Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
vule

Conrad-HR...detaljnije...

Recommended Posts

Ne, PDV platiš u Hrvatskoj a povrat u Njemačkoj ulazi u zaradu GenComerc-a. To je, nažalost, način na koji rade sve firme u Metropoli-ODERI DOK IDE!!!

Tompa

e, a kada i ako uđemo u EU... tada nam neće zaručanavati PDV... ali nam neće ni odbijati a ni vratiti MwSt :!: no... još uvijek ćemo malko bolje proći, jer skoro sve članice EU imaju manji PDV od nas :mrgreen:

Politika koju vodi dotična uvoznička firma mi je jako čudna, pogotovo ako uzmemo u obzir da u susjednoj nam državi Sloveniji imamo Conrad... hmmmm... izgleda da je bitnije nabrzaka zaraditi za mečku ili bemguru nego poslovati trajno i na zadovoljstvo kupaca.

Možda jednoga dana i Conrad postavi dučanćić kod nas... sa ulaskom u EU!

(pitanje je samo kad nam opadne standard, tko će moći kupovati bez kredita :lol: :lol: :lol: )

The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

Malo sam proguglao i niti u Conradu SLO cijene nisu jednake Conradu DE. Npr. vagon čistač (br. 243343) u Slo je 37.95 Eura a u D 32.95 Eura tj. 15% skuplje a ja sam zadnju narudžbu Conradu Hr platio 23,5% skuplje nego u D.

Ne kužim samo onih 25% rabata koje su mi stavili na račun, je li to uvijek ili samo u prosincu?

Tompa

Pogledaj cijene u austrijskom Conradu...različite su od njemačkih zbog osnovne stvari... različitih poreza i olakšica...

www.malezeljeznice.net

Pogledao sam cijene u Austriji i nađoh da je vagon čistač iste cijene kao i u Njemačkoj! A ako i u nekim proizvodima postoji razlika ne vjerujem da je veča od 2-3%. Neznam za poreze u A i D ali ne vjerujem da hobi proizvodi igdje podlježu ikakvim olakšicama! Mislim da je ipak stvar u trgovcima, maržama, politici... Kasnimo četrdesetak godina za njima pa treba malo potrčat!

Tompa

Kaj se tiće rabata to je samo "mjesec darivanja" mislim da je inače 10-15 %zavisi od količine Evra

gdje se mogu kupit ili razmjenit,dli postoji kakva internet burza

ja sam dobil robu,453,40 kn +49,80 poštarina!Strašno

I ja sam jučer dobil robu. Na papiru za podizanje mi piše 53 Kn a na kraju sam na pošti platil 48 Kn. I to je previše za poštarinu plus koliko nas je oderal GenComerce. Ako ništa drugo bar sam zadovoljan sa robom koja je došla. Ovo mi je vjerojatno zadnja narudžba iz GenComerca, tražim bolji tj. jeftiniji način da dođem do Conrada. :ser

Tompa

Kaj se tiče robe ured,al da nas deru i gos.Neškovič ,ali i HP

Conrad.de je i inače 10-15% skuplji od drugih web dućana u Njemačkoj (npr. Kramm, ili lokshop.de). Još kad naši nabijaju lopovske marže - sumnjam da ću ikad kupovati od Conrad Hrvatska! :evil:

Inače, njemačka BundesPost je strašno skupa za internacionalne pošiljke.

Npr. paket u Hr cca. 25€, znači otpr. 180kn.

Iz USA paket do 1.5kg, Priority Mail International, ide avionom - 25$, otpr. 125kn.

Iz Engleske u Hrvatsku, mali paket dođe 4.50 funti! Znači negdje oko 50kn!!!!

Pa ti vidi koje su to ogromne razlike! :shock:

Društvo prijatelja željeznice Štacion - Rijeka • http://www.stacion.hr/

Hmmm, sve zavisi od tipa pošiljke.

maxibrief iz Njemačke se kreće od 2 do 8 €

paketi od 8 do 20€ pa i više...

DHL (dio Njemačke pošte) je cca 17€ za neosigurani paket, a ima i drugih usluga i kompanija.

Conrad.hr iskorištava mogućnost da nabija maržu i carine svu robu jednako, bez obzira što se na modele ne plaća carina jer spadaju u igračke... no neće još dugo, nadam se :twisted:

www.malezeljeznice.net

Ja si ne mogu zamisliti da neko kupuje preko hrvatskog CONRADA.To što oni rade je prevršilo svaku mjeru,pljačka,trebalo bi ih zatvoriti.

Andrej

Mislim da malo ljudi brkaju Conrad i ono što se zove Conrad.hr. Koliko znam, GenComerce nije nikakva podružnica Conrada u hrvatskoj, već je riječ o firmi koja bavi posredovanjem između kupaca i Conrada u Njemačkoj/Austriji, koja pri tome naplaćuje svoje usluge po cijeni kakva već je.

U biti svatko to može raditi: prikpuljati ponude lokalno, slati u Njemačku, dva puta mjesečno odlaziti preko granice po robu, te je dovesti u Zagreb.

Stoga, mislim da je deplasirano govoriti o hrvatskom Conrad-u. To što se zovu Conrad.hr, ne znači da su dio Conrad-a...

