Jump to content
zeljeznice.net
mali.paja

Nećete vjerovati (obnova parne lokomotive?)

Recommended Posts

22-047 je kompletna,a ima u Sisku i 22-031,a i onu 22-101 upotrebiti i makniti tamo iz Parka.

Samo neka je neko nesto pokrenuo i neka se nest uradi sad koja ce parnjaca biti nebitno.

BOSNO MOJA U SRCUTE NOSIM EVO MENE PO NJEMACKOJ I HRVATSKOJ VOZIM

Nastavak o parnjačama. Prije dan, dva bila je jedna ekipa u Čakovcu. Išli su pogledati onih 6 muzejskih vagona. U solidnom stanju je 5 dok je šesti devastiran. Svi se nalaze u krugu radionice. Trebali bi ići u reviziju (oko 900 000kn). Lokomotiva 22-047 koja je u Sisku bi se trebala osposobiti za vožnju. Iz Bosne (ne znam točno iz Tuzle ili Banovića, pokušat ću doznati) dolazi jedna ekipa koja bi trebala vidjeti u kakvom stanju je kotao. Ukoliko je sve u redu ide u remont. Prva garnitura strojovođa na prekvalifikaciju bi onda išla u Bosnu negdje na ljeto, jesen 2014 godine. Za te muzejske vožnje mogla bi biti jedna posebna jedinica oformljena.

Sve je to super...

ali kaj bu sindikat rekel na uvjete rada na parnjači? :mrgreen:

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Nastavak o parnjačama. Prije dan, dva bila je jedna ekipa u Čakovcu. Išli su pogledati onih 6 muzejskih vagona. U solidnom stanju je 5 dok je šesti devastiran. Svi se nalaze u krugu radionice. Trebali bi ići u reviziju (oko 900 000kn). Lokomotiva 22-047 koja je u Sisku bi se trebala osposobiti za vožnju. Iz Bosne (ne znam točno iz Tuzle ili Banovića, pokušat ću doznati) dolazi jedna ekipa koja bi trebala vidjeti u kakvom stanju je kotao. Ukoliko je sve u redu ide u remont. Prva garnitura strojovođa na prekvalifikaciju bi onda išla u Bosnu negdje na ljeto, jesen 2014 godine. Za te muzejske vožnje mogla bi biti jedna posebna jedinica oformljena.

Eno ga radi u Sisku kao nadzornik strojovodja koji ima ispit za parnu i vozio je,inace je iz Sunje isli smo zajedno u ZOC.

Sve je to super...

ali kaj bu sindikat rekel na uvjete rada na parnjači? :mrgreen:

Na koje uvjete rada mislis. Otkud sindikalci znaju kakvi su uvjeti,nevjerujem da je neko od njih vozio parnu lok.

Da, sve je to divno i krasno, no ono što mene zanima je što se čekalo do sada? Otkud sad odjednom ima sredstava i volje, a deset godina koliko ovaj forum postoji i koliko dugo već tupimo da tako nešto treba, nigdje za nas nije bilo sluha.

Valjda ona stara, ne što govori, nego tko govori. Jer, tko će slušati hrpu luđaka koje zanimaju vlakići.

.. ne što govori, nego tko govori. ...

Dobro kažeš! Al' bolje ikad nego nikad, valjda je napokon nekome došlo od *ice do glave :mrgreen: što se propušta

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Valjda ona stara, ne što govori, nego tko govori. Jer, tko će slušati hrpu luđaka koje zanimaju vlakići.

Ovo bi trebao biti moto foruma. ;)

Iako sam prije par mjeseci čuo dobre reakcije oko zalaganja HŽM-a za očuvanje baštine željezničkih vozila, nisao ipak očekivao ovako nešto konkretno, svaka čast.

PS. OT. koliko sam shvatio i šinobus se obnavlja/će se obnoviti ili?

Pa evo, ne vjerujem... :shock: Ovdje su spominjani prijedlozi ali kako vidim radi se o 22-ojki pa su prijedlozi možda suvišni. Da se mene pita ja bih isto volio vidjeti 11-015 ili neku od 33-trojki. Svakako neku veliku. Kakogod, ali podsjetimo se kako bi to izgledalo kada bi se "kotrljala" po tračnicama:

Novosti? :sta:

:roll2: Jel bude kaj od toga?

