Jump to content

Pfaff u zemlji kulena i komaraca


Pfaff

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lijepo i uzbudljivo putešestvije, a naravno i railfanovski korisno. Dodajem nekoliko usputnica i to bez citiranja (da ne kompliciramo).

Najprije hvala na prisjećanju Poštarčine u Miru, uz napomenu da sam te lokacije obišao potkraj radnog statusa. Godinu-dvije prije kasacije bio sam u Slavonskom Brodu gdje sam i prespavao, ali u hotelu Zovko koji se nalazi nedaleko petlje na autocesti u smjeru Zagreba:

 

Uhg9ltQ.jpg

 

Smještaj i ostatak usluge je bio savršen, a cijena više nego prihvatljiva. Što je meni bila zadnja briga jer je ionako išla na trošak poslodavca. Lokacija jest izvan grada, ali me svojim autom vozio lokalni sindikalni povjerenik.

Dobro je da si riješio zagonetku s onim vagonima u Garčinu. Usput, meni je svojedobno egérke prišapnuo da imam ''negativni fetiš na taj Garčin'' jer sam više puta gunđao zašto tamo stoje vlakovi koji su tobože ''brzi''.

I za kraj - ono je tipični blokhauz, nikakav bunker.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pfaff, odličan kao i uvijek :-) što kaže Josip, nasmijem se i ja. Vidim da si se muvao po Retfali :-) i to 300m od moje kuće..ona crveno bijela zgrada sa staklenim ciglama na Štrosiki :-) otprilike autom minut dva od nje živim..onaj pogled kroz prozor tramvaja gleda na šećeranski zid i šećeranu koja srećom nije upokojena kao OLT :-)..

I ne mogu izdržati a da ne pitam, kako pobogu ne stavi snjegobrane na krov doma svog ? :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

To je ekšnić kao priprema za pravi ekšn... :mig:

Odličan sliko/putopis popraćen sa obilnim informacijama i humorom baš kako i treba biti. :palac:

Drago mi je da si se sreo i upoznao sa Plamenim!

Kako ti znaš reći:"Poguzije i požeruhi, nema se tu šta drugo dodati..." To niti ja neću pretjerano komentirati osim da bez toga nikamo,a čak ni od tamo...

 

:mrgreen::klopa:

Link to comment
Share on other sites

I ne mogu izdržati a da ne pitam, kako pobogu ne stavi snjegobrane na krov doma svog ? :smile: :smile:

A, zašto, molim Te? Što prije i brže spuzne, to manje opterećuje krov. A s te strane ionako ne ugrožava nikoga i ništa...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bila mi je čast i zadovoljstvo ugostiti Te (bar dobrim društvom, nadam se!), nažalost sve je to bilo onako na knap pa se nije stiglo dohvatiti ponešto suhomesnato s tavana...Drugi put! Zadovoljan sam društvom, zadovoljan izvještajem, te ću samo kratko prokomentirati..

Prolazim pored nečega što jako liči na zvjezdastu tvrđavu Vaubanovskog tipa. Na svoju sramotu, nisam o tome imao ni pojma, ali ću već istražiti stvar prvom prigodom!


I osječka tvrđa nekad je bila tako zvjezdasta. Do početka 20. stoljeća kada je urbanizam uzeo maha.

Prijedlog za Plamenog: Kako nastaviti obiteljsku tradiciju!

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Tramvaji/OsijekTram/OsijekTram086.jpg


Vrlo teško u ovim poznim godinama!


Jest, jest. Na drugom kraju te ulice nalazi se ulaz u osječku ložionu. A negdje na pola puta u jednoj garsonjerici živio sam i ja.

Aha! Postoji i panoramski lift za passarellu. Brus! Nije u funkciji, pretpostavljam zato jer bi se narod vozikao, a to troši struju. Isto je i u Gospiću


U pravilu radi, krepavanje ovog lifta je drugačije prirode. Ne znam 100%, ali kažu da je razlog uriniranje nekulturnih pojedinaca, pranje unutrašnjosti mosta i neispravno rukovanje (!?)

Spoj na glavnu prugu i crossover iako mi nikako nije jasno kako je to funkcioniralo? Valjda jedino za dvosmjerne tramvaje bez prikolica, ali zašto to onda nisu već iskopali?

