Jump to content

Druženje u povodu 10. obljetnice foruma u pivnici Medvedgrad na starom Samoborskom kolodvoru


Stanley

Recommended Posts

Podsjećam kako je sve počelo od OVE teme, koju je otvorio drstoka.

Na početku moram priznati da nisam očekivao ovako masovan odaziv. Obično se prijavi određeni broj ljudi pa nas dođe manje, a ovaj put smo premašili kvotu upisanih - nabrojao sam nekih 32 ili 33 sudionika druženja, a lako je moguće da nas je bilo i više.

Ja otvaram temu o današnjem susretu i predlažem ostalim sudionicima (naravno da nije obavezno) da svoje dojmove nastave ovdje.

 

Ja sam imao luksuzni prijevoz Medomobilom od Vrapča do mjesta druženja - ispred mene Portos i mali.paja:

 

1PNL92v.jpg

 

Zagorsko-varaždinski lobi - Zeus, Ivog i Ante-vž:

 

LqrrlgR.jpg

 

Portos i Pfaff:

 

4teuqxQ.jpg

 

Počele su prve narudžbe:

 

cOAKEyU.jpg

 

Stigao nam je i STIB:

 

XjEEPTZ.jpg

 

Dvorana se pristojno popunila:

 

A4l3od3.jpg

 

Dio riječke delegacije - thomcro i Kapo:

 

uRWkQjw.jpg

 

Ukazao se i profa egérke:

 

IFNS12d.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reiche06 nema strpljenja čekati konobara:

 

Q1KvVRJ.jpg

 

STIB i ruxrux:

 

pbbGq6a.jpg

 

Profa i mlada forumaška generacija:

 

Tu30jIk.jpg

 

Nisam bio jedini s fotoaparatom, biti će tu pregršt dobrih slika:

 

RghuHsj.jpg

 

Mario s dva o:

 

ohvRKQD.jpg

 

On je zakuhao ovaj susret pa se zadovoljno smješi - drstoka:

 

XNPTHHU.jpg

 

Dvojica s korijenima iz Moslavine:

 

tjgJEHD.jpg

 

Još dvije forumaške legende - DB i seabral:

 

aXQNBO8.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Kutak za mlađu generaciju…

 

DUp9w5n.jpg

 

… koju sam malo pošpijao kroz prozor:

 

nRrOQqo.jpg

 

Tram4, Kublach i seabral:

 

NfCpCTb.jpg

 

Dobar vam tek mladići:

 

ur4jMhb.jpg

 

yq7rPta.jpg

 

Ja sam došao na druženje punog želuca, pa sam se ograničio na blues slada i ječma:

 

cDmBDhZ.jpg

 

Lovac_na_pruge nešto tumači Zeusu:

 

SZdiTnD.jpg

 

On je stariji od mene:

 

7gtsof0.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Lakše je pričati uz pune želuce:

 

awZhit8.jpg

 

Pfaff, DB i egérke:

 

YJUGbSL.jpg

 

Lovac_na_pruge, drazenb67 i mali.paja u razgovoru ugodnom:

 

uBRjnG2.jpg

 

Ante-vž i Marioo vjerojatno bistre vodu oko neke fotografije:

 

RCeEh0E.jpg

 

I najsvečaniji trenutak - s blagim zakašnjenjem od sat i pol ukazao se glavom i bradom guzda, u pratnji ministra unutarnjih i vanjskih poslova Tome:

 

PbnTnoP.jpg

 

Kaj se srdiš, bila je gužva u prometu:

 

wtSvIdj.jpg

 

E Antone, Antone… pozlatila ti se ruka kojom si ukucao ovaj forum i ne sluteći kakvu si neman stvorio:

 

KOa50s8.jpg

 

Što reći na kraju? Bilo je lijepo podružiti se sa starim forumaškim prijateljima i upoznati neke nove. Koristim priliku uputiti čestitku uz ovu vrijednu obljetnicu prije svega Antonu, koji je osmislio i koji vodi i financira naše internetsko okupljalište, a zatim i svim forumaškim kolegicama i kolegama čije mi društvo čini railfanovski život ugodnijim.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Eto i mog skromnog doprinosa. Hvala svima na ugodnom druženju, naravno prvenstveno hvala Antonu, jer bez njega ništa od ovoga ne bi bilo. :)

 

Portos, forumaška legenda Pfaff, mali.paja i drazenb vrijeme krate razgovorom.

godisnjica-foruma-011.jpg

 

DB i egerke poziraju. :)

godisnjica-foruma-008.jpg

 

Došlo je vrijeme i za milenijsku.

godisnjica-foruma-013.jpg

 

Nakon toga, dio ekipe otišao je malo do štreke. Evo ih u punom sastavu, 5. bojna. :kul

godisnjica-foruma-014.jpg

 

Toliko od mene, fotke željeznice ću objaviti u svojoj galeriji. ;)

Link to comment
Share on other sites

...

