Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
STress

[Crna kronika] (2016)

Recommended Posts

http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-zagrebackom-glavnom-kolodvoru-pronadena-osoba-s-amputiranim-stopalom-1049282

Na zagrebačkom Glavnom kolodvoru pronađena je osoba s amputiranim stopalom, izvijestila je zagrebačka policija.

Zasad nepoznatu osobu zatekli su na četvrtom peronu.

Policija utvrđuje okolnosti događaja...

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Poskliznuo se i pao na tracnice bas kad je vlak prolazio.

Strašno.

Da li je odgovornost na HŽ (kolodvoru) odnosno neodržavanju perona u zimskim uvjetima?

Događaj je bio kad je vlak imigratski došao iz Dobove na 9 te kad su ga vukli na 20 kolšar je pokušao očito iskočit pa se posklizuno jer je pola graniture zaleđeno te je uviđaj bio odmah kad je garnitura očičena te ta granittura još uvjek stoji na glavnom na 9

Strašno.

Da li je odgovornost na HŽ (kolodvoru) odnosno neodržavanju perona u zimskim uvjetima?

Događaj je bio kad je vlak imigratski došao iz Dobove na 9 te kad su ga vukli na 20 kolšar je pokušao očito iskočit pa se posklizuno jer je pola graniture zaleđeno te je uviđaj bio odmah kad je garnitura očičena te ta granittura još uvjek stoji na glavnom na 9

3.1.2016. u 19:50 na Zagreb GK pokraj skretnice 2K pronađena ozlijeđena muška osoba. U 22.00 nakon očevida utvrđeno je da je prilikom guranja 8 B vagona vlaka 38089 na 20. kolosjek kod skretnice 2k istom udaren B. I. iz Aleje Lipa Zagreb i teško ozlijeđen. ... Očevid 1. PP Zagreb. Intervencija Hitne pomoći.

da oočevid je bio kad je garnitura očščena pa radio sam tu večer to je bio 1 od 2 garniture tu večer ja esi ti bio u blizini udario ga je kod postavnice tamo dge je rupa kod raskopane koturaške

To, dakle, potvrđuje ono što su već pisali po medijima, da će zatvoren pothodnik kod Koturaške biti povodom povećanog broja nesreća.

Javlja mi frend da danas piše u Večernjem- taj pregaženi je preminuo od ozljeda u bolnici!!? Al će strojovođa i manevarski odred sad imati sranja.

Inače se sve više ljudi i klošara mota po kolosijecima ZG GK i Infra tu mora poduzeti ozbiljnije mjere. Jako puno mladeži baza po sporednim kolosijecima ZG GK i traže neko utočište u vagonima da mogu cugati. Bilo je nebrojeno puta da postavimo garnituru vlaka/vagona na odlazni kolosijek i pregledači zovu da se očiste već očišćeni vagoni jer su klošari i mlađarija harali po njima.

edit - a sad mi frend javlja da nije umro, tja...

garlic

Da to je istina incdent Mimara prije tjedan dana u moj smjeni je očičena da bi nabrzinu morali njihov kao očistiti naglo svega par sati prije poalska vlak jer beskučnici spvaju po njima i Hž bi taj problem trebao kvlaitetnije rješit i da radi kološara če strojovođa i manevarski tim imat problema

Zašto se vagoni ne zaključavaju nakon čišćenja i otključavaju prilikom kvačenja na vlak?

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Pa to bi bila normalna radnja, ali.....svašta se tu događa. U vagone poslije čišćenja ulaze djelatnici koji stavljaju WC papir i sapune itd. I pitanje je da li će svako od njih ponovo zaključati vrata svih vagona? Osim toga ti klošari već imaju vagonski ključ tzv "četvorka". I mogu ući u vagone.

Jedino rješenje je vrlo stroga kontrola po cijelom ZG GK a to mora odraditi ozbiljna zaštitarska služba. Zasad imamo zaštitarske neozbiljne službe, sve neki polupropali penzioneri ili ljudi koji su negdje dobili otkaz pa eto...sad rade kao zaštitari. Jedva nose sami sebe a gdje bi još mogli natjeravati klipane koji ulaze u vagone?

garlic

... ti klošari već imaju vagonski ključ tzv "četvorka". I mogu ući u vagone ....

