Jump to content

Ostaci separacije bivših rudnika "Raša"


thomcro

Recommended Posts

Par riječi samo za uvod.

 

Ovaj putopis nastao je kao bonus Pfaffova Duboko u srcu ... Istre i do sad nije objavljivan. Radi se o tome da smo nakon što smo snimali po središtu Istre zalomili u Štalijama, u ostacima separacije ugljena. Mada smo i prije nekoliko puta bili tamo tada smo prvi put Pfaff i ja ušli malo "dublje" u taj komleks i snimili ove fotografije. Ovo je snimlljeno 21.03.2009., još malo pa će biti 6 godina i ovo je prvo pokazivanje ...

 

Po čemu bi sad to trebalo biti zanimljivo? U jednom od tih napuštenih objekata i u unutrašnjosti naišli na uskotračnu prugu koja je djelom išla po rubu objekta a kasnije smo otkrili da ima djelova pruge i izvana. Primjetit ćete po fotkama da je sve to k'o iz neke kompjuterske igre ...

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Kad se dođe do Most Raše iz smjera Raše (pa prema Puli), oko mjesta gdje pruga prelazi cestu treba skrenuti u lijevo. Uskoro se dolazi do ove stare trafostanice
P3210255_1.jpg

Malo dalje je i željeznički most koji prelazi riječicu Rašu
P3210256.jpg

Par sto metara dalje treba skrenuti lijevo i dolazi se do ovog kompleksa
P3210259.jpg

Nije problem naći mjesto za parkiranje ali je potrebno doći iza zgrade gdje je makadamska cestica
P3210262.jpg

I dolazimo do objekta koji nas ustvari i zanima
P3210264.jpg

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Super je ovo, hvala!

...

2516592584.gif

 

... Moram pogledati, imam i ja nešto slika s te lokacije

... nadam se sam da Te nisam ovime uvalio u probleme i da ćeš naći te fotke jer ovo vrijedi pokazat (al' zanimljivo kako smo zaboravili na ovo ...)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Ne bih se htio tamo zateći po noći.

Vjeruj nebi ni ja (ni danju se sam nebi usudil uć i snimat)! Iskreno, ni danju nije baš neki ugodnjak jer cijeli kompleks odiše nekom mističnosti. Kad se ovako gleda, sa velikim vremenskim odmakom, imam osjećaj da će svakog trena iza nekog zida iskočit BJ Blaskowitz i krenut rokat.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Kako ste samo izdržali da ovo ne pokazujete punih 6 godina ? :D

 

Hvala na zanimljivom izvještaju. Najvjerojatnije je tamo sad sve još derutnije, još ofucanije i još mističnije nego tada.

Link to comment
Share on other sites

Istina, pomalo je zastrašajući, ali ujednom i fascinatno kakvu tehniku su mogli izgraditi naši preci. Danas kad se gradi tvornica bolje da se ne govori o kvaliteti.

 

super putopis!

Levente -- pozdrav iz Mađarske

Link to comment
Share on other sites

Vidim na oba putopisa aute parkirane u boksovima. Zar tamo ima nekoga ili su to vozila članova ekspedicije? U svakom slučaju imaju "muchos grandes cohones" (kako se već kaže i piše, znat će Egerke).

Deda je vozio seriju 32

Ja sam samo običan ferroequinolog

Link to comment
Share on other sites

Vidim na oba putopisa aute parkirane u boksovima. Zar tamo ima nekoga ili su to vozila članova ekspedicije? U svakom slučaju imaju "muchos grandes cohones" (kako se već kaže i piše, znat će Egerke).

 

Cojones muy grandes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...