Jump to content
zeljeznice.net
.Laurus.

[Crna kronika] (2014)

Recommended Posts

Danas oko 17 sati pri izlasku vlaka 6074 iz kolodvor Bizovac isti pregazio NN osobu.Ocevid u tijeku

Samo 1.razred !

1.'st class only !

U 6:22 na željezničko-cestovnom prijelazu osiguranom prometnim znakovima na relaciji Zabok – Sveti Križ Začretje pod kotačima vlaka br. 3116 smrtno je stradala nepoznata muška osoba. U tijeku je policijski očevid. Do okončanja očevida putnike na relaciji Zabok - Đurmanec prevoze autobusi te se očekuju kašnjenja.

http://www.hzinfra.hr/stanje-u-prometu02

Pod vlak 3116 (DMG 7 121-011) na ŽCP u km 3+505 (prom. znaci) izvršio samoubojstvo M. H. (26 g.) iz Štrucljeva. Očevid PP Zabok. Pruga zatvorena do 09:39. Supstitucija sa bus-om za vlakove 3142/3117 Zb-st.Hromec-Zb, vlakove 3120/3119 Zb-D-Zb. Otkazani vlakovi 3116/3115 Sk-D-Zb, putnici sa vlakovima 3142/3117.

Danas oko 17 sati pri izlasku vlaka 6074 iz kolodvor Bizovac isti pregazio NN osobu.Ocevid u tijeku

U 16:58 na dionici Bizovac - Koška pod vlak 6074 (DMG 7 121-031) u km 43+394 izvršila samoubojstvo NN osoba. Očevid PP Bizovac. Pruga zatvorena do 20:20. Supstitucija busom vlaka 6074 B-Nc i 981 K-Ok. Zakašnjeni: 981 +18' i 6075 +12'.

Bez da išta insinuiram, al ovdje ima indikativna izjava:

POTRAGA ZA NEPOZNATIM MUŠKARCEM
Šok u hrvatskom eteru: Najavio samoubojstvo u radijskoj emisiji uživo!

Nepoznati muškarac u nedjelju se javio u emisiju uživo na Slavonskom radiju i najavio - samoubojstvo! Zatečeni autor emisije Imam jedno pitanje, Vinko Pejić, pokušao je odgovoriti neznanca od njegova nauma.

"Nazvao je i počeo pričati o životu i pitao se jesmo li život dobili od roditelja ili od Boga i, između ostaloga, ima li on pravo oduzeti sebi život. Pitao sam ga misli li to ozbiljno, a on mi je rekao da zna i kada će umrijeti i da neće doživjeti sljedeći Božić", ispričao je Vinko Pejić za Glas Slavonije.

'Vrijeme je na strani hrabrih'

Pitao je neznanca zašto pomišlja na samoubojstvo, a on mu je odgovorio: "Ja znam i dan svoje smrti i to je uskoro. Ljudi razmišljaju o svemu i svačemu, pa, eto, ja razmišljam i o takvim stvarima. Čestitam Božić i vama i svima koji slušaju, a pretpostavljam da, prema mom razmišljanju, ja sljedeći neću doživjeti", kazao je neznanac i na kraju izrekao latinsku poslovicu: 'Vrijeme je na strani hrabrih'.

Nakon što je neznanac prekinuo vezu, u eter su se počeli javljati brojni građani, među njima i žena na rubu plača, koji su ga pokušali odgovoriti od njegova nauma. Voditelj je pokušao nazvati na telefonski broj s kojeg je neznanac zvao, no nije mu se javljao, pa je o svemu obavijestio policiju.

Policija je istražila odakle je nepoznati muškarac zvao i otkrila da se radi o telefonskoj govornici u Osijeku.

Psihologinja Mirjana Mozer kaže da je porast broja samoubojstava u vrijeme božićnih blagdana evidentan.

"Bilo bi dobro kad bismo svi mi znali tko je to oko nas u takvom stanju pa uz osmijeh i lijepu riječ podijeliti s njim neki trenutak ili samo popiti kavu. To bi mu puno pomoglo. Na žalost, svi su posvećeni sebi, svojoj obitelji, svom trenutku i nemamo vremena, a ni spoznaje o ljudima kojima treba pomoći. Takvih ljudi ima svagdje i jako ih je puno - u ulici, u školi i lako ih se nađe", kaže psihologinja.

Danas.hr/Glas Slavonije
23.12.2014.

Išli su iz Sunje i Moravica (5122 i 4063). Vjerovatno je jedan već ostavio putnike i išao u ložionu, a tad je naišao drugi koji je tek ulazio u kolodvor.

Ljudi, pa zar još niste naučili čitati novinare 24 sata? Vlakovi išli u ložionu i malo se pardonirali pritom, a budala od novinara vidio da na displejima još uvijek piše Sunja i Moravice, što je ostalo od prije. Onda snimio par padobranaca koji su iz McDonaldsa prelazili prugu prema kolodvoru i odma su to putnici koji su nastavili pješke. :lool

29.12.2014. u 14:34. u kolodvoru Okučani pod vlak 2015 (lokomotiva 1 141-381) na ŽCP (SV+ZV+POL) u km 288+045 podletjelo osobno vozilo. Ozlijeđene osobe iz vozila, intervencija HP. Očevid PP Okučani. U 14:34 zatvoreni za promet vlakova L i D kolosjek do …

NA KOLODVORU AUTOM PODLETIO POD VLAK Krenuo preko pruge iako su rampe bile spuštene

OKUČANI - Na željezničko-cestovnom prijelazu na okučanskom kolodvoru osobno vozilo je podletjelo pod putnički vlak pri čemu je ozlijeđen vozač, koji je prevezen u Opću bolnicu Nova Gradiška, priopćeno je iz HŽ-a.