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Tramvaji/OsijekTram/OsijekTram139.jpg


Koristi se to redovito! U remizu tramvaj mora zguza jer se nema gdje okrenuti, a ovo je dobar način da tramvaje iz smjera Višnjevca vrate nazad i onda izmanevriraju u remizu. Ili pošalju tramvaje iz smjera remize prema Z polju.

Osiječka inačica paromlina. Čeka se da se zaštićeni objekt samoinicijativno sruši

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji089.jpg


Mobilija, tvornica namještaja. Paromlin je na drugoj strani (vidi ga se iz Radićeve).

Reče mi Plameni da se njemu jako sviđa slavonskobrodski kolodvor. Pa da vidimo...


Vječito pun tereta, ne pretjerano neugodan, tamo nisam imao problema s osobljem, ali i....

Preko cijele širine kolodvora (a ima ga) vodi ova cjevasta passarella. Pretpostavljam da je to kratica za radnike ĐĐ. Nema lifta pa sam odustao od istraživanja


... Kad se prijeđe ovaj most odozgo se vide kojekakvi vagonski servisi i praone, a s druge strane je ĐĐ, ispred kojega su jedna 51inica, 83ka , zagrebački 101 i parni valjak!!


Navodno iz drugog rata, endehazijski.


Ehhh..tu sam prvi put u životu sjeo u miga 21 (a i posljednji)...


Marsonija je uz Savu, ovo je stadion Slavonca iz Perkovaca (neka druga županijska liga ili tako što).


A sve ostalo – nemam primjedbi!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Tu je i raskršće željezničkih pruga. Zapamtio sam da je ova desno prema Zagrebu

 

http://i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/SlavonskaPruga/PoSlavoniji/PoSlavoniji082.jpg

I da, zdesna nalijevo - Našice/Zagreb, Đakovo/Strizivojna-Vrpolje, Vinkovci, Prazno (izvlačnjak). Lagano, ne?

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

 

Moje fotografije.

Link to comment
Share on other sites

Godinu-dvije prije kasacije bio sam u Slavonskom Brodu gdje sam i prespavao, ali u hotelu Zovko koji se nalazi nedaleko petlje na autocesti u smjeru Zagreba:

 

http://i.imgur.com/Uhg9ltQ.jpg

Zaboravih pitati: To, nadam se, nije ovaj Zovko?

 

ZovkoGrobnica.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pogled kroz prozor. OLT?

 

OsijekTram089.jpg

 

 

Ljutim se na Pfaffa i to jako !!!

 

Sve je briljantno kao i uvijek kod tebe, izuzev što ti se potkrala ova mala pogreška, koju ti opraštam zbog upitnika. Naravno ovo na slici nije pokojni OLT nego Osječka šećerana koja još uvijek radi a koliko će još ????

 

A sada dolazi ono glavno, najteže pitanje koje objašnjava moju ljutnju.

Kako si se ti uopće mogao zaputiti u Osijek a da se ne javiš svom starom drugu? Svakodnevno me zasipaš E-mail porukama i kada se jedan dan ne javiš ja se pitam šta je sa Pfaffom. Kad tamo a on krene u Osijek i još vozeći se tramvajem prođe desetak metara od moga stana.

 

Usput i što nije manje važno, imam i kulena.....

 

Naravno najvažniji je što si ti nama podario još jedan u serijii tvojih odličnih putopis i na tom ti hvala, ostaje mi da te pozdravim i poželim još koji dolazak u Osijek i Slavoniju!

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam ja mislio na Tebe i naravno da sam razmišljao o susretu, ali kako si i sam napomenuo, imaš kulena, a to znači da bi se onda začitali pa bi mast otišla u propast!

S Plamenim sam imao davni dogovor koji se lijepo uklopio, a Tebe čuvam za sljedeći posjet. Sad kad sam obavio vozikanje trajvanima, nemam više nekih "time consuming" obveza & ciljeva pa mogu šalabajzati po Osjeku čisto od gušta!