To uopće nije problem nabavit ili, još bolje, napraviti u garaži

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

To uopće nije problem nabavit ili, još bolje, napraviti u garaži

....z kombinirkama -open here

garlic

Pa najveći je problem kaj GK uopće nije adekvatan prostor za tak nekaj.

Tehnički putnički kolodvori Borongaj i Črnomerec su nužnost koja se već odavno morala nalaziti u poodmakloj planskoj fazi. Kolko se vidi, ne poduzima se ništ. Trebali bi to biti strogo čuvani prostori sa žicom, reflektorima i kontrolom pristupa.

To, dakle, potvrđuje ono što su već pisali po medijima, da će zatvoren pothodnik kod Koturaške biti povodom povećanog broja nesreća.

Misliš na Runjaninovu?

Taj je već odavno završen, a ak se to dogodilo kod stare postavnice, onda je to skoro pol kilemetra dalje.

Zašto se vagoni ne zaključavaju nakon čišćenja i otključavaju prilikom kvačenja na vlak?

To je problem još iz Jugoslavije. Najmanji je problem ući u vagone. Znala je policija napraviti raciju i čim se ona makne ovi odmah unutra nagrnu. Policija čak odveze klošare. I što će sa njima? Odmah ih puste a ovi natrag u vagone. Pogotovo sada kada su veliki minusi vani. Prošetajte po kolodvoru sada po noći (može i po danu) po zapadnom hodniku prema nekadašnjoj blagajni 1 razreda, restoranu i garderobi. Vidjet ćeš koliko ih leži uz radijatore na kartonima. Tko ih smije sada izbaciti van? I jedan dokumentarac o djeci klošarima je snimljen na Glavnom. Više ne znam koliko puta je prikazan. Možda nije za usporedbu ali u Kotoribi vikendom imaju problema sa Romima koji se opijaju i luduju sa autima. Ispočetka je policija izlazila na dojavu a sad i ne. Ovi odmah zovu zaštitu ljudskih prava kao nacionalna manjina i sve pada u vodu. Ne mogu im ništa naplatiti jer nemaju love. Ukoliko ih zatvore opet su trošak državi itd. Jedan moj poznanik kondukter iz Sarajeva (još za JŽ-a je otišao u mirovinu) mi je pričao kako su se Romi o svemu podučili. Najprije je bilo natezanje sa kondukterom oko karte. "Nemoj brate mi ti Romi smo sirotinja, nemamo dinara. Pusti nas da se vozimo:" Kada bi kondukter bio uporan i pozvao miliciju Romi su počeli pjevati "Druže Tito mi ti se kunemo". I milicija ih u izvođenju revolucionarnih pjesama nije smjela prekidati. Isto bi ih pustili.

Koliko puta smo samo SŽ-u morali predavati strane vagone ispovraćane ili usrane?

Pa to bi bila normalna radnja, ali.....svašta se tu događa. U vagone poslije čišćenja ulaze djelatnici koji stavljaju WC papir i sapune itd. I pitanje je da li će svako od njih ponovo zaključati vrata svih vagona? Osim toga ti klošari već imaju vagonski ključ tzv "četvorka". I mogu ući u vagone.

Jedino rješenje je vrlo stroga kontrola po cijelom ZG GK a to mora odraditi ozbiljna zaštitarska služba. Zasad imamo zaštitarske neozbiljne službe, sve neki polupropali penzioneri ili ljudi koji su negdje dobili otkaz pa eto...sad rade kao zaštitari. Jedva nose sami sebe a gdje bi još mogli natjeravati klipane koji ulaze u vagone?

Koliko ja znam namirivanje tariguzom i ručnicima se obavljalo kad bi vlak bio postavljen na peron. I tada je bilo stručnjaka koji bi ulazili i poslije tih radnika i sve pokupili. U devedesetim je jedno vrijeme MIMARU pratila čistaćica do Dobove i vagone namirivala sa sapunom, tariguzom i papirnatim ručnicima.

