Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
mali.paja

V 43

Recommended Posts

Pregledao sam i nisam pronašao temu o ovim Mađricama ili nisam dobro vidio? Ukoliko ima o njima zasebna tema molim premjestite.

Z.G.K. rujan 1995, vlak 241 Venecija (za Mađarsku). Autor fotografija Dragan Kušt.

img184_zps27d4b544.jpg

img182_zps4951e546.jpg

img183_zps5fb01e69.jpg

Da li je ovo bila iznimka ili pravilo? S kojim vlakom je došla- 240?

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Bila je razmjena lokomotiva, više možeš pročitati ovdje.

Nažalost nikola je obrisao fotke iz prvog posta. :sad:

Metro über (unter) alles! :kul3

Viđao sam je puno puta kada sam ujutro dolazio na posao. Rekao sam mom susjedu i kolegi Štefu (putovali smo zajedno na posao i s posla): - Vidiš, ono ti je mađarska lokomotiva. - A on meni: - Kaj god, kaj bi Mađari vozili u Zagreb. - Tvrdoglavi Zagorec nije se dao krstiti dok ga nisam dovukao do lokomotive i natjerao ga da pročita natpise.

Serija 05 je zakon!

Osim 'Venezie' bio je i neki vlak koji je dolazio iz Mađarske u Zg u popodnevnim satima, oko 16-17h i vukla ga je V43? Negdje '96.ili '97.? Mislim da je vlak bio 'Agram' ili 'Avas'?

Osim 'Venezie' bio je i neki vlak koji je dolazio iz Mađarske u Zg u popodnevnim satima, oko 16-17h i vukla ga je V43? Negdje '96.ili '97.? Mislim da je vlak bio 'Agram' ili 'Avas'?

Avas tetec, Avas, 202/203!! Išao je prije 702 za Zgb!

Evo nekog tko je dovoljno star da se sjeca ;-) a u 13.20 je iso za mađarsku. U međuvremenu su ti madarski vagoni isli 971 za kc kojeg su vozili bjelovarcani..al to je bilo tek kasnije, '99.-'00.

Evo nekog tko je dovoljno star da se sjeca ;) a u 13.20 je iso za mađarsku. U međuvremenu su ti madarski vagoni isli 971 za kc kojeg su vozili bjelovarcani..al to je bilo tek kasnije, '99.-'00.

Ma najstariji haha. Ispravak netočnog nadvoda u sastavu 981!!8)

I ma negdje i slika kod Božjakovine sa pružnog prijelaza u Prikraju gdje je vozila brzi vlak iz Zg. za Kc. gdje je imala sudar, prešla preko auta jer nije imala plug, ako netko nađe tu sliku neka stavi.

Sliku imam negdje na tavanu, crno-bijela je, od novinara Večernjaka. Vidi se kak se putnici nagledavaju iz vlaka. Mislim da su četvorica tada poginuli. Ako je pronađem, skenirat ću je i staviti tu. Inače lok su bile jako tihe u odnosu na naše ASEA lok. i ispravak, lok je imala plug, ali ne kakav mi imamo već kakav oni imaju jer nije prešla preko auta, već ga je gurala ispred sebe.

Samo osmi položaj!!!

Da li je bila ovakva slika? V 43 u depou na RK.

Bila je tu i V63 na pregledu, na kanalu za Samante, ali se odustalo od njih jer su se više kvarile. Mađari su preporučili V43 jer su pouzdanije. A V63 su trebale vući teretne do Moravica.

Samo osmi položaj!!!