Dvojica s korijenima iz Moslavine:

...

 

 

Da sam znal da se zavičajno družite, mogli ste uključit i mene.

Iako porijeklom iz Zagorja, familija mog starog je od njegvih mladih dana živila u Okešincu (za nepoznavaoce lokalne geografije: selo između Novoselca i Vezišća - rodnog sela Milke Trnine).

 

Jedna ambijentalna:

a1lc0m.jpg

(u prvom planu, slijeva na desno: Egerke, Stib i Ruxrux).

 

Dolazak glavnog i doglavnog:

5eagbd.jpg

 

Iako je Egerke potvrdil da je videl i uslikal čuvenu vječno-spuštenu-brklju u supravljenom položaju, nije promakla ni meni:

5lauf7.jpg

(dakle: ulica Republike Austrije ispod brklje na Zapadnom kolodvoru)

Link to comment
Share on other sites

Prvo iskrene čestitke na desetogodišnjici rada i bitisanja ovog divnog i nadasve...Ma da hvalim - sve se zna... NAJBOLJEG Foruma na kom sam ,evo devetu godinicu prisutan.

 

Šta da se vika; Vrhunski ljudi,vrhunska štiva,neverovatna poznanstva,nezaboravne turneje live,mesto gde sam upoznao sjajne i dobre ljude i da njega nema,bio bih uskraćen za bogatstvo spoznaje,da ima ljudi u kojima i dalje šiklja para i teče D-2 po krvotoku :)

 

Žao mi je što nisam mogao prisustvovati. Prvo smrtni slučaj,pa onda pedala iz Osiječke nastambe jer je gospoja našla "pravovjernijeg"/kako je to šturo objasnila.../,pa zaostali ispiti i najposle problemi porodične prirode su me udaljili od ovog skupa. Ostaje mi samo da gledam i guštam fotografije i da se nadam da ću negde u 3. mesecu biti u Zagrebu i da će neko imati vremena da mi pravi društvo,makar i na 2 sata,dok kafu popijemo,prošli put je jedino Lovac na pruge imao vremena i želju da se vidimo. Do neba mu hvala na tome!

 

Dotle,neka nam je sretna godišnjica. Neka nam je sve najbolje,puno znanja da dopunimo i među sobom podelimo. Puno pozdrava iz Sombora i vidimo se,ako neko bude želeo da se vidimo.

 

NHF i sve najnajnaj za ovu lepu i radosnu godišnjicu!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Došlo je vrijeme i za milenijsku.

godisnjica-foruma-013.jpg

 

...

 

To je bilo prije gazdinog dolaska (al napuštali su nas Thomcrofűhrer, Kapo i pretpostavljam K 357? - pa smo neki od nas inzistirali na sindikalnoj fotografiji).

Pokušal bum nas prepoznat - prvi red, čučimo, slijeva na desno:

(prvi magarac) ja, Nikola-Zabok, Egerke, Kublach, Tram4, Ivog, Reiche06, Josip i Zagi988.

Stoje, slijeva na desno: Stanley, NiTo, Ante-VŽ, Kapo, ? br.1 , SBB-CFF-FFS, TMK-2252, (ispred)K 357?, (iza njega) ? br. 2, drazenb67, ? br. 3, Lovac-na-pruge, Portos, Pfaff, (iza njegvog levog ramena) ? br. 4, Seabral, Stib, DrStoka, Mali Paja, Zeus, Čeličana, Marioo i Thomcro.