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Mene zanima jel ništa od toga jer se odustalo ili ništa od toga jer je to netko izmislio?

Pa dobro onda, zar se ništa više ne može reći nego samo 'ništa od toga'? Što se desilo i gdje je zaglavilo?

Pa dobro onda, zar se ništa više ne može reći nego samo 'ništa od toga'? Što se desilo i gdje je zaglavilo?

Nije ništa zaglavilo. Lokomotiva pregledana u Sisku. Može ići u obnovu. Išao dopis u Ministarstvo kulture. Zašto? Lokomotiva je pod zaštitom MK i potrebno odobrenje istog za aktiviranje lokomotive. Otišao i dopis u HTZ glede novčanih sredstava.

Dakle ipak je ništa od 'ništa od toga' :) Nadam se da će sve ići kako treba i bez većih problema. Hvala mali.paja :)

Pozdrav :D
Veoma mi je zanimljiva ova tema, naletio sam na nju kao na nagaznu minu jer me je odbacilo sa stolice, i ponovo pročitam naslov i dalje mi nekako teško sjeda, a ujedno me uzbudio naslov. Dakle, nisam neki znalac o parnjačama naših prostora (prostora SFRJ), ali zanimljivio bi bilo tako nešto vidjeti. Sad tu ima dio o biranju parnjača koje su u najboljem stanju za pogon, ujedno da i za njih ima dijelova, trebaju kojekakve dozvole za njih, adekvatni putnički vagoni za njih, one se moraju ubaciti u svakodnevni vozni red (mislim na to da ne smetaju ostalom prometu HŽ-a) i dosta toga.

No gledam kako se spominje JŽ 11-015, pa mi je to nekako najprivlačnija lokomotiva za obnovu. Nedavno sam google-ao nešto o "Plavom Vlaku", pa vidim da on ima redovite vožnje na pruzi Beograd-Bar, ali vuče ga 441 ili 661. Međutim lokomotive serije 666 vidim po youtube-u da vuku općenito teretnjake i pokoji putnički, no opet sam njuškao po google-u i nemogu sada se sjetiti gdje li sam to pročitao i koliko je tu istine da bi Srbi sve 4 lokomotive serije 666 obnovili u malo bolje stanje i stavili da vuku samo "Plavi Vlak" i to na relaciji Beograd-Ljubljana i obratno naravno. Tu sad dolazi do toga, kad bi HŽ pristao na to uopće da Plavi Vlak prometuje na našim prugama i da kad bi se 11-015 osposobila za pogon i da ona vuče Plavi Vlak. Sad je opet tehničko pitanje je li je taj vlak opremljen parnim grijanjem ili su lokomotive 666 imale već tvornički ugrađeno el. grijanje vlaka?

Uz parnjače, 2133, 2061, 7221 pa čak i 7021 bi se moglo obnovit, samo to je drugi par cipela

Uostalom, ja sam ZA ovaj projekt, podržavam ljude koji se trude oko toga, rade na tom projektu, bilo bi lijepo da HŽ nije samo "željeznica sa glavom u torbi" kako najčešće pročitam u novinama i na portalima, nego da se drži do kulurne baštine i da se ožive vremena parnjača, a ujedno da i počne napredovati modernizacija infrastrukture i voznog parka, tj. i sama obnova voznog parka. Ideja je tu, samo ju treba preslikati u realni svijet. Lijep pozdrav svima još jednom ;)

Once she asked me: "Me or EMD?"
To bad, she was a beautiful girl. ;)

Zaboravi na "Plavi vlak". Ako se u javnosti pojavi bilo kakva indicija da bi se tako nešto provelo, očekuj pokretanje referenduma protiv toga od znaš-već-kojih strana. Za inicijativu oko "Plavog vlaka" vidim i te kako dobar temelj za okretanje love i nova radna mjesta.

Krajem studenog ove godine bi trebala krenuti naša parnjača. Bit će to lokomotiva serije 62. Vožnja će biti u Slavonskom Brodu. Za sada samo mogu to napisati. Nešto još znam ali moram još neke stvari provjeriti.

Prvi april nije, pijani nismo, nisu Fazlinovići...... jednostavno nevjerojatno...... Ako to zaista bude tamo idem ju vidjeti sigurno...