Jump to content

Sisak Caprag 29.8.2013.


hzlokve

Recommended Posts

Sta rec? Jednostavno neplanirani odlazak u Sisak Caprag se isplatio :)

Bas me i inspiracija za pisanjem nije veceras posluzila, pa bolje da slikama prepustim da kazu svoje:
1. Dio
Ove vagone prvi puta vidim

file.html

 

Iznad njih

file.html

 

Nisam bas imao puno vremena za obici cijeli kolodvor, pa se sve zbilo nabrzaka
file.html

 

Đuran u kolodvoru
file.html

 

Okretnica, izvan pogona i vec zarascena travom
file.html

 

file.html

 

Đuran 2041 104

file.html


Odovuda sam krenuo
file.html

 

Ovo me je iznenadilo
file.html

 

S druge strane Kolodvora
file.html

 

Da se zna gdje sam bio :)
file.html

Link to comment
Share on other sites

2. Dio

 

Đuro
file.html

 

Prema Zagrebu
file.html

 

Nisam mislio da cu uspijet uhvatit i vlak u prolazu (s obzirom na slobodno vrijeme), ali onda se zaculo brundanje iz smijera Zagreba

2062 025 & 1141 223

file.html

 

file.html

 

Licanka
file.html

 

Asea

file.html

 

file.html

 

Kraj vlaka, nekako se cinio bas dugacak
file.html

 

file.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

3. Dio ( zadnji)

 

Ovuda pruga vodi u rafineriju
P1020586_zps0bd16147.jpg

 

Oklopna vozila
P1020587_zps26f513b2.jpg

 

Sada vec s druge strane kolodvora
P1020591_zps3d646069.jpg

 

Tamo desno ide cesta po kojoj sam doso
P1020593_zpsa7e63d9b.jpg

P1020595_zpse04b13cf.jpg

 

SISAK CAPRAG
P1020596_zpsefeed0e9.jpg

 

Most za pješake - putnike preko pruge
P1020597_zpsf3569a25.jpg

 

P1020600_zps94303fd2.jpg

 

Nastavio sam cestom dalje, te kroz silno grmlje na tren vidio putnicki vlak, ali ga nisam uspio fotkat

Tolko od mene :)
Komentari, kritike dobrodošli!

Link to comment
Share on other sites

Sve super, samo možeš malo smanjit doživljaj s tim bojama? Od tolike zasićenosti će mi oči ispasti.

 

Pogledaj monitor, možda ti nije dobro kalibriran. ;)

Naj pobegne, naj pobegne... prestignem ga z beciklom.

Link to comment
Share on other sites

Zgodan i zanimljiv prikaz kolodvora Sisak Caprag. :palac:

Nego, nešto me kopka. Kroz ovaj kolodvor prošao sam na desetke puta, u vremenima kada je bio krcat vlakovima i teretnim vagonima. Željezara Sisak imala je vlastiti teretni kolodvor i vlastitu manevarsku lokomotivu (tamo je radni vijek završila i parnjača serije 116, koja je danas u HŽM-u). Nisi tamo išao? Nekako ne vidim taj dio. Ili mi se nešto pomutilo u pamćenju? :hm

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zgodan i zanimljiv prikaz kolodvora Sisak Caprag. :palac:

Nego, nešto me kopka. Kroz ovaj kolodvor prošao sam na desetke puta, u vremenima kada je bio krcat vlakovima i teretnim vagonima. Željezara Sisak imala je vlastiti teretni kolodvor i vlastitu manevarsku lokomotivu (tamo je radni vijek završila i parnjača serije 116, koja je danas u HŽM-u). Nisi tamo išao? Nekako ne vidim taj dio. Ili mi se nešto pomutilo u pamćenju? :hm

 

Na ovim fotografijama toga nema. Hzlokve je pokrio samo zapadni i središnji dio kolodvora. Prema istoku je teretni dio te pruga koja vodi prema željezari.

Afmpz-8090-7-rj-a.gifARbmpz-8590-5-rj-a.gifBmpz-2290-4-rj-a.gifRJ-1116-2-a.gif
Link to comment
Share on other sites

Na ovim fotografijama toga nema. Hzlokve je pokrio samo zapadni i središnji dio kolodvora. Prema istoku je teretni dio te pruga koja vodi prema željezari.

 

Tako nešto sam i mislio. Pamtim da se teretni kolodvor nalazio zdesna u smjeru Blinjskog Kuta i da smo uz njega prašili s nekih 100 km/h.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Zgodan i zanimljiv prikaz kolodvora Sisak Caprag. :palac:

Nego, nešto me kopka. Kroz ovaj kolodvor prošao sam na desetke puta, u vremenima kada je bio krcat vlakovima i teretnim vagonima. Željezara Sisak imala je vlastiti teretni kolodvor i vlastitu manevarsku lokomotivu (tamo je radni vijek završila i parnjača serije 116, koja je danas u HŽM-u). Nisi tamo išao? Nekako ne vidim taj dio. Ili mi se nešto pomutilo u pamćenju? :hm

Kod zeljezare sam se iskrcao iz svog vozila kojim sam dosao do tamo. Tj kamionom, taj kamion je isao u zeljezaru

Za one koje neznaju ta zeljezara je sada u vlasnistvu amerikanca te se kamionima, tj kontejnerima cijela rastavljena zeljezara transportira u Rijecku luku (kontejnerski terminal) gdje se s brodom salje dalje u Ameriku.

Unutra u zeljezaru nisam smio ulaziti pa zbog toga nisam imo priliku nista poslikati :(

Link to comment
Share on other sites

Kod zeljezare sam se iskrcao iz svog vozila kojim sam dosao do tamo. Tj kamionom, taj kamion je isao u zeljezaru

Za one koje neznaju ta zeljezara je sada u vlasnistvu amerikanca te se kamionima, tj kontejnerima cijela rastavljena zeljezara transportira u Rijecku luku (kontejnerski terminal) gdje se s brodom salje dalje u Ameriku.

Unutra u zeljezaru nisam smio ulaziti pa zbog toga nisam imo priliku nista poslikati :sad:

 

 

Ispravka, željezara više nije u vlasništvu Amerikanaca (CMC), već u vlasništvu Talijana (ABS Grupa).

Afmpz-8090-7-rj-a.gifARbmpz-8590-5-rj-a.gifBmpz-2290-4-rj-a.gifRJ-1116-2-a.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...