 

Isprika upitnicima i molba da ih neko prepozna (a mogu i sami). :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Isprika upitnicima i molba da ih neko prepozna (a mogu i sami). :rolleyes:

br.2 - ZlayoZG

br.3 - ruxrux

 

Mislim da je ovo bio dosad najveći skup forumaša. Bilo je odlično, ponovilo se (ali ne tek nakon idućih deset godina nego nadam se i dosta ranije) :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ja ću za nas trojicu ... mi smo skup "iskoristili" za neke svoje "zaostatke" i, uvjetno rečeno, modelarske kupovine. Mene je puklojoš prije nekoliko godina snimit zagrebačke okretnice i ovo je bila idelana prilika za to obaviti (netrebam objašnjavat, shvatit ćete, zov prirode je jači od svega i u takvim situacijama najbolje je prepustiti se trenutku i uživati!). Prije nego što smo se ukazali u Medvegradu mi smo iza sebe imal već jako puno kilometara u nogama (snimali smo šajbu na zapadnom i onda smo otišli busom do Črnomerečkog ... jel' ispravno ako napišem kolodvora :hm ? ... uglavnom tu smo snimili ostatke stare šajbe i nakon toga smo pješke došli do Medvedgrada.

 

Nažalost, ponavljam nažalost, nismo mogli dulje ostat jer smo već tad malo kasnili jer smo morali do Jelačić placa jer je Kapomir moral kupit boje za model lokomotive (Rijeka je Rijeka al' Zagreb je Zagreb, zagrebački Müller ima veći izbor bojâ) i nakon toga je ostalo još samo se spustit do GK i tamo snimit šajbu iza depoa. Jasno, pješke smo se vratili!

 

Josip je u čudu gledao u Medvedgradu broj fotki (tad ih je bilo malo prko 500) da bi se doma vratil sa skoro 700 ... pišem vam ovo samo iz razloga da se moram svesti na neku razumnu količinu tako da ću ja svoje viđenje staviti idući tjedan ali u zasebnu temu.

 

Žao mi je samo što silom prilike zbog ktratkoće vremena nisam imao priliku ponovno vidjet Antona al' bit će neka druga prilika (pa makar morao potegnut i do Vinkovaca)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

... na zapadnom i onda smo otišli busom do Črnomerečkog ... jel' ispravno ako napišem kolodvora :hm ? ...

 

 

Nekad su postojala tri kolodvora, jedan do drugoga (il možda točnije rečeno: jedan nastavljen na drugi): Zagreb Zapadni kolodvor, Črnomerec teretni kolodvor i Vrapče teretni kolodvor. S vremenom preseljenja ranžirnih operacija na Zagreb RK, Vrapče TK je ispal iz pogona, demontirana je izlazna skretnica prema Podsusedu i ostal je uglavnom ko deponij kasiranih vagona ... i izvor rezervnih skretničkih dijelova radijusa 200. :mrgreen:

Početkom zadnjeg rata, Vrapče TK (teretni kolodvor) rekonstruirano je u KT (kontejnerski terminal) Vrapče, tovarište čeonog tipa.

Črnomerec TK je ostao djelomično kolodvor za križanja teretnih vlakova (na glavnim, odnosno eletrificiranim kolosjecima), a djelomično kao depo teretnih vagona (na sporednim kolosjecima).

Od uvođenja SS-uređaja, Črnomerec TK je de facto tehnološki dio Zapadnog kolodvora - ne znam do kad se tamo zadržala prometnička služba, no dotični prometnici nisu regulirali promet vlakova, tek možda manevru i ispostavljali naloge (dakle, kao vanjski prometnik).

Ne tako davno, zbog tehnološkog jedinstva i važećih propisa, Črnomerec TK kao takav je ukinut i administrativno, pa je odonda to jedinstveni kolodvor Zagreb Zapadni.

Link to comment
Share on other sites

 

Da sam znal da se zavičajno družite, mogli ste uključit i mene.

Iako porijeklom iz Zagorja, familija mog starog je od njegvih mladih dana živila u Okešincu (za nepoznavaoce lokalne geografije: selo između Novoselca i Vezišća - rodnog sela Milke Trnine).

...

I Ti to sad kažeš :mrgreen: ... al' bolje ikad nego nikad

...

Iako je Egerke potvrdil da je videl i uslikal čuvenu vječno-spuštenu-brklju u supravljenom položaju, nije promakla ni meni:

 

Nisam joj ni ja ostal dužan :lool ...

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Da sam znal da se zavičajno družite, mogli ste uključit i mene.

Iako porijeklom iz Zagorja, familija mog starog je od njegvih mladih dana živila u Okešincu (za nepoznavaoce lokalne geografije: selo između Novoselca i Vezišća - rodnog sela Milke Trnine).

Nadam se da dobro i pjevaš!
Link to comment
Share on other sites

Da sam znal da se zavičajno družite, mogli ste uključit i mene.

