Jump to content

Virovitica voli vlakove, 24. listopada 2015.


Stanley

Recommended Posts

Nekoliko fotki s balkona kolodvorske zgrade:

IMG_5377_zpsq8hdywwh.jpg

 

IMG_5376_zpsshdwoxhx.jpg

 

Đuran na prvom kolosijeku

IMG_5381_zpsbt4dtaqp.jpg

 

Nakon razgledavanja makete odlazim do burze koja je bila u kafiću preko puta kolodvora, ali tamo nisam ništa fotografirao. Zatim je uslijedio odlazak do grada i stajališta Virovitica Grad.

 

IMG_5389_zpscgznkkng.jpg

 

Vraćamo se na kolodvor i ja odlazim na vlak 703.

 

Toliko od mene.

Pozdrav iz Valpova!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlične fotografije i posebne pohvale za zanimljiv tekst o Virovitici starog railfana ali i samozatajnog pisca i novinara Stanley-a.

Podsjetio sam se mojih putovanja kao studenta iz Osijeka u Zagreb i obrnuto krajem 1960-ih godina i to isključivo vlakom. U to vrijeme još nisam bio railfan ali ni u ludilu nisam moga zamisliti putovanje autobusom iako u ono vrijeme to bilo mnogo brže i udobnije. Uvijek sam birao ondašnji ubrzani vlak sa parnjačom, milsim da je to uglavnom bila serija 22 koja se sporo vukla do Koprivnice jer je i pruga bila u lošem stanju pa smo se truckali od Osijeka do Koprivnice po šinama koje nisu bile zavarene. Brzi vlakovi tipa današnje Podravke tada se nisu mogli na sanjati. Jednom prilikom uđe u vlak u Virovitici neki djedica pa mi reče da putuje od Virov'ce pa preko S'o Polja do Ora'ovce ili je možda rekao O'rovce. Tako se nakad divanilo u Slavoniji.......

 

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...