Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Mladen86

Train Hungary u Hrvatskoj

Recommended Posts

Cijela flota EMV-a 6111 tako vozi već sto godina pa nikome ništa. Tako je i s THM-ovim loksama. Otkad su na Zapadnom, "urbani umjetnici" imaju potrebe izraziti se na njima.

Mada, svi su sretni dok je to najveće zlo, zar PPD-ovi Vectroni nisu ostali bez baterija, a sa dizela su pokradeni kablovi?

Cijela flota EMV-a 6111 tako vozi već sto godina pa nikome ništa. Tako je i s THM-ovim loksama. Otkad su na Zapadnom, "urbani umjetnici" imaju potrebe izraziti se na njima.

Mada, svi su sretni dok je to najveće zlo, zar PPD-ovi Vectroni nisu ostali bez baterija, a sa dizela su pokradeni kablovi?

Da se ja "umjetnički" izrazim u tvojem dnevnom boravku, baš me interesira kakva bi bila reakcija. Valjda blaža nego da ti počupam instalacije - manje zlo.

mismotunavek

Čini mi se da nisi shvatio ironiju u mom postu.

Čini mi se da nisi shvatio ironiju u mom postu.

Ma sve OK

mismotunavek

Ispričavam se, ako je negdje već napisano; prilikom zadnje revizije izmjenjena je numeracija lokomotive 91 53 0400 907-8 u 91 55 0600 001-6.

Ispričavam se, ako je negdje već napisano; prilikom zadnje revizije izmjenjena je numeracija lokomotive 91 53 0400 907-8 u 91 55 0600 001-6.

Bivša numeracija 91 53 0400 682-5, nova numeracija 91 55 0600 001-6 "Biokovo"

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Sorry, kriva informacija. Koliko mi je poznato, 907 je prošla u Mađarsku, pa sam to pogrešno povezao.

0400 907-8 se uskoro vraća s revizije u novoj shemi bojanja i s imenom kao i ove do sada. Zatim put Rumunjske odlaze 0400 172-9 i 0430 154-5.

"Biokovo" 0600 001-6 je prinova u THPZ-ovoj floti, a prinova će uskoro biti još.

THM Vectron 193-741 upravo vuče cisterne iz Capraga prema Šoićima.

Ima narančasto plavu shemu bojanja i na njemu piše Train Europe. :D Nešto veoma slično kao kakve su im Rumunjke bile u početku farbane.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/15642-thm-fotografije/page-2&do=findComment&comment=614532

Koprivnica 12.09.2019.

DSCN4245.jpg

Gdje ide ova manevra? I može malo detalja o toj manevri?

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

U Hrvatsku. Vjerojatno će raditi u Šoićima, zagro bi mogao više znati o tome.

Više detalja ovdje: https://www.railwaygazette.com/news/traction-rolling-stock/single-view/view/diesel-hydraulic-locomotive-launched.html

To je LDH 1260 "Terranova", lokomotiva za tešku manevru i lake teretne vlakove. Pogonski agregat joj čine dva Caterpillarova četverotaktna dizelska motora s hidrauličnim prijenosnicima snage (po jedan za svako postolje) s tim da postoji i mogućnost pogona oba postolja jednim dizelskim motorom. Instalirana snaga je 1260 KS, a Vmax je 100 km/h. Mislim da je proizvedena 2014. Mene podsjeća na Herkulesa sa svom hrpom kompjutera, monitora, senzora i zaštita, a i pult ima dosta sličnosti. Kolege koji su bili na probama u Rumunjskoj su pohvalili lokomotivu, vidjet ću hoću li ju i ja hvaliti ako dođem na nju.

Navodno bi trebala biti na riječkoj strani ali o tom potom, dok dobije sve dozvole.

Da li se povećanjem ove fotografije može vidjeti numeracija ove LDH Terranova šanterice? Ja ne mogu izoštriti. U Rumunjskoj je bila jedna 92 53 0813 001-0. Da li je to ta?

Da li se povećanjem ove fotografije može vidjeti numeracija ove LDH Terranova šanterice? Ja ne mogu izoštriti. U Rumunjskoj je bila jedna 92 53 0813 001-0. Da li je to ta?

To je ta. Evo i pokoja slika, autor je moj radni kolega.

IkOxDnS.jpg

EnETm9q.jpg

O63xjT6.jpg

Noćas je u Hrvatsku s revizije stigla 0430 146 (ex HŽ 1141 044), trebala bi biti u novom bojanju.

Evo je, nova oznaka 91 53 0430 146-7 "Papuk" ( stara oznaka 97 53 0430 146-1) Nakon revizije ima vijčani kompresor i električnu kočnicu.

vClbzT0.jpg?1

Stigla je u društvu sa 0400 172-9 "Kamešnica"

6FUCWGq.jpg?1