Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
ivog

Nova HŽPP flota - stanje isporuke novih motornih vlakova

Recommended Posts

Moram izvidjeti tko im dostavlja podatke, ja sam se u svojim tekstovima suzdrzavao ovakve kritike...

Sumnjivci ste ti i Drempa :wink:

Edited by ivog
uređen citat

Danas sam postom dobio jedan zeljeznicki casopis iz Europe, gdje su gadno oprali Koncar...

Moram izvidjeti tko im dostavlja podatke, ja sam se u svojim tekstovima suzdrzavao ovakve kritike...

pozdrav

toma

Dovoljno im je da prate forum i prevedu si kritike! I eto im zakljucka!

...samo mokri snovi za pojedine...

Da ima nebi ljude otuštali krajm 2 mjseca , od kud sredtsva HNB nema love i neda i onako se priča da bi Končar koncern trebao u privatizaciju i da bi večnu Simens uzeo

HNB je inače banka poznata baš po kreditnim linijama...

:zubi: :rofl :rofl :rofl

A i 25% predstavlja većinu po najnovijim spoznajama matematičkih katedri najeminentnijih svjetskih sveučilišta (mislim da to ima veze sa Higsovim bozonom!). :mrgreen:

Nažalost, HNB sjedi na lovi a neće državi posuditi ništa već se moramo skupo zaduživati vani. O tome je bilo puno rasprave ovih dana, ali na žalost sve i dalje ostaje po starom.

Budi zahvalan da je tako, a ne da zalihe spiskamo na ideje jedne osobe koja želi raditi ekperimente

Mda.

Genijalna ekonomska politika. Posudi novce u velikoj banci po ogromnoj kamati dok svoje držiš u toj istoj banci za minimalnu kamatu...

Tako kmetovi vode ekonomiju. Nikad se mi nećemo riješiti sluganskog mentaliteta. I tu možemo stati s raspravom.

Mda.

Genijalna ekonomska politika. Posudi novce u velikoj banci po ogromnoj kamati dok svoje držiš u toj istoj banci za minimalnu kamatu...

Tako kmetovi vode ekonomiju. Nikad se mi nećemo riješiti sluganskog mentaliteta. I tu možemo stati s raspravom.

Takvih don kihotovskih ideja koje propagira Lovrinović me iskreno strah i zabrinut sam što takvi likovi oblikuju "mlade umove" na Ekonomskom fakultetu.

Možda jednom u budućnosti... Iskreno nisam nikad mislio da ću vidjeti i tri spojena mađara ali eto... vidio sam ih (makar samo na slikama)

DSCF3552.jpg

Slika od nekog člana sa foruma (ispričavam se kaj ne znam koga...)

Sliku potpisujem ja. Ta tri Mađara su bila spojena električno i to od prvi put, bez dodatnih pokušaja. Postoji slika i iz Lekenika i Kostajnice kao i Volinje.

Samo osmi položaj!!!

Ne mora biti. Može se dogoditi i da ujutro kada iz Zagreba kreću prigradski odu 3 vlaka zajedno. To su prazne garniture koje idu za pokretanje prigradskih vlakova. Ipak je jeftinije platiti 1 trasu nego posebno 3 svaku za sebe.

Nažalost, kod nas se vozi višestruki sastav prazni, umjesto da ide u redovnom sastavu. Primjer je to ujutro. Idu iz Zagreba dvije 612 do Dugog Sela, pa u službi (pune) do Marofa (iako ima dvadesetak putnika), a tamo se razdvoje i onda svaka za sebe ide prema Zagrebu, a putnici se unutra gužvaju kao sardine u konzervi. Ujutro i u špicama moraju biti dupli sastavi, da ne kažem i trostruki. Ali, badava to pričati.

Samo osmi položaj!!!

Mda.

Kmetove smo si sami birali na izborima, pa sad ne bude dovoljno sredstava za željeznice.

