van sezone kestena to rade od graha)

 

A štaću, kad nemam Helga.jpg...

Kugle su vrlo jestive, s puno šlaga i zračnih mjehurića, grah ima podjednaku cijenu kestenju, a zamrzavajuća tehnologija osigurava produljenje sezone. r075.gif

Link to comment
Share on other sites

Eh, šta Ti je službeni put... Dnevnice, narudžbenica, luksuz, oh-la-la... Nego, Ti posve sam u svom onom luksuzu? Ma, neeee, valjda?

 

A kestengugel dobro izgleda (jednom su mi tumačili da slastičari van sezone kestena to rade od graha)

Ma kakav grah? Nekad je to jela sirotinja a sad je to gospodsko jelo kao i čvarci, jeger i slične nekadašnje jeftine delicije.

Link to comment
Share on other sites

Bumbaroliki Čeh s druge strane ceste je taman odmaglio pa sam morao sač'kat da se ovaj moj okrene i otčeka!

 

 

 

Ljubljansku brusilicu su natkrili i stavili joj zelenu suknjicu, a kolosjek je prekinut i zagrađen ovakvim polukružnim betonskim uzdignućima. Ne kužim, ali tko sam ja da se tome čudim!!!

 

OsijekTram116.jpg

 

Taman naletio na mene, samo sam ja mislio da je to još jedan penzioner-railfan iz Engleske, samo je prošao pokraj mene, niti je što rekao niti pokazao kartu, a pošto ja neznam baš engleski nisam se ni upustio u razgovor...

 

 

Ono nije ljubljanska brusilica već stroj za iskrivljavanje šina, onaj beton služi da pridržava šinu kada je već dobrano iskrivljena !

Link to comment
Share on other sites

Taman naletio na mene, samo sam ja mislio da je to još jedan penzioner-railfan iz Engleske, samo je prošao pokraj mene, niti je što rekao niti pokazao kartu...

Jesam, jesam, sigurno sam ju pokazao! Svima sam ju pokazivao. Nisam ju pokazivao jedino kad sam se vraćao u tramvaj s kojim sam se već vozio. Šteta

 

I hvala za pojašnjenje naprave s betonskim zidićima. A di je ljubljanska brusilica? U onom dijelu remize di je i ralica (a tamo nisam zalazio)?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jesam, jesam, sigurno sam ju pokazao! Svima sam ju pokazivao. Nisam ju pokazivao jedino kad sam se vraćao u tramvaj s kojim sam se već vozio. Šteta

 

I hvala za pojašnjenje naprave s betonskim zidićima. A di je ljubljanska brusilica? U onom dijelu remize di je i ralica (a tamo nisam zalazio)?

Najvjerojatnije je tamo, ona je visoka kao i tramvaj, evo našao svoj post o tom stroju u radu;

Majstori već "krive" šine

ftgiqe85iriatugyxng2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

... (poćinje ...

 

 

A-ja-ja-ja-jaj! :sra:

 

c065.gif

 

 

Nego, da ne ostanem dužan jučerašnji jelovnik:

 

10e54dy.jpg

 

Ćevapi su inače reklamirani kao bosanski, s popustom 30%.

To se već moglo nazvat tim plemenitim imenom, iako, za moj ukus fali začina. Donekle sam ih nadoknadil solju i paparom ...

 

Lokacija?

Uz šator na ovoj mojoj fotki. :kul2

Link to comment
Share on other sites

Povratak je bil u 3 i 10 za Yu... ne, ne, to je krivi film - točno u podne sa 702:

 

2uppr8w.jpg

 

dsn79.jpg

 

syniox.jpg

 

Neka nepoznata lokomotiva:

 

icl82s.jpg

 

Sasvim pristojan interijer:

 

6sg8wy.jpg

 

w1v9g.jpg

 

Pa opet malo exterijera:

 

2gvt2tw.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 


Nije baš da bude putopis, ali bude put ... :loko
No vidjevši kako lege jamraju na svakog ko u njihovom dvorištu kupi tramvajsku kartu, a da ju oni ne carine, odlučil sam ovim putem najavit da sam od sutra do preksutra u Osijeku, pa ko ima volje i vremena sutra popodne samnom popit kav...pivu, bi'će mi dragodiklić. a060.gif

Dogovor putem privatnef020.gif

 

Ovo si napisao kao najavu svojeg putovanja. Jesi se uspio naći s nekim od forumaške ekipe ?

Link to comment
Share on other sites

Brižni Pfaffmobil, sav je musav, ali obzirom na doba godine i stanje na cestama, sač'kat će pramaljeće dok ga operem

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji024.jpg

 

Onda smo se počastili večerom. Odabrali smo zanimljivi lokal na pljunomet od smještaja. Za svaki slučaj...

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji028.jpg

 

Unutrašnjost u pravom slavonskom stilu s namještajem od pune hrastovine i stolcima od pol tone

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji029.jpg

 

Ja naručio bečki (na užas Helge koja se nikako ne može načuditi toj mojoj navici)

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji031.jpg

 

Ovo se čeljade brinulo za nas. BTW, sviđa mi se što Slavonke ne uzgajaju mršavost kao ideal ljepote – bit će još primjera!

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji032.jpg

 

Na kraju i nije jako bolilo...

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji033.jpg

Blatnjavo auto i jedva vidljiva registracija, to mi je nekako jako poznato :-D

 

Cesto sam po Brodu, al Kucu piva nikako posjetit, znam samo da bi im nakon mene ponestalo Gričke vjestice :-)

 

A o "kripnim" slavonkama, necu ni govorit ipak me kuci hrani jedna:-D

Istina je ona... nije sve u Slavoniji ravno:-D

 

A o cijenama u pivnicama,uh mogu se najest za sitne pare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...