Jump to content
zeljeznice.net
Medo

Australija i NZ - zrakoplovne novosti i ostale (ne)bitne sitnice

Recommended Posts

4 hours ago, ivog said:

A vidiš, zanimljiva situacija je u tome kaj gazda Qantasa ipak nije zadovoljan sa A ili B ponudama za Sunrise projekt (rekao bi financijske prirode), no kaj bude od svega toga preostaje za vidjeti.

Ne znam jesi li vidio da će Air NZ ukinuti let Auckland - Los Angeles - London, ustvari samo ovaj dio Los Angeles - London i avione iskoristiti za bolje povezivanje sa USA, ako me pamćenje dobro služi letjeti će za New York.

smiley.gif

Smetnuo sam to s uma jer se o tome govorkalo još prošle godine. Sredinom prošlog mjeseca su to i službeno najavili tako da se nakon 36 godina ukida taj dio leta do Londona. Od sredine listopada slijedeće godine kad taj dio leta prestaje, kako si napisao, biti će non-stop let do NY, tri puta tjedno. Vjerojatno s 787-9 Dreamliner.

Prvi isporučeni 787-9 Dreamlinerv koji je jedno vrijeme letio Auckland - Perth. Još (bar meni) ljepše izgledaju uživo.

5344438769bedd9d6ad9920e?width=1100&form

15001500-53c486a71f704cfa962a6ac2767f225

Što se tiče Sunrise projekta, prema lokanim izvorima, CEO Qantasa tvrdi da ti direktni non-stop letovi imaju ekonomsku opravdanost. Naime Qantas je radio nekoliko istraživanja o potencijalnim korisnicima takvih letova i našao da poslovni ljudi i obitelji s djecom će sasvim sigurno preferirati te letove… Vidjet ćemo.  Svejedno ostaje problem izbora aviona za duge letove.

Non – stop Qantas let London - Sydney

Medo

P.S. Negdje oko podneva se u gradu raščistio dim od jučerašnjih požara.

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Objavljen je i red letenja, kreću 29.10.2020. na ruti Auckland - Newark, 3x tjedno sa zrakoplovom Boeing 787-9.

NZ001 New York (EWR) - Auckland 19:05 - 6:45 +2 dana

NZ002 Auckland - New York (EWR) 19:55 - 17:35