Jump to content
zeljeznice.net
DB

Novi terminal aerodroma Zagreb

Recommended Posts

Imao bih pitanje u vezi prijevoza autobusom od autobusnog kolodvora Zagreb do aerodroma. Zapravo, sklop pitanja :mrgreen: Prvo, da li svi autobusi sa autobusnog voze na novi terminal, ili neki na novi a neki na stari? I drugo, sto se tice novog terminala, gdje tocno bus stane u dolasku? Gore na onom nadvoznjaku gdje je zona odlazaka ili vani kod parkiralista za aute? Zanima me jer bih trebao samo posjetiti aerodrom a ne koristiti ga za dalje :) A nisam mogao to na mapi razluciti...

Pozdrav iz Stubaka

Svi autobusi Pleso prijevoza voze s autobusnog kolodvora na novi terminal.

Cijena je 30 kn u jednom smjeru ili 40 kn povratna karta.

Ne znam točno gdje staju kad dolaze, ali pretpostavljam da gore jer je na toj etaži check-in i odlazak.

Inače, postoji jeftinija varijanta - ZETov bus linija 290 koja polazi s Kvaternikovog trga i karta košta 2 puta po 4 kune (ako se karte kupuju na kiosku).

Stajalište je na cesti ispred aerodromske zgrade.

Pozdrav iz Zagreba

I ZET 290 i Pleso prijevoz imaju stanice i kod starog terminala ako ga trebaš iz nekog razloga, no on trenutno nije u nekoj ozbiljnijoj funkciji.

Stajalište 290 je na cesti na kraju parkirališta (uz polja, grublje rečeno).

Hvala na odgovorima :)

Pozdrav iz Stubaka

I ZET 290 i Pleso prijevoz imaju stanice i kod starog terminala ako ga trebaš iz nekog razloga, no on trenutno nije u nekoj ozbiljnijoj funkciji.

Stajalište 290 je na cesti na kraju parkirališta (uz polja, grublje rečeno).

Ne, provozaj se linijom 290 pa ćeš vidjeti gdje je stajalište za stari terminal... Stajalište se nalazi odmah uz kontrolni toranj.

Neprecizno sam napisao, stajalište za novi terminal sam mislio na kraju parkirališta (mala dopuna STIB-ovog uz cestu), stajalište za stari terminal je uz zgradu, da.