Nesreća se dogodila u ponedjeljak 14,34 sati na prijelazu osiguranom svjetlosno-zvučnom signalizacijom i polubranicima, koji su u trenutku podlijetanja bili ispravni i u funkciji, kaže se u priopćenju.

Željeznički promet normaliziran je nakon završenog policijskog očevida u 15,28 sati.

Izvor: jutarnji.hr

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

29.12.2014. u 14:34. u kolodvoru Okučani pod vlak 2015 (lokomotiva 1 141-381) na ŽCP (SV+ZV+POL) u km 288+045 podletjelo osobno vozilo. Ozlijeđene osobe iz vozila, intervencija HP. Očevid PP Okučani. U 14:34 zatvoreni za promet vlakova L i D kolosjek do …

Taj 2015 je i zavrsio voznju u Okucanima,nije ni isao dalje za Vinkovce.

Tragedija u Slavoniji

U naletu vlaka stradala obitelj, među poginulima i dvije tinejdžerice

Četiri su osobe poginule, a dvije su teško ozlijeđene u 13,05 sati u naletu teretnog vlaka HŽ Carga na osobno vozilo između Otoka i Spačve, na pruzi Vinkovci-Drenovci-državna granica, izvijestila je vukovarsko-srijemska policija.

Ozlijeđeni su prevezeni u Opću bolnicu u Vinkovcima.

U tijeku je očevid koji provode službenici Policijske postaje Otok.

Prema neslužbenim informacijama, vozilo se nije zaustavilo prije željezničkog prijelaza koji je obilježen znakom STOP i Andrijinim križem. Strojovođa je navodno signalizirao prolazak vlaka.

Vozilom je, kako neslužbeno doznaje Jutarnji list, upravljao Z. K., koji je u Bošnjake vozio obitelj svoga prijatelja A. K., koji je sjedio na mjestu suvozača.

Osim vozača, poginula je supruga suvozača N.K., i njihove dvije kćeri u dobi od 19 i 15 godina. Suvozač i njegov sin s teškim tjelesnim ozljedama prevezeni u vinkovačku bolnicu.

Skromna obitelj se vraćala s groblja

Mještani Otoka kažu da je riječ o skromnoj i poštenoj obitelji, a Z. K. im je izašao u susret i odvezao ih u Bošnjake, gdje su za Dušni dan išli obići grobove svojih najmilijih.

Iz Hrvatski željeznica (HŽ) Infrastrukture priopćeno je da se nalet teretnog vlaka na osobni automobil dogodio na željezničko-cestovnom prijelazu Čistine, koji je osiguran cestovnim znakovima, odnosno Andrijinim križem i znakom STOP.

Ujedno iz HŽ Infrastrukture izražavaju duboku sućut obiteljima poginulih.

Danas.hr/Jutarnji list/Hina

02.11.2014.

Jučer sam saznal da je preživjeli otac familije izjavil da je vozač "Škode" vidio vlak i rekao da će proći prije njega.

Navodno je uvijek brzo vozio, a i često je, kao i tog dana bio pod utjecajem alkohola.

Jučer sam saznal da je preživjeli otac familije izjavil da je vozač "Škode" vidio vlak i rekao da će proći prije njega.

Navodno je uvijek brzo vozio, a i često je, kao i tog dana bio pod utjecajem alkohola.

Ne mogu ni zamisliti kakve psihičke posljedice takva nesreća ostavi na osobu.

I tih budaletina se nikad nećeš moći rješiti. Što to znači njemu uzeti vozačku ili ponovno slati na pregled i polaganje vozačkog? Ništa! Sjesti će on u auto i bez dozvole a neće sigurno ići na pregled niti polaganje vozačkog. Imali smo 1 manevristu u Zagorju koji je imao traktor. Bilo je to vrijeme vožnje par/nepar i bonova za gorivo. I on ti malo pocifuknuo i krene traktorom. Zaustavi se pred bibliotekom. Ode u biblioteku i ostade skoro cijeli dan. Ali motor radi. Govore mu posjetitelji biblioteke: Ramo (nadimak njegov)! Daj si ugasi traktor. Kaj ti bez veze dela. Buš si to malo goriva potrošil! A koj je tebe to briga za moje gorivo? Ja bum sa traktorom delal kaj ja hoću.

Drugii slučaj! 1 manevrista imao je što bi rekli Bosanci "infrakt". Završio kod doktora i pušten kući jer je bio blaži oblik. Doktor prepisao lijekove i mirovanje. "Kaj će meni on govoriti što da radim i da mirujem! Kaj on zna?" I lijepo nije ni tablete htio piti, čak nije ni podignuo u ljekarni. I ode on nekome u subotu pomagati kod izgradnje kuće. Ljudi ga tjeraju. "Daj se ne zahebavaj! Imao si infarkt!" Ma kakvi, ne sluša nikoga. I odrapi ga novi infarkt da je umjesto kod doktora završio u mrtvačnici. Na građevini je umro od šuba.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...