Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

smiley.gif

Pokrećem ovu temu (uvjetno ako prođe blagoslov nardeđenih) u osnovi s dvije namjere - prvo tv je praktično prešla na net i omogućila da se gleda bez obzira na granice a s druge strane postoji puno dokumentarnih emisija o vozilima na tračnicama (on demand) da je zgodno imati jedno mjesto gdje možemo podijeliti informacije što, kako, kada i gdje ili skraćeno ŠKKG

E sad… obzirom da u ovom trenutku nemam ništa o tramvajima ili željeznici neću početi s vozilima na tračnicama već sa linkom na kojem možete gledati tenis iz Melbourne… naravno ovisi o tome dali znate kako preskočiti problem zaštite lokacije…to je što napisah - kako

Tv 7 https://au.tv.yahoo.com/plus7/live/

E to s lokacijama uvijek mi zadaje glavobolje…možda bi bilo dobro da netko tko zna kako se to radi bez većih problema prosvijetli nas koji stalno ovisimo o drugima.

Medo

.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Probaj instalirati Zenmate addon za Chrome i Firefox. On bi trebao simulirati IP adrese drugih zemalja. To koristi ekipa za gledanje sportskih prijenosa koji su kodirani za HR

Deda je vozio seriju 32

Ja sam samo običan ferroequinolog

Budući da je ovdje u Turskoj pola toga na internetu blokirano, jako često koristim neki programcic za mijenjanje lokacije, inače nebih mogao vidjeti ni slike na forumu. Zenmate je dobar, makar cesto zna usporiti internet, no hola je po meni još bolji budući da na zenmate-u ima svega nekoliko lokacija na izbor, dok na holi mozes izabrati ip adresu iz bilo koje drzave na svijetu. To je posebno korisno ako je sadržaj na nekoj internet tv kodiran za posjetitelje koji nisu iz te određene zemlje.

smiley.gif

Ma razmišljam o tome već dosta dugo. Probao sam holu ali nisam nešto zadovoljan. Razmišljam riskirati 50 dolara i probati jednu godinu purevpn. S njima valjda nebi trebalo biti problema gledati Chanell4 koji će ove godine prenositi F1 nakon što je BBC otkazao. Sky za svoje sport kanale traži mjesečno 50ak dolara. Zapravo i ne gledam puno tv. Povremeno tenis i F1. F1 i pokoji dokumentarac. F1 postaje sve više predvidiva tako da možda to i otkačim... Vidjet ću nakon Melbournea.

Zna li netko dobar besplatni link za BBC World News?

A ovo je što se vidi besplatno u Adelaide - http://www.ebroadcast.com.au/TV/static/AdelaideNight.html?

Medo

.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

smiley.gif

Ako nekog muči kako gledati F1 za dva tjedna iz Bahraina evo linka za gledanje - http://tenplay.com.au/live . Link je za Channel ten live streaming koji će prenositi uživo12 ovogodišnjih utrka a dan kasnije će imati jednostani sažetak za sve trke....

Prethodni prilog ima link do tv programa a vremenska razlika od 3 travnja će biti 7.5 sati.

Medo

.

----

Zgodna temica za postaviti pitanje o TV-u. :)

Točnije, o evo-tv.

Ima li ko od forumaša sklonih pisanju nekakvih iskustava o toj poštanskoj spravi?

Zanimaju me prvenstveno tehničke cake:

1. kakav je prijem, ima li ponekad (ili često) smetnji,
  2. koliko je osjetljiv na (lošu) antenu i kakvi su ev. skriveni problemi s antenama,
  3. obzirom na svojedobno reklamiranje kombinacije pokućnog interneta + evo-tv, zanima me je li moguć priključak prijemnika na internet (uz antenu, ili umjesto nje), il je ta kombinacija bila isključivo komercijalna?
  4. Razno. 8-)

Evo ti iskustva iz prve ruke. Meni je kćer u mojoj etaži kuće dala instalirati evo-tv (oni na katu imaju nešto drugo). Pošteno govoreći nemam pojma koji paket mi je nabavila, jedino znam da imam puno programa (nažalost ni jedan za odrasle :mrgreen:).

Stvari stoje ovako:

- Veliku većinu programa vidim besprijekorno

- Negledljivi programi su HTV1, HTV2, RTL, Nova TV, TV jabuka, Mreža TV, Sport Klub i još neki lokalni. U pravilu se pojavi slika, a nakon nekoliko minuta počne se raspadati i na kraju se pojavi poruka ''nema signala''. Primjerice, u prijenosu utakmice protiv Mađarske uspio sam vidjeti gol Modrića kroz neke pomične šarene kvadrate na ekranu i onda je signal nestao.

