Jump to content

Izlet u Vinkovce - 20.2.2015.


.Laurus.

Recommended Posts

Lauruse, jel bilo problema?

Žao mi je, drugi put ćemo na ĆePi! :grin:

 

Nije. Sve je bilo super! :grin:

Može.

 

Planiram uskoro opet u Vinkovce - jednu subotu. U nadi da ću imat sreće da ulovim u depou aktivne 2062 i po kolodvoru plave U-tz vagone. :)

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Jedino me smeta kaj se ti vagoni ne pošalju u CIOS nego tu trule. Kaj se ne bi moglo nekaj zaradit na njima prodajom u staro željezo?

 

 

Cemu rezati kad za nevelike novce mogu kontejnere vozati.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cemu rezati kad za nevelike novce mogu kontejnere vozati.

 

Nisam baš siguran jel sam shvatil kaj si htel reći, al mi se čini kad bi Infra nazbilj počela zaračunavati ležarine / dangubine, brzo bi ta hrđa pretvorena u ingote.

Link to comment
Share on other sites

Treba ih rezat, jer ne stvaraju nikakvu dobit.
85 % kontejnera se iz luke Rijeka prijevozi tegljačima/kamionima, a tek 15 % željeznicom.
Rekonstrukcije vagona bi bile potrebne da je % obrnut, ali zbog mnogo razloga(infre, ...) to nije moguće. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Treba ih rezat, jer ne stvaraju nikakvu dobit.

85 % kontejnera se iz luke Rijeka prijevozi tegljačima/kamionima, a tek 15 % željeznicom.

Rekonstrukcije vagona bi bile potrebne da je % obrnut, ali zbog mnogo razloga(infre, ...) to nije moguće. :sad:

 

 

Jedan od razloga je i manjak vagona pogodnih za prijevoz kontejnera. Sve te krseve treba preraditi u plato vagone za kontejnere i poceti zaradjivati.

Link to comment
Share on other sites

 

Jedan od razloga je i manjak vagona pogodnih za prijevoz kontejnera. Sve te krseve treba preraditi u plato vagone za kontejnere i poceti zaradjivati.

Jeftinije je iznajmiti od AAE ili Ermewe vagone po potrebi. Bolje to nego rekonstrukcije ili novi vagoni kupovina ili najam, rekonstrukcije nikako...

Link to comment
Share on other sites

Crvenom crtom je označeno moje kretanje.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

(Satelitske snimke su iz 2013. godine)

 

Plavo - Šveđani 032 i 035

Zeleno - Ličanke 016 i 029

Žuto - Pomoćni vlak

Narančasto - Parnjača serije 51 133

Svijetlo plavo - Šinobusi

 

Plan putovanja

plan.jpg

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...