Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Crna Guja

Kasacija vagona

Recommended Posts

Bas sam prosao kroz RK i vidim da su MDD vagoni i neki pullmani na kolosijeku za rezanje, medu njima i jedan bijeli pullman.

Taj bijeli pullman je stari 'klocar' koji još uvijek ima stari interijer i odjeljke sa po 8 mjesta za sjedenje,

jedino je dobio tu aktualnu bijelo-sivu shemu bojanja: Bl 20-00 017-6.

Sorry na neznanju, sto znaci izraz "klocar"?

Klocar ili Žlajfer, vagon koji nije imao kočione diskove nego kočione papuče koje su izravno djelovale na površinu kotača. Vagonaši dopunite me ili ispravite ak sam nekaj fulal. :kul

Jel mi netko može reći kako bi se moglo doći do jednog takvog vagona koji je za otpad.Bilo bi ga lijepo imati u dvoristu pošto imam dosta veliko dvorište nije mi problem, iznutra bi ostavio jedan kupe a u ostalom dijelu bi imao maketu.Pitanje je koliko bi to koštalo.

Jel mi netko može reći kako bi se moglo doći do jednog takvog vagona koji je za otpad.Bilo bi ga lijepo imati u dvoristu pošto imam dosta veliko dvorište nije mi problem, iznutra bi ostavio jedan kupe a u ostalom dijelu bi imao maketu.Pitanje je koliko bi to koštalo.

Kaj si opljačkal banku ili si dobil Eurojackpot?

Šalu na stranu, koštalo bi te k'o Svetog Petra kajgana. Pod pretpostavkom da kupiš ili dobiješ vagon - kako ga misliš dopremiti k sebi? Morao bi osigurati pogolemu mrcinu od labudice ili neke druge nemani da ti to dopremi iz kolodvora u Velikoj Gorici ili Turopolju. Plus dizalica za podizanje/spuštanje vagona.

Inače ideja uopće nije loša - na protiv. Osobno ti želim da svoju želju ostvariš, a ako ti uspije bilježim se sa štovanjem za svečano otvaranje.

Serija 05 je zakon!

... kako ga misliš dopremiti k sebi? ...

... nađe par garagana od 5 godina (jer šta deca znaju koliko je vagon težak) da mu ga dopreme za neku simboličnu naknadu ( :mrgreen:) roditeljima ... :lool

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Pod pretpostavkom da kupiš ili dobiješ vagon - kako ga misliš dopremiti k sebi? Morao bi osigurati pogolemu mrcinu od labudice ili neke druge nemani da ti to dopremi iz kolodvora u Velikoj Gorici ili Turopolju. Plus dizalica za podizanje/spuštanje vagona.

... ovak :) :skok :

IEuAimM.jpg

(slika sa neta)

Za takvo nešto bi bio npr. interesantan onaj jedan Buffet vagon na RK, koji još nije izrezan, kod njega imaš manje kupea za rušiti,

a osim toga imaš odmah i original ugrađeni šank! :pivo :party

:palac:

Radi orijentacije, za ovaj teretni Gas bez postolja svojedobno se na njuškalu tražilo 11000 kn:

bZFTeFr.jpg

Kaj je sa ona 2 kolosjeka puna wegmana koji su trebali biti rađeni davno za Kosovo to su kosjei kraj Gredelja kad če te vagone izrezat samo zauzimaju mjesto da mogu malo sredit te kolsjke

Kaj je sa ona 2 kolosjeka puna wegmana koji su trebali biti rađeni davno za Kosovo to su kosjei kraj Gredelja kad če te vagone izrezat samo zauzimaju mjesto da mogu malo sredit te kolsjke

Kakvi wegmani?

Jedan dio tih vagona završio je na RK, a na tim kolosjecima je sad jedan dio vagona koji su prije bili stacionirani u Branimirovoj...