Znam da nisu oni CONRAD, ja bio u njihovom predstavništvu i kupio katalog.Malo si izračunaj kakvu zaradu imaju kada traže 50% na cijenu koja se nalazi u katalogu.Znači kao firma dobiju popust od CONRADA,povrat poreza i ovih 50%,to baš i nije mala zarada.Zato ja sjednem u auto i sam otiđem u Graz,još bi bilo bolje kada bi bio nekakvi vlak spojiš ugodno sa korisnim.

Andrej

Zato ja sjednem u auto i sam otiđem u Graz,još bi bilo bolje kada bi bio nekakvi vlak spojiš ugodno sa korisnim.
Ima vlak za Beč:

Zagreb 7.25 - Graz 11.34, povratak Graz 18.37 -Zagreb 22.33.

Vjerojatno bi se našla i neka druga kombinacija...

Pozdrav iz Zagreba

Conrad.ba kaže:

Isporuka bilo gdje u svijetu

Conrad ispunjava želje kupaca i šalje proizvode u 150 zemalja. Način plaćanja je avansni ili kreditnim karticama. Ako se roba šalje u Crnu Goru, Hrvatsku i Srbiju, moguće je plaćanje preko bankovnih računa u navedenim zemljama.

Mi se uvijek potrudimo da za Vas nađemo najpovoljniji način isporuke. Troškove slanja i osiguranja mi Vam stavimo u račun.

Minimalna vrijednost narudžbe je € 50,-. Molimo obratite pažnju da su trenutačno samo kupci u Bosni i Hercegovini oslobođeni plaćanja poštarine za pakete vrijednosti veće od € 300,- i da nisu limitirani nikakvom visinom narudžbe.!

www.malezeljeznice.net

Conrad.ba kaže:
Isporuka bilo gdje u svijetu

Conrad ispunjava želje kupaca i šalje proizvode u 150 zemalja. Način plaćanja je avansni ili kreditnim karticama. Ako se roba šalje u Crnu Goru, Hrvatsku i Srbiju, moguće je plaćanje preko bankovnih računa u navedenim zemljama.

Mi se uvijek potrudimo da za Vas nađemo najpovoljniji način isporuke. Troškove slanja i osiguranja mi Vam stavimo u račun.

Minimalna vrijednost narudžbe je € 50,-. Molimo obratite pažnju da su trenutačno samo kupci u Bosni i Hercegovini oslobođeni plaćanja poštarine za pakete vrijednosti veće od € 300,- i da nisu limitirani nikakvom visinom narudžbe.!

Sve je dobro, ali u katalogu uopšte nemaju proizvode želj. modelarstva i ne rade sa tim, osim u nekim iznimkama, gdje naručene proizvode preko njemačkog Conrada distribuiraju i zaračunaju + 44%.

Torrente bi ovo mogao pojasniti! Ima li ga igdje?

Posavina exspres

tuuuuuuu sam :D

ta firma nije predstavnistvo conrada. vec zasebna firma koja suradjuje sa conradom. zove se AGS :? nesto .....

uglavnom preko njih se moze naruciti sve ono sto postoji na www.conrad.de

u samoj prodavnici za nas nema nista osim nesto alata. imaju i nesto letvica, ploca od spere i sl. dakle sve ono sto ide za skole.

samo narucivanje nije veliki problem. ako se naruci u petak do 3 sata, narudjba stize u slijedecu subotu. moze se dogoditi da zakasni 7 dana ali to su rijetki slucajevi. dva puta sam vracao neispravnu robu i sve je uredno zavrseno. sa te strane su stvarno pouzdani.

sto se tice cijene, cijenu sa conrad.de (ne conrad.at ili neke druge) ide 40%

dakle 17% + troskovi dostave + njihova zarada.

ako je narudjba oko 1000km (500e) moze dobiti i fin rabat cca 50-60km i eto jos jednog vagona :D

MIBA i NClight su krivi za sve 8)

www.conrad.hr isti slučaj balkanski

dali je neko probal direktno naručivati iz Švabije ,a ne preko posrednika,koja je procedura i kolko doje u konačnici??

dali je neko probal direktno naručivati iz Švabije ,a ne preko posrednika,koja je procedura i kolko doje u konačnici??

E

E

E-kaj!!!!!!!!!!!!!!! :ne zna:

Evo moga iskustva. Prvo da kažem da mi se čini da ne dostavljaju robu (mislim iz Švabije)u zemlje koje nisu članovi EU zone,medjutim ja sam poručio robu iz Srbije od CONRAD.DE, sa adresom isporuke u Madjarskoj. Uredno su primili porudžbinu, i na kraju napisali da će roba stići u Madjarsko predstavništvo Conrada i da će cene biti verovatno malo više nego ove koje sam ja video kod njih, i da ću robu tada platiti predstavništvu u Madjarskoj. Momentalno sam stornirao porudžbinu, i naravno očitao im lekciju kakav je to način da mi utrape robu a da ja i ne znam koliko će stajati, ali znam da će biti znatno skuplja.Nedugo nakon toga dobio sam predračun od Conrad.de, sa njihovim cenama i isporučeno je mimo Madjarskog Conrada. No napominjem da ne znam šta je sučaj sa zemljama van EU zone jer tamo ne isporučuju.