Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
thomcro

Inina manevra

Recommended Posts

Sredinom prošle godine dobil sam "privatnim kanalima" fotografije iz ivanić-gradskog INA Naftaplina, točnije iz punilišta plina.

Kako ja o njoj nisam znal nikakvih podataka poslal sam mail Tomi i jedino što smo izbistrili je da se radi o manevri koja je izašla iz ĐĐ i oznake DHL . Toma je tražil ako se može naknadno snimit i tvornička pločica ali ja sam jednostavno zaboravil na to i sad to može malo i potrajat (jer osoba od koje sam to dobil odnedavno je u mirovini ali probat ću dobiti i to, niš ne košta).

Dakle, radi se i o manevri ĐĐ DHL 200 ili 300 (broj ovisi o snazi motora i zato nam ztreba fotka pločice)

manevra%20001_zpsco4g7c6k.jpg

manevra%20002_zpsyuirqidf.jpg

Iznutra

manevra%20003_zpsrrk4yait.jpg

manevra%20004_zpso5ev6c3i.jpg

manevra%20005_zpsr9vo8rky.jpg

manevra%20006_zpsh7wuggqv.jpg

manevra%20007_zpsvavaoqx1.jpg

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Istu takvu ima Šećerana Osijek.

Pozdrav iz Valpova!

DHL nije oznaka lok. nego samo kratica vrste motora i pogona a znači dizel-hidraulična lokomotiva (isto kak i 2131 i 2132 i plavci 7121) a 200 ili 300 označava KS

DHL nije oznaka lok. nego samo kratica vrste motora i pogona a znači dizel-hidraulična lokomotiva (isto kak i 2131 i 2132 i plavci 7121) a 200 ili 300 označava KS

U većini slučajeva di se manevarke koriste u privatnim firmama i industrijama lokomotive su bile označavane s DHL i onda oznaka snage motora. Tako im je bilo najednostavnije. Iznimka su manevarke koje izlaze na otvorenu prugu, one su pak imale normalne brojčane oznake kao i Hž manevarke.

Ta manevarka je bila na reviziji u Gredelju, i u Ivanić je došla u satavu vlaka sa cisternama, mislim da je bio broj 66663 koju je dovukla 2 062 001 a išla je pod brojem 2 132 101-3.

Ta manevarka je bila na reviziji u Gredelju, i u Ivanić je došla u satavu vlaka sa cisternama, mislim da je bio broj 66663 koju je dovukla 2 062 001 a išla je pod brojem 2 132 101-3.

Bila je na RK na popravku, videna u dizel depou na kanalu...

Bila je na RK na popravku, videna u dizel depou na kanalu...

Aha! znači došla je sa revizije iz TSŽV nije bila u Gredelju mogu reči da su je dobro napravili, bio sam tamo u Ivaniću kada je došla a mislio sam da je bila u Gredelju nisam niti pitao bio sam sa dečkima iz 001.