Samo osmi položaj!!!

jeste izabrali HDZ sad su kmetovi prije da su svi koji su za njih glasali društveno stanje uma ,ja sam očekivao ovakav iskhod hdz kad god je bio na vlasti zamrznuo je željeznicu samo sad nemože jer eu fondovi su u igri pa nesmiju

....zamrznuo je željeznicu samo sad nemože jer eu fondovi su u igri pa nesmiju

Gdje piše da se nesmiju obustavit željeznički projekti financirani iz Eu-fondova?

Obustavljen je i projekt nove bolnice u Bjelovaru ioako je većina sredstava trebala ići iz Eu-fondova, jedan dio iz lokalne uprave a najmanje je trebala participirat država. Radi uštede od 10 milijuna kuna postoji mogućnost da ostanemo bez 100 milijuna kn iz Eu-fondova. I onda se čudimo što povlačimo malo sredstava iz Eu-fondova. Nema kontinuiteta u realizaciji projekata nego svaka vlast obustavlja ono što je prethodna započela. I tako svake četiri godine.

Bilo kuda Bjelovar popuši projekte odsvakuda!

Ubačeni nova 4 DMV-a u prvi post, pratiti ćemo sve oko njihove isporuke.

Može koja fotka sa montaže novih DMV.

Sanduk C dolazi tek krajem ovog mjeseca, A i B u Travnju. Montiraju se samo sklopovi koji idu u vlakove, K ormari, PGP su svi već isporučeni.

Datumi isporuke trebali bi biti:

002 8.10.2019.

003 8.11.2019.

004 8.12.2019.

005 8.1.2020.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Molim pojasnjenje sto je PGP? Hvala

Pretvarač glavnog pogona.

Molim pojasnjenje sto je PGP? Hvala

Pretvarač glavnog pogona

Edit: Hahaha... Par sekundi kasnim... :mrgreen:

Moderator može brisati...

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Pretvarač glavnog pogona

Edit: Hahaha... Par sekundi kasnim... :mrgreen:

Moderator može brisati...

Ma neka ostane, nek se vidi da si bio "spor".. :mrgreen:

Probna vožnja 002 na dionici Podsused tvornica-Karlovac-Zvečaj biti će u utorak 19.11.2019.

Sutra će biti obavljena probna vožnja vlaka 6112-008 na kojem smo zamijenili kotače.

Idući vlak na zamjeni kotača je 6112-009.

Hoce li uskoro izaci i 7022?

Pozdrav iz Stubaka

2 hours ago, dorianb said:

Hoce li uskoro izaci i 7022?

Končarevca pitaš za Gredeljev vlak 😂

7 hours ago, Portos said:

Probna vožnja 002 na dionici Podsused tvornica-Karlovac-Zvečaj biti će u utorak 19.11.2019.

Sutra će biti obavljena probna vožnja vlaka 6112-008 na kojem smo zamijenili kotače.

Idući vlak na zamjeni kotača je 6112-009.

Zanimljiva trasa za 7023  002, no pitanje zašto baš do Zvečaja, Mrežnica od rujna nije za kupanje 😄

Imali kakvih naznaka kada će sljedeći 003 na probu/puštanje u promet? 

9 hours ago, mivan said:

Zanimljiva trasa za 7023  002, no pitanje zašto baš do Zvečaja, Mrežnica od rujna nije za kupanje 😄

Imali kakvih naznaka kada će sljedeći 003 na probu/puštanje u promet? 

Da, ali ima naokolo lijepih biciklističkih staza, a 002 prostor za bicikle 😄

Zasad nema naznaka. Čekamo još neke vitalne dijelove vanjskih dobavljača bez kojih nema sastava vlaka pa niti podešavanja i ispitivanja.

8 hours ago, Portos said:

Da, ali ima naokolo lijepih biciklističkih staza, a 002 prostor za bicikle 😄

Zasad nema naznaka. Čekamo još neke vitalne dijelove vanjskih dobavljača bez kojih nema sastava vlaka pa niti podešavanja i ispitivanja.

Ti ćeš na ovaj vlak ukrcati svoju kolekciju 🚴‍♂️ i na probu?