Wegman je tip vagona popularno zvan među ljudima koji su ih radili. Servis kao najgori od svih jer je staro groblje i na bilo kakvom popravku se više uništilo borera, panel ploča, lesonita, utrapasa i vijaka od bilo kojega vagona. Ja specijalno na njemu mrzim montiranje namještaja od uha do leđonaslona, sjedišta i rama te je neslužbeni rekord u bušenju rama na jednom Wegmanu 34 puknuta normalna borera za jedan vagon, dok prokrom borer može izdržati najaviše pola vagona. Poslije toga traži brušenje ili novi jer koliko je starih puknutih u limu, te je umjetnost napraviti novu rupu između 4 puknuta vijka za novi da drži ramu, tako da sve struke mrze te vagone jer su jako zastarjeli. Uz nadogradnju i izmjenu grijanja u peći, WC je tek priča za sebe. To na SP-u raditi je više gnjavaža nego produktivnost, da ne spominjem da im je izolacija davno zabranjene sitne čestice od čega se rade ploče za krov tako da nitko nezna horor rastvljanja te limenke do ušminkavanja u novo.

Poruku uredio: Zeus

Azbest... na to misliš kad pricas o sitnim česticama?

Wegman je tip vagona popularno zvan među ljudima koji su ih radili. Servis kao najgori od svih jer je staro groblje i na bilo kakvom popravku se više uništilo borera, panel ploča, lesonita, utrapasa i vijaka od bilo kojega vagona. Ja specijalno na njemu mrzim montiranje namještaja od uha do leđonaslona, sjedišta i rama te je neslužbeni rekord u bušenju rama na jednom Wegmanu 34 puknuta normalna borera za jedan vagon, dok prokrom borer može izdržati najaviše pola vagona. Poslije toga traži brušenje ili novi jer koliko je starih puknutih u limu, te je umjetnost napraviti novu rupu između 4 puknuta vijka za novi da drži ramu, tako da sve struke mrze te vagone jer su jako zastarjeli. Uz nadogradnju i izmjenu grijanja u peći, WC je tek priča za sebe. To na SP-u raditi je više gnjavaža nego produktivnost, da ne spominjem da im je izolacija davno zabranjene sitne čestice od čega se rade ploče za krov tako da nitko nezna horor rastvljanja te limenke do ušminkavanja u novo.

Znam da je Wegman nadimak za stare Goša vagone a pitao sam u kakvoj je to vezi sa Kosovom.

Wegmann je tip okretnih postolja na vagonima.

Ovdje je riječ o nešto drugačijem kontekstu.

Kosovske željeznice su prije 6-8 godina htjele kupiti 10 wegmana i krenulo se sa obnovom ali su na kraju završili otpisani, tako da uzalud je bilo rastavljanje bez trganja. Na kraju su u sve te vagone nabacani namještaj, prozori i sve ostalo. I da, izolirani su azbestom u oblike velikih kocki debljine pola centimetra. Pred kraj su im i počeli otkazivati i kočinoni cilindri na ovima koji trenutno voze. Zato ih izbacuju iz prometa i nema ih više tko složiti.

2d7bpfp.jpg

2pzww48.jpg

Ove vagone sam fotografirao na vinkovackoj teretnoj stanici, gdje cekaju kasaciju. Imam jos fotografija, pa cu ih postaviti naknadno, obzirom da ih postavljam putem mobitela.

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Odlično Domagoj!

Jesi li možda usput poslikao i brojeve tih vagona?

Ostatak vagona koje sam fotkao taj dan. Cim ufotkam brojeve vagona, postavit cu i njih.

Gas-z

fve98x.jpg

Hrrs-z

w1d4kx.jpg

Isti Gas-z ;-(

atw5lc.jpg

6i61s1.jpg

Stari sluzbeni vagoni

2iibu47.jpg

zsv579.jpg

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Auuuu....

Ja se pitam zašto smeđi U-tz vagoni nisu u prometu.

A eto u kakvom su oni stanju... :shock: :roll2:

Hvala ti na ovoj reportaži! :palac:

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Da li je igrom slučaja, u Vinkovcima možda među tim krševima, još uvijek čitav ovaj vagon?

Ovo je slika tog vagona negdje cca iz 2007. godine (photo ivancrnkoci 'Railserbia'):

Q9kPoLR.jpg