Jump to content

Neplanirani posjet sisačkom kolodvoru


.Laurus.

Recommended Posts

Jučer popodne smo saznali da moramo sutra (danas) u Sisak na sprovod jednom rođaku - umirovljenom odvjetniku.

Ja sam naravno u tome vidio nešto dobro.

Sprovod je bio na groblju Viktorovac.

Imao sam u planu tamo fotkat vlakove kod tunela Viktorovac, ali taj plan je na žalost proprao.

 

Kad smo krenuli doma zamolio sam uju da mi na kratko stane na sisačkom kolodvoru.

 

Popričao sam s jednim čovjekom koji kaže da je bio strojovođa ali je puko i preselio se na održavanje. Danas je kosio travu.

Pokazao mi je stare slike koje su na zidu u hodniku vuče (ako sam dobro zapamtio). I njih sam također poslikao.

 

Kolodvor je po mom mišljenju kako se kaže "Bogu za plakat". Nije da nema prometa nego zbog toga na šta sad izgleda.

Jedan jedini prolazni kolosijek ima, doslovno kao stajalište. Karta se kupuje na sličan način kao u Zaprešić-Savskoj.

Čovjek s kojim sam pričao mi je također i rekao da od kako su naišli na to nalazište da više nema radova nit na obnovi kolodvora niti nalazišta.

 

 

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uskoro. :)

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, oće li biti išta od ove teme??

Nemoj otvarat temu bezveze, ako ne misliš objavit fokte sa putopisa par mjeseci...

 

Postoji tema Putopisi u pripremi u kojoj se takve stvari najavljuju, pa kada si spreman onda sipaj sadržaj. Otvoriti putopis prije dva i pol mjeseca i ostati na nekoliko rečenica je u najmanju ruku neumjesno.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Isprike na dugom čekanju. :oops::oops:

Da konačno i završim taj (dugo očekivani) putopis; :grin:

 

Pogled u smjeru Velike Gorice, Zagreba...

 

img8521.jpg

 

Pa u smjeru Capraga

 

img8522.jpg

 

I idem do okretnice i muzejskih eksponata

 

Usput puno starih G vagona.

 

Ovi su po izgledu nekad bili Gas, a sad Infrini. Ali izgleda da se ne koriste dugo

 

img8542.jpg

 

Okretnica - kasnije malo više o njoj

 

img8543.jpg

 

Opet hrpa Infrinih vagona

 

img8569.jpg

 

img8554.jpg

 

Mađar u prolazu

 

img8571.jpg

 

Isto neki G vagon

 

img8548.jpg

 

Pogled na (uništenu) kolodvorsku zgradu

 

img8582.jpg

 

1/3

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje...

 

Depo

 

img8565.jpg

 

img8577.jpg

 

Sisak i Novska imaju malo sličnosti! "Štagalj" gdje su Šinobusi i ovi Bt vagoni su skoro pa i isti (razlika u veličini).

 

img8588.jpg

 

img8592.jpg

 

img8595.jpg

 

img8601.jpg

 

img8612.jpg

 

Baat, Daa i Bt

 

img8637.jpg

 

img8653copy.jpg

 

img8655.jpg

 

img8670.jpg

 

2/3

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...