Jump to content

Ekipa 3S+P opet na kotačima - ekspedicija 22. svibnja 2014.


Stanley

Recommended Posts

A valjda najpoznatiji krivi naziv željezničke stanice je Jastrebarsko, ne?

 

Jastrebarsko se trebalo zvati Cvetković, no kako je u međuvremenu pustilo pipke sve do kolodvora danas promjena imena ne bi imala smisla.

Mislim da je najpoznatiji krivi naziv ipak Pušća-Bistra, jer je naveo masu ljudi na ideju da postoji naselje pod tim imenom.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Sve pohvale legendarnoj ekipi! :palac:

 

Lijepo je vidjeti da se Gradec obnavlja. Jedino ne znam da li bi po projektu trebao biti samo rasputnica ili će se ipak dodati još koji kolosijek?

 

Što se tiče dvorca Drašković,on je bio usred šume po mojem sjećanju dok sam bio klinac. U blizini je bila neka poljoprivredna zadruga ili nešto tako gdje smo uvijek išli po jaja pa smo prolazili pokraj dvorca.

Link to comment
Share on other sites

Ima tamo još jedan dvorac sa desne strane pruge prema Vrbovcu u šikari vidi se samo iz vlaka i nešto sa ceste, ali je već u dosta derutnom stanju i urušio se vidi se samo nešto krova i dimnjak.

Link to comment
Share on other sites

Ima tamo još jedan dvorac sa desne strane pruge prema Vrbovcu u šikari vidi se samo iz vlaka i nešto sa ceste, ali je već u dosta derutnom stanju i urušio se vidi se samo nešto krova i dimnjak.

 

Preuzeto s interneta, foto madmarx72:

 

5wAXrOo.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Primijetih ovaj zgodan putopis sa zanimljivim društvom. Nažalost, moram malo popraviti dva navoda. Prvi je da je na dionici D.S. - Križevci V/max=120 km/h. Razlog - V/max vagona koji se upućuju na tu prugu. Drugi, teretnjaci prema VR voze V/max=80.

 

Uglavnom, čini se kao odličan provod!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Primijetih ovaj zgodan putopis sa zanimljivim društvom. Nažalost, moram malo popraviti dva navoda. Prvi je da je na dionici D.S. - Križevci V/max=120 km/h. Razlog - V/max vagona koji se upućuju na tu prugu. Drugi, teretnjaci prema VR voze V/max=80.

Uglavnom, čini se kao odličan provod!

Bok!

Ante

Tako je svi Brzi su 120 km/h zbog vagona, kroz Gradec je ogranicena brzina 100 km/h zbog osiguranja prijelaza mimiolaznim ogradama, teretni su u unutarnjem prometu 80 km/h, a medunarodni 100 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...