 

A grešku glede industrijskog pogona mi moraš oprostiti - ja, naime, nemam pojma kako izgleda šećerana! Bila jednom davno jedna u Rijeci, ali je davno pregrađena...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odličnom putopisu ! Tek jutros sam ga stigao pogledati ... i osvježio mi je jutro. A ako je točno da se po jutru dan poznaje .... :grin:

 

Vidim da si ti bolje prošao u Osijeku od mene: vozio si se Genscherima, nisi imao one grozne naljepnice na tramvajskim prozorima, nisi naletio na Srećka, sreo si Plamenog i Foxa .... a i imao si bolje vrijeme nego ja. A i imao si vremena obići remizu. I pofotkati ju, naravno ! :palac:

 

Sve u svemu .... jako lijepo (međunarodno :smile: ) putovanje. Nadam se da će te tvoja najbolja uskoro ponovno nekamo povesti :grin:

 

Hvala i Plamenom na dodatnim pojašnjenjima :palac:

Link to comment
Share on other sites

Uh. Uspio sam sve pogledati i pročitati. Kao i uvijek sve si dobro opisao i prezentirao, te imao stvarno gust raspored da sve to obiđeš. Naime sve to isto sam i ja obišao ali u nekoliko puta. U Brodu sam spavao u Zovku kad smo ispitivali 4412-001, ispitivali smo ga dionicom Garčin-Ivankovo, u Osijeku sam bio više puta, u Aljku smo stajali na čevapima svaki put kad smo se vraćali iz Sarajeva. Jedino mi fali vožnja tramvajem na liniji 1 ali ima i za to vremena.

 

Lijep pozdrav Plamenom, i Liscu te naravno D.Novakoviću, možda se vidimo za koji mjesec.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da mi autor ne bu zameril kaj se šlepam na njegovim dojmovima, al jedno poslijepodnevno baratanje mobitelom baš i nije vredno vlastite teme ...

(ak bu zameril ... ima onih sa plavim slovima :drvosjeca)

 

Već godinama kad poslovno stižem u metropolu komaraca, odsjedam ovde:

 

259wwg4.jpg

 

23jpdsm.jpg

 

Da, da - to je ona ulica kojom ide trajvan prema kolodvoru.

 

Na ćošku se križa s ovom dojmljivog imena:

 

9s4f3n.jpg

 

Malo interijera:

 

2cmxg1t.jpg

 

nn8jkj.jpg

 

33de3jq.jpg

 

Svjesno i namjerno odabran RTL, jer je u tom trenutku bila ova šareno-zelena vrtna dekoracija, za ravnotežu kompozicije sa pozadinskim portretom. k060.gif

 

2i0bxo4.jpg

 

2qus041.jpg

 

o725u9.jpg

 

i77fi8.jpg

 

Pijedestal za njegovo veličanstvo:

 

1i1l35.jpg

 

Još malo zlatno-mjedenoga kiča:

 

zu35g7.jpg

 

Bacio sam poglede na / uz i niz ulicu:

 

dy0rqp.jpg

 

2d0ho9j.jpg

 

14lsv9e.jpg

 

mwf61w.jpg

 

2lw7z9y.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slijedila je potraga za nahvaljenom bibliotekom ... na sreću, dok je Paf hrkal posle ručka, njegov račun je otkril adresu (Županijska 43). Šta ćeš ...

 

- A daj jedne ćevape. f040.gif

(NOMEN EST OMEN)

 

No, neš' su mi ti ćevapi bili šmensi, previše industrijski, sa šmekom na Vegetu, nedovoljno rahli i preblijedo pečeni ... uz dvije tanke šnite naranđe (!?) s kapljom balzamičke kvasine na tanjuru, malu zdjelicu vrhnja i isto tak malu zdjelicu luka. :huh:

Ima malo poviše, na istoj strani ulice, dvije kebabdžinice - prava hrana za raju. :party

Bez obzira na blijedi dojam, trebalo je protegnuti noge, pa sam svratil u svoju omiljenu slastičarnicu na početku Ribarske ulice (poćinje na sjevernom ćošku glavnog gradskog Starčevićevog trga) i gde su gle čuda, imali još kestenovih kugli! d040.gif

 

Prije početka:

 

24do46f.jpg

 

Pa s pogledom na unutrašnjost:

 

n4wm1d.jpg

 

Eto i ćage za financ-efendiju:

 

8yz12t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...