Mehaničar koji je instalirao evo-tv upozorio je da će biti smetnji kod nekih programa jer zračni vod (kabel) ima slabu propusnu moć ili tako nekako.

Uglavnom, tehnički negledljivi su mi programi koji su mi i inače negledljivi pa ih izbjegavam. dakle nikakva šteta. Svi slovenski programi su mi kristalno čisti, a kako dobro razumijem slovenščino tu pogledam neku važnu vijest, uz to pratim i CNN. Doma TV srećom radi bez smetnji jer tu ne propuštam NCIS. Filmski i dokumentarni kanali i crtići su besprijekorni. Sve u svemu ne mogu reći da sam nezadovoljan, jedino me ponekad izluđuju pacijenti koji prevode strane programe (brzopotezni primjer iz Jamesa Bonda: commander = kapetan fregate, a za idiota od prevoditelja to je ''zapovjednik''). Ali to je iz drugog filma.

Za tehničke detalje sam duduk pa se ne bih upuštao u podrobnije analize.

Serija 05 je zakon!

Fala. :)

Inače, jučer sam apsolviral 3. pitanje, to je bil kratak brak iz interesa, bez tehničke povezanosti (dakle - "nekonzumiran"), a veli predstavnica da nije bilo interesa jer im je (evoteveu) ponuda slaba.

Meni odgovara, ionak uglavnom gledam dokumentarce ...

Ostaje mi dakle rješavati antene, kablove ... :unsure:

A što se tiče dotičnog EVO tv-a jedna vijest:

IMATE EVOTV? STIŽU LOŠE VIJESTI: Upravo su objavili da će pretplatnici od 1. studenog ostati bez čak pet poznatih kanala.

Kako je priopćio Discovery, unatoč njihovim nastojanjima da se pregovori nastave, Hrvatski telekom je odlučio ugasiti Discovery Channel, TLC, Animal Planet te Eurosport 1 i 2

Od 1. studenog korisnici evotv-a više neće imati pristup kanalima Discovery Channel, TLC i Animal Planet, niti sportskim kanalima Eurosport 1 i 2. Naime, kako je priopćio Discovery, Hrvatski telekom je odlučio uskratiti tih pet kanala korisnicima evotv-a usprkos tome što je nositelj licence, Discovery nastojao pregovarati i osigurati daljnje emitiranje.

“Discovery nema namjeru napustiti hrvatsko tržište i ostaje posvećen svojim vjernim obožavateljima. Trenutno poduzimamo sve kako bi naši korisnici dobili mogućnost izbora i intenzivno radimo na tome da pristup vrhunskom sadržaju kojeg nudimo omogućimo preko digitalnih platformi”, izjavili su predstavnici Discoveryja.

Eurosport se može gledati putem multimedijske platforme Eurosport Player bilo kada i bilo gdje.

https://net.hr/danas/hrvatska/imate-evotv-stizu-lose-vijesti-upravo-su-objavili-da-ce-pretplatnici-od-1-studenog-ostati-bez-cak-pet-poznatih-kanala/

A što se tiče dotičnog EVO tv-a jedna vijest:

IMATE EVOTV? STIŽU LOŠE VIJESTI: Upravo su objavili da će pretplatnici od 1. studenog ostati bez čak pet poznatih kanala....

'Uze mi riječ iz usta'. :roll:

Veselje Stanleyu nije dugo trajalo ... al uz ovo, jako je još malo šanse da to kupim. :ne zna:

No, nisam se ni rodil uz TV ... a i još posle, dost godina sam provel uz samo jedan program ... :nov

Probaj Total Tv preko satelita.Imam ga ja.Malo pronjuškaj po netu.

... i drugaricu Pauzu :grin:

Bila je jedna epizoda Grge (Protokola ... za mlađe, to je onaj nosonja Ice Voljevice sa zadnje strane Večernjaka) u kojoj on pita klinku kak se zove. A ona odgovara "Stanka".

"Aaa, ti si ona mala sa televizije!"

(inače, puni tekst te stanke je glasil: kratka stanka) :mrgreen:

grga02.jpg

Probaj Total Tv preko satelita.Imam ga ja.Malo pronjuškaj po netu.

Prekopal sam njihov web.

Hvala. :)