Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Nova HŽPP flota - stanje isporuke novih motornih vlakova

Recommended Posts

Slažem se da je 7022 dobar vlak.Isto tako to je jedini posao kojeg je Gredelj kvalitetno odradio za HŽ.

Jedini !

6112-011 danas je na probnoj vožnji Zagreb-Tovarnik-Zagreb.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Žao mi je samo što nema više slika iz same proizvodnje. Ne mislim pod tim da ih treba na samom forumu od samih forumaša nego me čudi da ih Končar ne objavljuje na svojim službenim stranicama. Mislim da je to jedan dobar vid marketinga. A možda i griješim

Zna li tko broj vlaka?

38971.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Sto se ceka sa 009 i 010.? Ocekivao sam ih u prometu od 1.9. kad ono kifla.

Iskrebo mislim da se na vlakovima koji su na probama bili otklanjaju nedostatci i nesto doraduje. Jucer sam bio ujutro kod Koncara i bio je jedan regionalni vani sa dignutim pantografom, popodne ga vec nije bilo...

Iskrebo mislim da se na vlakovima koji su na probama bili otklanjaju nedostatci i nesto doraduje. Jucer sam bio ujutro kod Koncara i bio je jedan regionalni vani sa dignutim pantografom, popodne ga vec nije bilo...

Jučer je komisija PP završno pregledavala i preuzimala 6112-011. To se radi na ispitnom kolosijeku, pod naponom. 009 i 010 su u to doba bili u ispitnoj stanici, jedan pokraj drugoga. Mislim da će sva 3 biti isporučena zajedno. Trenutno je u tijeku škola za upravljanje tim vlakom, da li će se vlakovi isporučiti nakon što završi škola ili čak i prije toga vidjet ćemo.

Što je sa 7023?

Željeznice su ogledalo države :deda:

Što je sa 7023?

Dmv-a ima dovoljno. Po mapperu "samo" ih je 19 van prometa. Dok emv-a kronično nedostaje pa zato oni imaju prioritet kod isporuke.

Dmv-a ima dovoljno. Po mapperu "samo" ih je 19 van prometa. Dok emv-a kronično nedostaje pa zato oni imaju prioritet kod isporuke.

Nitko nije mogao predvidjeti da ce DMV-a faliti! Po ugovoru je tako i to se mora poštovati. Slažem se da bi trenutnom situacijom bilo bolje da su izbacivali DMV-ove, ali tako je kako je...

Nitko nije mogao predvidjeti da ce DMV-a faliti!

Hoćeš reći da se nije znalo kada pojedinoj garnituri izlazi revizija? A većina ih je van prometa zbog isteka revizije. :rolleyes:

Što je sa 7023?

U završnoj je fazi montaže. Ne očekujte ga na probnim vožnjama tokom Rujna prije njih treba odraditi dosta ispitivanja u mjestu. Realno probne vožnje tek tokom Listopada.

Hoćeš reći da se nije znalo kada pojedinoj garnituri izlazi revizija? A većina ih je van prometa zbog isteka revizije. :rolleyes:

Ok, al nije samo revizija u pitanju (iako mi nije poznato koliko bi točno garnitura trebalo biti van prometa zbog tog razloga) ima i drugih razloga kao npr ona nesreća u Našicama...

Al u PP-u su si sami krivi što nisu mislili.

Ima li netko informaciju mozda da li se dolaskom novih vlakova povecao sta broj putnika prevezenih zeljeznicom. Neki dan gledam na televiziji da je Autobusni kolodvor u Zagrebu u prvih 6 mj. povecao broj prodanih karata za 65000 u odnosu na proslu godinu. I pomorski i zracni promet istobiljeze povecanje a jedino nitko ne spominje zeljeznicu.

Pa ako u ova 3 imaš rast onda u željeznici sigurno imaš pad. :kul3

Ima li netko informaciju mozda da li se dolaskom novih vlakova povecao sta broj putnika prevezenih zeljeznicom. Neki dan gledam na televiziji da je Autobusni kolodvor u Zagrebu u prvih 6 mj. povecao broj prodanih karata za 65000 u odnosu na proslu godinu. I pomorski i zracni promet istobiljeze povecanje a jedino nitko ne spominje zeljeznicu.

Novi vlakovi su jedan od manje bitnih faktora oko privlačenja putnika na željeznicu. Puno bitniji su cijena, brzina, učestalost, redovitost... a sve to već godinama odbija putnike.

Nazalost, nemam taj podatak, ali imam statistiku za 2014. godinu (u kojoj zeljeznica ne stoji lose):

Ukupno prevezenih putnika u RH: 90,825,000

Prevezenih zeljeznicom: 21,936,000

Prevezenih autobusima: 54,000,000

Pomorski prijevoz: 13,029,000

Zracni prijevoz: 1,860,000

Nazalost, ova statistika ne navodi koliko od ovih gotovo 22 milijuna otpada na prigradski prijevoz Zagreba...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Nazalost, ova statistika ne navodi koliko od ovih gotovo 22 milijuna otpada na prigradski prijevoz Zagreba...

Ako broje putnike prema prodanim kartama, onda jako malo, jer dosta se putnika vozi bez karte.

I statistika za zračni prijevoz je malo manjkava, samo je aerodrom u Splitu imao približno 1,8 milijuna putnika, a di su još Zagreb, Dubrovnik,...

I statistika za zračni prijevoz je malo manjkava, samo je aerodrom u Splitu imao približno 1,8 milijuna putnika, a di su još Zagreb, Dubrovnik,...

Koliko se sjecam, bila je neka opaska u originalnom tekstu da se statistika odnosi samo na tuzemne zracne putnike.

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Koliko se sjecam, bila je neka opaska u originalnom tekstu da se statistika odnosi samo na tuzemne zracne putnike.

I tu su se grdo zaje**, u domaćem prometu je bilo ugrubo oko pola milje putnika.. :kul3

Sad kad ima 11 regionalaca, kad se očekuje barem jedan u Slavoniji?

Sad kad ima 11 regionalaca, kad se očekuje barem jedan u Slavoniji?

Vjerovatno čim više od dvojice strojovođa budu imali položeno za njih.

Danas je objavljeno na Hakom-oj stranici da je prijevoz putnika u padu 5% u ovom tromjesecju a na godisnjoj razini 3% u odnosu na 2014. Mislim da ce biti tesko na osnovi ovih podataka da ce HBOR odobriti kredit za daljnju narudzbu vlakova.