Ah, Pajo ti to kužiš...nemoguće je držati vlak zaključanim. Npr, svaku noć moramo vršiti izmjenu vagona MIMARA-CROATIA. Sve ukupno to je 9 vagona. I puno tu ima manipulacije, u vlak ulaze i pregledači i koldžija, električari i šta ja znam tko sve ne. Na kraju postavimo oba vlaka na predgrijavanje i to je pravi obol za klošare. Nagrnu u vlak da se griju....to se sve događa oko 2.00 ili 3.00 kad i Bog spava.

Tariguz se sad više ne krade kao prije...ha, ha...

garlic

Misliš na Runjaninovu?

Taj je već odavno završen, a ak se to dogodilo kod stare postavnice, onda je to skoro pol kilemetra dalje.

Da, Runjaninova - Koturaška. Znam da su dva.

Pisalo je neki dan na net.hr-u da su zatvoreni zbog radova na Koturaškoj i da ljudi prelaze preko pruge. A jesu li ponovo otvoreni - nisam bio tamo pa ne znam.

Npr, pod crnu kroniku ide i bizaran slučaj. Tu na ZG GK nekako se doyebao jedan par - mladić i djevojka. Vidiš odma.... neki klošari, pijani su non stop, našli privremeni boravak u devastiranim vagonima na Maloj Grabi (25 kol). Skupljaju boce po vagonima i kolodvoru, prvi su u napadu na izbjeglički vlak koji se vraća iz pravca Slovenije na 9-ti kolosijek....ta djevojka stalno dođe puniti mobitel kod nas u blok Paromlin. Malo trknjena ali neopasna.

I....izbjeglički vlak uvijek prati jedan odred Policije. Kad dođu u ZG GK uvijek pitaju koliko će tu stajati da si odu kupiti neki gablec i piće? A mi im kažemo - najmanje 2 sata, jer sad vagoni idu na Ameriku radi detaljnog čišćenja iznutra. I tako.....policajci zaključaju svoj kupe i svi zajedno odu kupiti nešto za pojesti. Kad su se vratili našli su otvoreni kupe i netko im je pokrao 6 pendreka! Nisu ih nosili sa sobom nego ostavili u kupeu. Nedostajao je i jedan ruksak. Kad uoče tipa....to je taj dečko od te cure što su se naselili na GK, i nosi lik ruksak od policajca na leđima! Kad policajci za njim i - jesi ti ukrao taj ruksak i pendreke!? A ovaj - nisam. Odma je uslijedila jedna šamarčina preko ušiju. Ruksak je odmah morao vratiti ali malo su ga sproveli u vagon i tamo pošteno ispeglali. Za pendreke nije priznao i nisu nađeni jer ih vjerovatno nije on ukrao ali za ruksak je fasovao. Sve stenjući napustio je vagon.

I eto.....to vam je tako....ZG GK piše mnoge priče..... klošari stalni i privremeni. Prvo kad si nađu takav "posao" na kolodvoru nabave vagonski ključ. Čak im ga prodaju željezničari razni - za 20-30 kuna.

Evo nekoliko slika robe iz izbjegličkih vlakova. Ova količina se skupi od 2-3 vlaka! Poslije ih admin može nekud preseliti.

nokia%20005_zpsunmkw4v8.jpg

nokia%20004_zpsec6kx8ry.jpg

nokia%20003_zpsosehttnz.jpg

nokia%20002_zpsonhcenol.jpg

garlic

to su slike od prije 2 do 3 mjseca i ona kolkičina je od samo 1 smjene kad su prije dolazili 3 do 4 u jednoj noči sad su 2 prosjek

Neznam dali je ovo prava tema, ak nije prebacite...

U vlaku 5202 je umro čovijek, vjerovatno od srčanog udara, oko sat vremena je sjedio mrtav u vlaku... Isti vlak se u Jasenovcu zaustavio pa su iz vlaka putnici prešli u autobus. Garnitura se vratila u Novsku i ići će u Zagreb na dezinfekciju... Na posljetku, 5202 kasnio 99 minuta!

Na dezinfekciju zbog infarkta?!?

Što li tek rade kad im netko kihne u vagonu? :unsure:

Na dezinfekciju zbog infarkta?!?

Što li tek rade kad im netko kihne u vagonu? :unsure:

Sjedio je mrtav u vlaku sat vremena! Dali bi tebi bilo lijepo sjesti na to isto mjesto gdje je on sjedio, a da nije dezinficirano?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...