Jump to content

S Rolbama u snijegom zametenom Gorskom Kotaru


Portos

Recommended Posts

Znači vlakovi voze bez obzira na visinu snijega ili? ☺ Sami si čiste?

Ne baš (ni jedno ni drugo), dok nije bilo Rolbi vozile su "krstarice" (dvije zapregnute dizel lokomotive) koje su špartale prugom amo-tamo i čistile napadali snijeg. Donja granica je 30cm snijega kad izlaze Rolbe (bar mi je tako rekla prometnica u Rijeci kad smo išli u Skrad)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Glavna je kvaka da na pruzi ima jako malo prometa. Dok je nekoć dnevno vozilo nekih sedamosam pari samo putničkih vlakova, nije se stiglo ništa nhvatati. Osim jednom u 87 godina, ali onda bio ionako sve stalo.

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Meni je uvijek bilo zanimljivo po snijegu kad je vlak došel na stanicu pa kad je to sve napred na lokomotivi bilo u snijegu.Pa si mi mislimo on sve gazi,al opet kad se sjetim vlaka u snijegu(film) mislim si da i on nekad nemre ak su zapusi ili veče količine snijega na prugi.

Link to comment
Share on other sites

Ma znam,al tu na zagorskoj štreki kad sam nekad išel hjutro na prvi cug za Zagreb ak je padal cjelu noć znalo ga je biti ohoho,ja sam putoval prije nekih 10 let zadnji put scugom.

 

To je bilo davno - danas su pahulje puno manje

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Jesu al u gorskom kotaru se još osjeti ljepota zime i zimskog ugođaja :wink:

 

Je ... ali ta ljepota zime i zimskog ugođaja je potpuno različita ako dođeš u Gorski kotar kao turist ili ako stalno živiš tamo, pa se moraš skoro svaki dan lopatama i krampovima boriti protiv svih nuspojava od tih ljepota. Pitaj Pfaffa za detalje ... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

... ljepota zime i zimskog ugođaja je potpuno različita ako dođeš u Gorski kotar kao turist ili ako stalno živiš tamo ...

Dobro zboriš, dođeš u Gorski kotar baciš dve-tri grude, drmneš dva-tri kuhana vina i odeš doma sav hepi šta si bil na snijegu a onima koji tamo žive sranja traju 24 sata. Znam iz prve ruke jer mi sestra dela u Srednjoj školi u Delnicama i svaki dan putuje gore-dole, kiši snijeg ili sunce svejedno mora u Delnice.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...