Jump to content

Osijek, ožujak 2014.


tram4

Recommended Posts

Put u Osijek bi mogao vrlo brzo, nadamo se kako će još ove godine pruga kroz Višnjevac biti puštena. Ako će se riješavati Genšera dolaskom T4 iz Zagreba, onda želim da taj dolazak bude za jedno 30 godina :kul3

Ovo kao da sam ja napisao ! I ja se nadam da će nova pruga uskoro biti dovršena, pa da napokon imam povod ponovno se uputiti prema Osijeku. A ono što najmanje tada želim gledati u Osijeku, to su zagrebački Česi. t2615.gif :mrgreen:

 

tram4, pohvale za putopis, odnosno tramvajopis ! Vidim da si se na izletu dobro proveo. A i mi s tobom sada :palac:

Link to comment
Share on other sites

Lijepo. Odličan putopis. :palac:

7122white3upjte.gif

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pohvalama. Ma ne bih ja inzistirao na tim oznakama g.b., no to je jedini način da razlikujemo grupe pojedinih vozila, jer su ovi sa brojem 95xx tramvaji iz Mannheima koji su direktno došli u Osijek 95', 09xx su isto tako tramvaji iz Mannheima koji su bili u međuvremenu u Zagrebu, a 12xx su tip Mannheim koji su isto tako bili i u Zagrebu, u svakom slučaju rijetkost je da se istim tramvajem može provozati u dva različita grada i to u istoj državi. Inače sad sam tek shvatio da sam pisao i g.b. onih koji se jasno vide na slici, a što ćeš, tako me ulovilo. :kul3

 

PS. seabral, pa koji to moj putopis nije tramvajopis? :grin: (iako ima onaj jedan sa uskotračne željeznice u Mađarskoj, i Zillertalbahn). ;)

Link to comment
Share on other sites

PS. seabral, pa koji to moj putopis nije tramvajopis? :grin: (iako ima onaj jedan sa uskotračne željeznice u Mađarskoj, i Zillertalbahn). ;)

Da, još čekamo onog s bračnog (ako Te ivog ne pretekne) Krepah.gif

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

PS. seabral, pa koji to moj putopis nije tramvajopis? :grin: (iako ima onaj jedan sa uskotračne željeznice u Mađarskoj, i Zillertalbahn). ;)

 

Točno ... sad vidim da sam te trebao pohvaliti i radi dosljednosti :grin:

Link to comment
Share on other sites

Bravo tram4, odličan putopis!

 

Tvoje putopise rado čitam a kada je moj grad u pitanju sa posebnim zadovoljstvom.

Ako budeš još koji put dolazio u Osijek, obavezno se javi pa će ti se rado pridružiti i moja malenkost i to sa "butrom za penziće".

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

Ma sjetio sam se ja Os ekipe, i mislio sam napisati nekoliko dana prije da ću doći u Osijek, pa da mi možda netko od vas radi društvo, a usput se upozna no onda sam shvatio da jednostavno neću (opet) imati vremena što se pokazalo točno jer nisam ni minute predahnuo, doslovno sam konstantno u pokretu sve to obišao u jednom dahu kako bi se reklo.

No kažem Osijek je simpa gradić, volim biti u njemu i svakao ću još puno puta se vratiti, kad je već to jedini tramvajski sustav u Hrvatskoj uz Zagreb, na žalost. A i nije tako daleko.

Link to comment
Share on other sites

Kako je neobično vidjeti moj grad nekim drugim očima i sa sasvim drugačijim dojmovima.Sve pohvale za odličan putopis, a slijedeći put se svakako javi i računaj da ostaneš malo duže!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...