Iako porijeklom iz Zagorja, familija mog starog je od njegvih mladih dana živila u Okešincu (za nepoznavaoce lokalne geografije: selo između Novoselca i Vezišća - rodnog sela Milke Trnine).

 

Vi'š vraga kako je svijet mali… Stoga mala digresija na temu.

U Moslavini ima puno doseljenika iz Zagorja, stoga prevladava kajkavsko narječje. Moji preci po maminoj strani su doseljeni iz Gorskog Kotara ali su preuzeli zagorski kajkavski - što smo pokupili buraz i ja, pa u međusobnom razgovoru i danas koristimo stare ivanićke izraze (npr. umjesto ''otvori vrata'' govorimo ''otpri lesu'' ).

U Okešincu sam bio jednom i to na vjenčanju polu-bratića Danka. Oženio je domaću curu i doveo je k sebi u Ivanić.

 

Preklanjski roštilj u Ivaniću, Danko je na slici u sredini:

 

lbR8OXN.jpg

 

Svadba je bila početkom osamdesetih. Pamtim da smo bili u nekoj velikoj dvorani (zadružni dom?) i da je bila masa ljudi, a svirali su neki lokalni rockeri i to sasvim pristojno - recimo, majstorski su otprašili Sultans of Swing.

To je bio zadnji put da sam se propisno napio, vulgo udrvenio, zabetonirao, uvoštio… Već na ulazu u selo spopale su nas okićene snaše s bocama vina i nije bilo uljudno odbiti jer je takav običaj, a ja sam morao ispuniti dužnost još i za buraza i za mamu. A tek na fešti, zdravice… Grozno, na povratku sam cijelim putem spavao u burazovoj ''peglici'' i poslije su me morali čekićem ravnati.

 

Dakle, sada imamo Moslavačku forumašku osovinu ili transverzalu Ivanić - Širinec - Okešinec:

 

pp2rxju.jpg

 

Pala mi je na pamet ideja za jednu akciju, ali o tom - potom da ne gušimo temu. Premda ovaj prilog nije sasvim Off Topic - družili smo se, napričali se i usput saznali više jedni o drugima.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Dakle, sada imamo Moslavačku forumašku osovinu ili transverzalu Ivanić - Širinec - Okešinec:

Da sam znao da pričate o Moslavini, pridružio bih vam se i prijavio i svoju vezu s moslavačkim krajem.

 

Iako ni jedan od mojih roditelja ne vuče nikakvo porijeklo iz Moslavine, oboje su tamo radili u školama. Mama je sedam godina predavala njemački jezik i likovni odgoj u Osekovu, a nakon toga je premještena u školu u Popovači, gdje je moj otac došao predavati biologiju, a djed je već od ranije radio kao sudac. Da ne duljim .... u školi u Popovači su se upoznali, a krajnji rezultat tog moslavačkog upoznavanja se jučer družio s vama u Medvedgradu.

Link to comment
Share on other sites

Da sam znao da pričate o Moslavini, pridružio bih vam se i prijavio i svoju vezu s moslavačkim krajem.

 

Zapravo o Moslavini nismo prozborili ni riječi, ali sam ja odranije znao da thomcro ima korijene u Širincu.

U glavi mi se već zaokružila ideja o jednoj railfanovsko-lokalpatriotskoj akciji, no o tome preko PP.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zapravo o Moslavini nismo prozborili ni riječi ...

Kad smo nas trojica jučer skoro pa pobjegli sa druženja i nije ni bilo prilike o tome razgovarat.

 

Što se tiče "transverzale" ... čut ćemo se još oko toga, ljudi smo nismo organizatori :mrgreen:

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

Molio bih ovu sliku ak se može staviti link na punu rezoluciju, vjerovatno nisam jedini koji će ju htjeti ;)

Tramvaji koje sam montirao: 22104, 22116, 22117, 22118

SQL Query: SELECT onlyOne FROM everyOne WHERE loveMe = 'true'; 1 row(s) affected

Link to comment
Share on other sites

Bilo je to još jedno lijepo okupljanje forumaša u velikom broju, događaj koji je bio ispunjen istinskim railfanovskim ozračjem i koji ćemo dugo pamtiti. Hvala svima na ugodnom druženju i ponovilo se. :)

 

Malo atmosfere za stolovima...

 

p1315172res.jpg

 

p1315177res.jpg

 

p1315179res.jpg

HŽ VUČA VLAKOVA

sedam-jedan-dva-jedan - Plavac je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...